Медична реформа: з 1 квітня в Україні змінилися правила для пацієнтів

Медична реформа: з 1 квітня в Україні змінилися правила для пацієнтів

У неділю, 1 квітня 2018 року, вступило в силу нововведення, якого чекали кілька місяців. Тепер вінничанам доведеться оформляти договори із сімейними лікарями.

Декларації були введені в рамках масштабної медичної реформи в країні.

Щоб укласти договір з сімейним лікарем, кожен вінничанин повинен звернутися в поліклініку, де працює лікар, якого обирає сам пацієнт. При собі необхідно буде мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон.

У свою чергу, поліклініка повинна бути підключена до системи Електронне здоров'я. Поки система працює не скрізь, тому людям доведеться шукати поліклініку, де розвішані відповідні оголошення з написом: «Тут можна вибрати свого лікаря».

У МОЗ розповіли, що декларації будуть становити не на папері, а тільки в електронному вигляді.

Щоб уникнути шахрайства, на номер мобільного телефона пацієнта при реєстрації буде приходити спеціальний код. Пацієнт повинен буде підписати два примірники декларації: один залишиться в нього, а другий – в поліклініці.

Експерти вважають, що з вибором лікаря і складанням декларації потрібно поспішити, оскільки у лікарів буде ліміт на число пацієнтів.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:05 Суд повернув державі 4,4 гектара землі з трипільським поселенням 13:52 Біля Центрального парку будують висотку. Вона матиме 18 поверхів photo_camera 13:12 Викрили військового, який шантажував та обклав «даниною» підлеглого 12:06 У Браїлові горіло меблеве підприємство, у Вінниці — вантажівка photo_camera Від читача 14:10 Краплина крові — шанс на життя: волонтери «Української команди» Вінниччини долучилися до донорства 11:01 Перехрестя Соборної та Театральної частково перекриють на шість днів 10:10 Відпустка за кордоном для військових у 2026 році: як оформити виїзд та які документи підготувати 09:40 Чим зайняти дітей влітку. Огляд літніх таборів, гуртків у Вінниці (партнерський проєкт) 09:26 Де 25 червня у Вінниці не буде води та світла: адреси 08:57 Цей день, 25 червня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети 08:49 Вінниця проводжає в останню путь мінометника Олександра Цимбалюка 21:01 Аварійні бригади «Вінницяміськліфту» отримали новий бус photo_camera 20:15 Мама загиблого воїна, військові та діти війни стали героями фотовиставки photo_camera 19:33 «Не пройшло і року»: що сталося з відремонтованою дорогою на Бар? play_circle_filled photo_camera 18:56 У Вінниці дітей навчатимуть виживанню, туризму та дослідженню природи 18:18 Найбагатші та найбідніші громади Вінниччини: склали рейтинг за бюджетами 18:02 Після місяців невідомості Тульчин попрощався з Василем Борисюком photo_camera 17:22 Директора Гайсинської ЦРЛ Ігоря Кохана підозрюють у зловживаннях на понад мільйон. Що в його декларації? 17:13 Нова клумба з 405 троянд з'явилася біля Літнього театру photo_camera 16:11 Понад чотири роки у полоні — до Вахнівки повернувся бойовий медик Олександр Задоєнко play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up