Станом на 18 жовтня в Україні за добу зафіксували +5 231 випадок коронавірусу. Загалом під час епідемії захворіли 298 тисяч 872 людини. А на Вінниччині станом на 18 жовтн 8 356 людей інфіковані коронавірусом, і плюс 123 лабораторно підтверджених випадків за добу.
На думку медиків, для того, щоб уповільнити розповсюдження коронавірусу нам усім потрібно дотримуватись протиепідемічних правил. Вочевидь, інформація про те, як носити маски не буде для вас цілковито новою, але, враховуючи стрімкий ріст хворих, її варто нагадати. Для цього вінницький лікар-анестезіолог Вадим Бабій записав серію роликів про те, як, де і коли варто носити маски.
«Я вирішив записати кілька роликів, які є перекладом порад ВООЗ про носіння масок. Існує два типи масок: медичні та багаторазові багатошарові з тканини. Обидві рекомендовані ВООЗ, і про кожну з них я розповім детальніше», — розповів у першому ролику Вадим Бабій.
Як розповів у своєму відео лікар, медичні одноразові маски не призначені для носіння усіма людьми, а підходять лише для окремих категорій людей. А саме, такі маски варто носити: медичним працівникам або людям, які доглядають за хворими з коронавірусом; пенсіонерам; особам з супутніми патологіями.
«Перш, ніж одягнути маску, потрібно обробити руки антисептиком або помити їх з милом. Далі потрібно визначити, де у маски верх, він позначається металевою пластиною. Маску потрібно щільно прикладати до обличчя, вона має прикривати ніс, рот та підборіддя. І в кінці потрібно стиснути металеву смужку», — пояснює медик.
За його словами, ніколи не можна торкатися зовнішньої частини маски, якщо ж це трапилось, бо треба одразу обробити руки антисептиком. Знімати маску теж потрібно обробленими антисептиком руками. Після одного використання потрібно викинути її смітник.
«Маска сама по собі не може убезпечити вас від коронавірусу, проте її носіння треба поєднувати з іншими заходами. А саме дотримання дистанції, часте миття рук та не доторкання до обличчя», — каже Вадим Бабій.
За словами лікаря, за правилами використання медичних масок на один день людині потрібно мати десять штук. У відео йдеться, що неправильне їх використання призведе до збільшення кількості хворих, а в подальшому до катастрофи.
«В ідеалі тканинна маска повинна мати три шари: зовнішній, внутрішній та середній. Останній може бути вставкою або вшитий всередині. Внутрішній шар, який контактує з вашим обличчям має бути гідрофобним матеріалом, тобто має легко вбирати вологу та краплинки з вашим видихом. Це, наприклад, може бути бавовна», — розповідає анестезіолог.
За словами лікаря, краще вибирати маски з світлим внутрішнім шаром, адже на них краще видно, коли маска забруднена чи волога. Середній шар працює, як фільтр. В ідеалі це має бути смужка поліпропіленової тканини. А зовнішній шар має бути з тканини, яка відштовхує краплі та вологу. Наприклад, поліестер.
За словами лікаря, у такій масці доволі комфортно дихати. Всесвітня організація охорони здоров’я наполегливо рекомендує носити саме такі маски.
Нагадаємо, Вадим Бабій — старший ординатор відділення невідкладної медичної допомоги Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Нещодавно він став лауреатом «Медичного Оскару», яким лікарів нагороджують за високі здобутки в медицині. Тоді ми записали з ним інтерв’ю.
Читайте також:
Не коронавірусом єдиним. За тиждень майже шість вінничан захворіли ГРВІ
Чотири смерті за добу від коронавірусу на Вінниччині: цифри по районах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Бережіть себе і своє життя