За п’ять місяців 2021 року в Україні зареєстрували 41 випадок ботулізму, унаслідок яких захворіли 42 дорослих і одна дитина. Шість випадків стали летальними. Про це у фейсбук пише Центр громадського здоров’я України.
— Здебільшого причиною отруєнь стало вживання в’яленої/соленої/сушеної прісноводної риби домашнього приготування або невідомого походження, яку придбали на стихійних ринках (16 випадків) та м’ясних консервів домашнього приготування (15 випадків), — йдеться у повідомленні.
Інші випадки захворювання на ботулізм були пов’язані з вживанням:
Попередження та лікування ботулізму залежить від ранньої діагностики, правильного лікування та у більшості випадків — введення ботулінічного антитоксину.
Щоби вберегтися від ботулізму уникайте споживання:
Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з'являється порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму (хворого турбує «сітка або туман» перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів). Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки»у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі — усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м'язів.
Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом — хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.
Читайте також:
Школа на Київській матиме скоро нове спортивне ядро зі стадіоном та тренажерами
На Шимка з'явився спортивний майданчик з мультифітнес-станцією
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер