Найближчими вихідними у Вінниці розпочнеться масова вакцинація населення. Що варто знати

Найближчими вихідними у Вінниці розпочнеться масова вакцинація населення. Що варто знати
Вакцинація у Вінниці. Фото з архіву 20mіnut.ua
  • Впродовж двох наступних днів у нашому місті будуть вакцинувати усіх, хто записався до листа очікування на вакцинацію проти коронавіруса.
  • Поговорили з лікаркою, яка буде щеплювати вінничан про вакцину, міфи, що з нею пов’язані, можливі побічні реакції та запитали її, чи потрібно якось готуватись до ін’єкції. 

Цими вихідними, 12-13 червня, у Вінниці вперше працюватиме Центр масової вакцинації населення. Щеплювати будуть громадян, які записалися до листа очікування через сайт чи додаток «Дія», або контакт-центр МОЗ.

У пресслужбі Вінницької міської ради повідомили, що отримати вакцину зможуть як ті, кого попередньо запросили на щеплення телефонним дзвінком чи повідомленням, так і за іншою чергою усі охочі, яким ще не надійшло запрошення, але які є в листі очікування. 

У центрі масової вакцинації не можна буде обрати, якою саме вакциною щеплюватись. Відомо, що використовуватимуть CoronaVac від китайської біофармацевтичної компанії Sinovac Biotech. Цю вакцину, нагадаємо, ВООЗ схвалила 1 червня. 

Відео дня

«Результати тестування ефективності вакцини показали, що вона запобігла симптоматичному захворюванню у 51% вакцинованих та запобігла тяжкому перебігу COVID-19 та госпіталізації у 100% досліджуваних», — йдеться в пресрелізі Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Щеплення у Вінниці буде проводити спеціальна бригада медиків. Ми поговорили з лікаркою Надією Яценко, яка входить до складу цієї бригади. Попросили її розповісти про вакцину «Коронавак», побічну реакцію, яка може наступити, запитали, чи потрібно готуватись до щеплення і яку кількість вінничан планують вакцинувати. 

CoronaVac відносно нова і маловідома для загалу вакцина, але саме нею ви будете щеплювати. Можете пояснити, чому вінничанам не варто її боятись?

— Взагалі ніякої вакцинин не варто боятись. З «Коронавак» я працюю вже другий місяць і можу сказати, що вона прекрасна. Це інактивована вакцина, себто людині вводиться повністю «вбитий» вірус. Організм реагує на цей вірус і починає виробляти імунітет.

Крім цієї вакцини, в Україні використовували CoviShield і Pfizer. З усіх них CoronaVac є найбільш м’якою — після введення температура піднімається в одиничних випадках. 

Чим «Коронавак» відрізняється від інших вакцин?

— Якщо «Ковішилд» — це векторна info вакцина, а «Пфайзер» — це нова мРНК info вакцина, то перевага «Коронавак» в тому, що вона виготовляється за дуже давніми методами. Як я вже казала, у ній використовується неактивний вірус. Багато людей приходять і просять щеплювати саме цією вакциною. 

Деякі переживають, що щеплення такою вакциною може призвести не до появи імунітету, а навпаки до зараження коронавірусом. Поясніть, чому такого бути не може?

— Від жодної вакцини не можна заразитись коронавірусом. Якщо через кілька днів після вакцинації людина захворіла на COVID-19, це означає, що під час щеплення вона була в продромальному періоді info. Тобто ззовні і фізично виглядала здоровою, але хвороба у неї вже була, просто не проявлялась. Ніяких тестів ані до вакцинації, ані після неї робити не варто. 

Є ще така чутка, що перехворіти краще, ніж вакцинуватись. Мовляв, такий імунітет більш природний. 

— Імунітет, який формується після того, як людина перехворіла, по-перше, триває лише від трьох до шести місяців, по-друге, формується не у всіх людей. У мене є пацієнти, які хворіли двічі підряд. Тобто імунітету у них не виробилось зовсім. А вакцина дає більш стійкий імунітет. 

Які побічні реакції можуть виникнути на вакцину «Коронавак»?

— Може почати боліти голова, піднятись температура, з'явитись ломота в тілі або біль у руці. Це звичні реакції організму, які можуть виникати при введенні будь-яких вакцин. Ніяких інших побічних реакцій не спостерігалось. За протоколом, після щеплення потрібно посидіти півгодини під медичним наглядом.

Кому не можна вакцинуватись?

— Протипоказами є анафілаксія info та психічні захворювання.

Чи потрібно якось готуватись до вакцинації?

— Ні. Лише майте гарний настрій і бажання. 

Чи має якесь значення рівень антитіл IgG info в організмі?

— До вакцинації це не має ніякого значення. 

Скільки орієнтовно людей зможуть провакцинуватися цими вихідними?

— Не можу відповісти на це питання. Вакцинація триватиме по кілька годин в суботу та неділю. Ми спробуємо провакцинувати за цей час максимальну кількість. Тут варто враховувати не лише темпи самого щеплення, але й ідентифікацію пацієнтів: впевнитися, що людина є в листі очікування, а потім внести відомості про її вакцинацію до комп'ютера. 

Нагадаємо, що Центр вакцинації від COVID-19 працюватиме 12 та 13 червня з 10.00 до 14.00. Він розташується за адресою: вулиця Соборна, 68, Вінницька торгово-промислова палата «Експоцентр» (Будівля кінотеатру імені Коцюбинського). Усім хто планує отримати вакцину, при собі обов’язково необхідно мати паспорт громадянина України.

На інфографіці нижче можна дізнатись, як записатись в чергу на вакцинацію:

Читайте також:

Чи безпечні сонцезахисні окуляри з переходів і ринків? Та десять інших питань до офтальмолога

Де та як отримати паліативну допомогу? Плюс перелік послуг, які мають надаватись безкоштовно

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (20)
×
0%
  • Tatiana Timofeeva 12 червня 2021 р.
    Де знаходиться цей центр?
    Tatiana Timofeeva reply Tatiana Timofeeva 13 червня 2021 р.
    Світлана Кохан дякую
    Світлана Кохан reply Tatiana Timofeeva 12 червня 2021 р.
    Tatiana Timofeeva експоцентр ( кінотеатр Коцюбинського), соборна, завтра будуть працювати з 10 до 14. Сьогодні привилась.
  • Олена Поляниця 12 червня 2021 р.
    Хіба ще залишилися такі, хто не хворів? Це і дає найкращий захист.
    Alla Bilienko reply Олена Поляниця 15 червня 2021 р.
    Олена Поляниця не даёт
    Tatiana Timofeeva reply Олена Поляниця 12 червня 2021 р.
    Олена Поляниця залишилися і багато
  • Ириша Винницкая 12 червня 2021 р.
    Ідіть нах
  • Dmitriy Vinnickiy 12 червня 2021 р.
    Хто вакцинувався, незабудьте підійди до найближчої вишки 5G отримати нові оновлення чіпу)))))))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 5 по 12 травня, які ви могли пропустити 20:03 Історія Вищеольчедаєва, яка оживає серед палаців і природи 19:07 Медика із Калинівки Олег Раковський відзначили державною нагородою за порятунок бійців на фронті 18:09 У Буші стартував мистецький проєкт «Мальована хата» Від читача 19:44 Українці за кордоном 17:33 Як ШІ бачить мам у вигляді міст Вінниччини? Створили зображення за допомогою чату GPT 17:09 Залізничні вокзали стали ближчими: на мапі безбар’єрності — вже 53 об’єкти, зокрема і Вінниця 16:10 У Вінниці почали дбайливу реставрацію мозаїк на фасадах будівель 15:34 «Мама Майя» і «мама Розалія»: як назвали поїзди з Вінниці в День матері 15:08 У Хмільницькому міськрайонному суді відбулися кадрові зміни: у відставку пішов Михайло Войнаревич 13:31 Майже 82 тисячі нових ФОПів відкрилися від початку року: скільки на Вінниччині? 13:06 У Погребищі пройдуть змагання для ветеранів війни в межах обласних ігор «Незламні Вінниччини» 11:32 Чи актуальна ще комендантська година у Вінниці? Ми запитали 10:40 Екскаватор біля Ладижина вигорів вщент — водій дивом не постраждав 10:05 На Соборній водій Peugeot збив велосипедиста. Хлопця забрали до лікарні play_circle_filled 09:05 Вінниця прощається з 28-річним морпіхом Олексієм Іщуком 08:14 Сьогодні відзначають День матері. Історія, заборони та прикмети 11 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up