“Моржам”-новачкам не радять засиджуватись в ополонці

“Моржам”-новачкам не радять засиджуватись в ополонці
Незабаром Водохреща - свято, коли всі “моржі” та не “моржі” пірнають в ополонку, задля духовного очищення та оздоровлення. Не всі притримуються правил, але всі вірять, що саме на Водохреща захворіти неможливо. Хоча найбільше користі з точки зору фізичного здоров’я загартовування приносить саме досвідченим “моржам”

Правильне і постійне загартовування зменшує ризик простудних та інших захворювань у… 25 разів! Це дієвий спосіб привести себе до тями, бути бадьорим і навіть позбутися шкідливих звичок.

Хочу адреналіну!

Секрет моржування дуже простий - при зануренні людини в холодну воду відбувається викид гормону надниркових залоз - адреналіну. Його ще називають гормоном стресу, так як він відповідає за адаптацію до екстремальних умов. Адреналін знижує больову чутливість, прискорює серцебиття, поліпшує кровонаповнення внутрішніх органів і мозку, активує імунну систему, запускає вироблення тепла.

Відео дня
style="font-style: normal; font-weight: normal; page-break-inside: avoid; text-decoration: none">

Важливо, що “моржі” занурюються у воду лише на короткий час - не більше кількох хвилин. Тому організм просто не встигає переохолодитися. За 1-2 хвилини перебування в ополонці “моржі” відчувають внутрішній жар, адже всі системи організму спрямовані на вироблення енергії. Таким чином “моржі” тренують імунну систему, терморегуляцію, готують себе до сприйняття стресу.

Якщо процедуру моржування продовжити, то вже через 10 хвилин людина виснажить теплові ресурси, і настане небезпечне переохолодження.

Позитивне налаштування на моржування сприяє і виробленню гормонів задоволення - ендорфінів. Вони відповідають за відчуття щастя, емоційного піднесення, оптимізму. Тому закоренілі “моржі” здоровіші не тільки тілом, а й духом.

Моржуйте регулярно

Головне правило моржування - не робити тривалих перерв. Загартовуватися потрібно регулярно, бажано щоденно. Тому користь від щорічного разового занурення в ополонку на Водохреща більше духовна, ніж фізична.

А для того, щоб купатися в ополонці без небажаних наслідків, варто правильно почати.

Досвідчені “моржі” радять починати загартовуватися ще з літа. Це можуть бути звичайні обтирання холодною водою спочатку рук і ніг, а потім і спини та грудей. Температуру води радять щодня понижувати на один градус.

Коли тіло звикне до холодних обтирань, можна переключитися на обливання водою. Знову-таки - починати варто з прохолодної води (25°С) і поступово знижувати температуру. Коли настають зимові місяці, можна почати короткочасні пробіжки по снігу, а наприкінці підготовчого курсу - обливання холодною водою на вулиці. Якщо крижана ополонка не викликає страху - ви повністю готові до моржування.

Перед зануренням у холодну воду обов'язково слід розігріти м'язи. Для цього можна пробігтися 10-15 хвилин. Потім “моржі” рекомендують обполоснути руки, груди, ноги холодною водою і спокійно, з хорошим настроєм зануритися по шию.

Взимку температура води у водоймах не перевищує 4-5°С. У таких умовах новачкам не слід проводити в ополонці більше 10-15 секунд. Одну-дві хвилини в ополонці можуть дозволити собі бувалі “моржі”. Новачкам не радять занурюватися з головою, це привілегія закоренілих “моржів”.

Закінчивши купання, необхідно витертися насухо, розтерти шкіру, починаючи від кінцівок і рухаючись до грудей, а потім одягнутися в сухий одяг.

Так загартовуються... діти

Не варто ототожнювати поняття загартовування і моржування. Лікарі одностайні в думці, що загартовувати дитину можна і потрібно з перших днів життя. І під загартовуванням мається на увазі не виключно обливання холодною водою, а навіть звичайний контакт шкіри з повітрям. Це коли дитина не лежить в кімнаті з температурою повітря в 25 градусів, закутана в п’ять пелюшок, чепчик (“щоб не змерзла!”) і неодмінно в памперсі (“щоб менше мороки було”).   

Доктор Комаровський, наприклад, переконаний, що дитина потребує не стільки загартовування, скільки природного, гармонійного способу життя. Максимальна рухова активність, перебування на свіжому повітрі, достатній мінімум одягу, чиста, прохолодна дитяча кімната - це важливіше і доцільніше будь-яких гімнастик, обливань і обтирань. Загартовування, на думку доктора Комаровського, це, власне, стиль життя дитини, а не занурення в ополонку.

Основні фактори загартовування: сонячні ванни, водні процедури, свіже повітря. Якщо ви почали загартовувати свою дитину, не робіть перерв, адже доведеться все починати заново. Нововведення в загартовуванні потрібно вводити поступово, з рівномірним збільшенням.

Якщо здоров'я дитини погіршується при загартовуванні, тоді процедури необхідно припинити і звернутися до лікаря.

Починати загартовування потрібно з повітря і води. Сюди входить і щоденне провітрювання кімнати - не менше трьох разів на день, навіть у зимовий період. Частіше гуляйте з дитиною на вулиці. У теплу пору року корисні гуляння босоніж по морських мушлях, щебеню, траві, камінню.

Вмивайте дитину прохолодною водою (28С) і поступово зменшуйте температуру води до 20 градусів. Купайте дитину в теплій воді (36 С) протягом восьми хвилин, після цього облийте малюка більш прохолодною водою. Кожні п’ять днів знижуйте температуру води для обливань на один градус, необхідно звести її до температурі не менше 28С.

І найголовніше - перед тим, як загартовувати дитину, спробуйте загартовування самі, щоб мати своє уявлення про цей процес .

Людмила Дубас, лікар-гінеколог медичного центру “Альтамедика”:

- Особисто я маю дванадцятирічний досвід моржування. І як лікар, і як жінка можу сказати, що моржування, якщо воно відбувається за правилами, ще нікому не нашкодило. Навіть навпаки - саме завдяки моржуванню багато моїх пацієнток позбавилося проблем із здоров’ям по жіночій частині.

Я переконалася у цьому на власному досвіді: моржування допомогло мені легко перенести вагітність, позбавитись токсикозу, унеможливити загрозу переривання вагітності і в строк народити здорову дитину. Я моржувала з першого дня вагітності і до самих пологів.

Можу навести і не один приклад у власній лікарській практиці, коли жінки, які не могли завагітніти вісім-десять років поспіль, моржуючи і не приймаючи будь-яких гормональних препаратів, вагітніли і народжували.

Справа в тому, що моржування приводить організм у тонус. Особливо це стосується роботи наднирників, які відповідають за гормональний фон. Потужний викид адреналіну, який відбувається під час кожного занурення в ополонку, нормалізує роботу всіх систем та органів. Не варто забувати і про ендорфіни, які дарують ні з чим не зрівняне відчуття бадьорості та щастя.

За рахунок вироблення природнім шляхом таких доз гормонів жінка може налагодити цикл, а власне “критичні” дні стають майже безболісними. А це, до речі, поширена проблема багатьох молодих дівчат та жінок репродуктивного віку.

Моржування допомагає позбутися шкідливих звичок, таких як паління, пияцтво та навіть наркозалежність. І знову ж таки, відбувається це завдяки дії чудодійного гормону ендорфіну. Саме він “насичує” центри задоволення в людському організмі. Тому люди, які мають проблеми з цигарками чи наркотиками, вже не відчувають потреби приймати будь-які речовини, щоб почуватися щасливими чи побороти стрес.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous
    как то с опозданием вчера хотя бы выложили - было бы интересно, а сейчас, после того как люди уже искупались, в т.ч. и первоходы, им эта статья не нужна)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:06 Сьогодні — Міжнародний день принцес. Історія, заборони та прикмети 5 травня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 28 квітня по 4 травня, які ви могли пропустити photo_camera 20:05 Ведмедиця вивела на прогулянку малюків: зворушливі кадри з Подільського зоопарку play_circle_filled photo_camera 19:30 Меморіальна дошка лицарям Зимового Походу буде в Ольгополі: 105 років тому з селища вибили більшовиків Від читача 09:13 Знову сумна звістка: загинув захисник з Вінничини 19:12 Raptor не з нами, але в серцях: спогади про Героя Віталія Яворського 18:03 Майже два мільйони гривень від екопорушників скерували на підтримку ЗСУ photo_camera 17:12 На Замковій п'яний водій без прав на Skoda протаранив Opel та намагався втекти photo_camera 16:36 За 45 мільйонів гривень мерія Вінниці купує дрони на дроті — подробиці photo_camera 16:01 «Гідротур» до Молдови не вдався. Прикордонники затримали втікача 15:09 Значні збитки та постраждалий: на Вінниччині за добу сталося майже три десятки пожеж photo_camera 14:34 Прострілене дзеркало та рояль у Білій залі. Що приховує історія вінницької Думи? photo_camera 14:01 Кому на Вінниччині у травні перекриють газ? Список населених пунктів та адрес 13:28 Штрафи до шести тисяч: надзвичайники використовують дрони для виявлення підпалів photo_camera 13:13 Дослідники пройшлися слідами минулого у печерах Поділля: нотатки експедитора photo_camera 12:28 Вінничанка зливала відходи у струмок «Безіменний». Що їй за це буде? photo_camera 12:12 Як ви ставитесь до податку на покупки в Інтернеті? Ми запитали вінничан 11:19 Від кулемета до психології: гвардієць розповідає про війну та навчання photo_camera 10:48 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає photo_camera 10:01 Пішов з життя Петро Одарченко — заслужений лікар України та онкохірург
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up