«Не привезти вірус з поїздки». П’ять правил, як безпечно подорожувати під час пандемії

«Не привезти вірус з поїздки». П’ять правил, як безпечно подорожувати під час пандемії
  • Попри те, що кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин до кінця літа, Укрзалізниця віднедавна продає всі місця в пасажирських потягах далекого сполучення. 
  • Підготували добірку порад, як зараз безпечно подорожувати, якщо вирішили кудись їхати. 

На початку червня, після двох з половиною місяців карантинного простою, Укрзалізниця відновила пасажирські перевезення між областями. Щоправда, щоб забезпечити соціальну дистанцію між пасажирами, у продаж надходили квитки лише на 50% місць від загальної кількості.

16 липня у компанії заявили, що відкрили продаж квитків на всі місця у потягах, які прямують до Києва і у зворотному напрямку, в тому числі на транзитні потяги через столицю. А ще за кілька днів відкрила продаж квитків на п'ять поїздів до традиційних місць відпочинку українців. Укрзалізниця почала продавати всі місця в пасажирських потягах далекого сполучення. Зайшовши на сайт компанії, щоб купити квитки в онлайні, можна вибирати будь-яке місце у вагоні, без обмежень у 50%. 

На цю тему написала допис у соцмережі Facebook екс-міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун. За її словами, це не найкраще рішення, коли йдеться про закритий простір, де фактично неможливо дотримуватися фізичної дистанції, на додачу з поганим доступом свіжого повітря.

Відео дня

Уляна Супрун написала кілька порад про що варто подбати, якщо вирішили кудись поїхати.

Краще відкласти поїздку

— Перше правило: якщо ваша подорож не є нагальною, краще її відкласти на певний час. Будь-яка поїздка потягом, літаком, автобусом чи навіть власним авто передбачає контакт з новими людьми в незнайомих умовах, де, ймовірно, може не бути можливості помити ретельно руки чи дотримуватися фізичної дистанції від інших. Це підвищує ризики підхопити вірус», — пише екс-міністерка. 

Вона зазначає, що це особливо небезпечно, якщо ви плануєте візит до батьків чи родичів старшого віку, які мають хронічні хвороби і знаходиться у зоні ризику мати тяжкий перебіг COVID-19. Важливо бути обережним, аби не «привезти» вірус із собою та не наражати на небезпеку своїх близьких.

Почуваєтесь погано — нікуди не їдьте

«Друге правило: в жодному разі не подорожуйте, якщо почуваєтеся погано і маєте симптоми, наприклад, підвищену температуру, кашель і нежить. Це очевидна порада, але багатьом людям властиво переносити хворобу на ногах чи ігнорувати симптоми», — читаємо у дописі. 

Перевіряйте умови в’їзду в країну

Третє правило, яке пише Уляна Супрун, якщо все ж вирішили кудись виїхати, завжди перевіряйте умови в’їзду в країну. Це можна зробити на сайті Міністерства закордонних справ. Або ж на офіційних сайтах посольств. 

«Зараз ситуація дуже мінлива, в деяких країнах є окремі вимоги, як-от зробити ПЛР тест та мати з собою його результати, заповнити певні онлайн форми чи обов’язково мати страховий поліс. Їх треба перевірити заздалегідь», — пише фахівчиня. 

Обирайте надійного перевізника

«Четверте: дізнайтеся більше про заходи безпеки, яких дотримується перевізник. Приміром, деякі авіакомпанії надсилають сповіщення своїм пасажирам про те, які заходи вони вживають для зменшення ризиків поширення вірусу чи інформують про нові правила в салоні», — каже екс-міністерка. 

Як читаємо у дописі, обирайте найбільш надійного перевізника, який дбає про безпеку своїх пасажирів і дотримується необхідних рекомендацій.

Зважуйте всі ризики

«Якщо є така можливість, обирайте транспорт, де можливо дотримуватися дистанції або контактувати лише з близькими вам людьми, наприклад, подорож автомобілем», — пише Уляна Супрун. 

За її словами, у подорожах літаком є свої переваги. В більшості сучасних повітряних суднах працюють HEPA-фільтри, які забезпечують повну зміну повітря всередині близько 20-30 разів на годину, та фільтрують частинки бактерій і вірусів. Однак, дотримуватися дистанції може бути складно, і, можливо, вам доведеться сидіти біля незнайомих людей годинами чи очікувати в чергах в аеропорту. 

Крім вищезазначених правил Уляна Супрун радить, зателефонувати заздалегідь у місце куди збираєтеся, щоб отримати додаткову інформацію чи дізнатися, чи воно взагалі працює. Тепер це має стати нормальною практикою, аби уникнути зайвих контактів під час поїздки. Також радить взяти з  собою достатньо спиртовмісного антисептика, серветок, маски для обличчя. 

Насамкінець — дотримуйтеся базових правил де б ви не були — фізичної дистанції у 1,5-2 метри, ретельно мийте руки щонайменше 30 секунд, використовуйте антисептик, де миття рук неможливе, дотримуйтеся етикету кашлю і чхання, не торкайтеся обличчя брудними руками, одягайте маску правильно там, де дотримання фізичної дистанції неможливе. 

Читайте також: 

39 країн вже відкрили кордони для українських туристів. Список держав

Вінниччина увійшла у список регіонів, в яких дозволили пом’якшити карантин

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Діна Крищук
    З курортів раніше,інші болячки возили,,🤣про них теж не забувайте
  • Олег Каськов
    Ну і навіщо тут цитувати супрунські "рекомендації"? Мова,здається,мала йти про внутрішньодержавні поїздки залізницею.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up