У рамках реформ процедура виклику медика додому змінилася. Тепер лікар не буде зобов'язаний звітувати про відвідування всіх пацієнтів, які звернулися в реєстратуру. Пацієнт і лікар зможуть зв'язатися один з одним по телефону.
В Україні з 13 березня вступив в силу наказ Міністерства охорони здоров'я №157 від 26.01.2018, який скасовує ряд форм первинної облікової документації, зокрема талони на прийом до лікаря і медичні карти студентів і дітей для надходження в дитсадки. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.
В рамках закону скасували Книгу запису викликів лікарів додому (№ 031/у). Тепер лікар не буде зобов'язаний звітувати про відвідування всіх пацієнтів, які звернулися в реєстратуру. Пацієнт і лікар зможуть зв'язатися один з одним по телефону.
Час лікаря є цінним і обмеженим громадським ресурсом. Кожен пацієнт повинен розуміти, що, коли лікар йде до нього додому, він не допомагає як мінімум трьом іншим пацієнтам. Пацієнт і лікар будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому.
Як показує досвід європейських країн, можливість поспілкуватися зі своїм медичним працівником по телефону – одна з послуг, яка найбільше цінується пацієнтами.
Раніше всі звернення пацієнтів до своїх медичних установ реєструвалися в книзі запису викликів лікарів додому (№ 031/у) працівниками реєстратури. Після цього лікар отримував цей журнал і повинен був відзвітувати, що він виконав всі візити за вказаними викликами.
Пацієнт і лікар спілкувалися через реєстратуру (не завжди привітну) і стрічку в журналі. Пацієнт не мав доступу до лікаря, а лікар до пацієнта. І, якщо проблема не вимагає візиту, домовитися про це вони не могли.
Нагадаємо, завтра, 22 березня, вінничани зможуть обстежитися на туберкульоз. За статистикою, минулого року у Вінницькій області зареєстровано 939 хворих з активними формами туберкульозу, 17 з яких діти та підлітки. Щоб убезпечити себе та близьких від хвороби необхідно проходити щонайменше раз на рік флюорографію. Дослідження можна зробити у центральних районних лікарнях, лікарнях інтенсивного чи планового лікування, центрах первинної медико-санітарної допомоги. З собою потрібно мати лише паспорт. Хворими на туберкульоз у Вінниці займається Вінницький обласний клінічний протитуберкульозний диспансер (тел.. 0432 351 672) та Вінницьке обласне відділення БО "Мережа ЛЖВ" (тел.. 067 232 2733).
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер