У Вінницькій області 15 опорних лікарень приймають пацієнтів з підозрою на COVID-19 та підтвердженим діагнозом.
Профільним Департаментом розроблено «Маршрут пацієнта» для надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я районів та міст обласного підпорядкування Вінницької області при захворюванні та підозрі на COVID -19. Відповідно до «Маршруту» - жителі м. Вінниця та Вінницького району отримують медичну допомогу в межах єдиного медичного простору. Госпіталізація пацієнтів відбувається до МКЛ № 1 м. Вінниці та Вінницької ЦРКЛ відповідно затвердженого графіку.
Також пацієнтів області госпіталізують у Барську ЦРЛ, Бершадську ОЛІЛ Гайсинську ЦРЛ, Калинівську ЦРЛ, Козятинську ЦРЛ, Могилів- Подільську ОЛІЛ, Жмеринську ЦРЛ, Тростянецьку ЦРЛ, Тульчинську ЦРЛ, Шаргородську ЦРЛ, Хмільницьку ЦРЛ, Ямпільську ЦРЛ діти всієї області в обласну дитячу інфекційну лікарню.
Ліжковий фонд області по роботі з COVID-19 складає 1007 ліжок у 15 опорних лікарнях. Завантаженість ліжок з підтвердженим діагнозом та підозрами на 2 вересня — 55,5%. Вільні — 454 ліжка.
В обласному лабораторному центрі МОЗ є в наявності тест-систем для здійснення досліджень методом ПЛР на 14200 досліджень.
Діагностика COVID-19 методом Імуноферментного аналізу (ІФА) здійснюється на базі 17 лікувальних закладів вторинного та третинного рівнів. У кожному закладі охорони здоровʼя є ШВИДКІ ТЕСТ-СИСТЕМИ НА COVID-19 — у розрахунку місячної потреби, потужності продовжують нарощуватись.
Діагностика COVID-19 методом Імуноферментного аналізу (ІФА) здійснюється на базі 17 лікувальних закладів вторинного та третинного рівнів. Вартість діагностики становить від 100 до 150 гривень. Термін проведення аналізу в середньому 4 години.
Сьогодні ПЛР-діагностику проводять у Державній установі «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України». Вартість платної послуги у разі самозверненні — 800 гривень, час проведення дослідження: терміново – до 1 доби, відтермінування до 3 діб. У зв’язку з надмірним навантаженням обласного лабораторного центру МОЗ України проводяться заходи щодо проведення ПЛР-діагностики пацієнтам з COVID-19 Обласним клінічним центром профілактики та боротьби зі СНІДом.
Лабораторія СНІД-центру в тестовому режимі запускається з 3 вересня, за дві доби працюватиме у повному обсязі — до 200 досліджень за добу.
Серед медичних працівників всього зареєстровано 606 (14,8%) лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби (із них лікарів – 228, медичних сестер — 261, молодших медичних сестер — 109, помічник епідеміолога — 5, дезінфектор -3). Одужали — 467 медпрацівники. На даний час хворіють 135 медпрацівники.
Станом на 2 вересня захворіли 9 медичних працівників
Членам сімʼї померлої фельдшерки на сьогодні Вінницьке обласне відділення Фонду соцстраху не здійснило виплати. Облдержадміністрація взяла під контроль це питання. Залучено Вінницьке регіональне відділення безоплатної вторинної допомоги для юридичного супроводу.
Заклади охорони здоров’я забезпечені засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами в обсязі місячної потреби. Головам районних державних адміністрацій доручено до 21 вересня забезпечити запас засобами індивідуального захисту згідно тримісячної потреби.
У роздрібній аптечній мережі вартість одноразових масок становить від 5 до 12 грн за одиницю, оптова ціна 3,2 - 3,5 гривень.
Джерело: фб-сторінка Сергія Борзова.
Читайте також:
Як Вінниця святкуватиме День міста в умовах карантину? Програма на три дні
Науковці визначили основний спосіб передачі коронавірусу. Це знання допоможе краще захиститися
«РозCORONовані закупівлі»: скільки коштувало лікування ковід-пацієнтів на Вінниччині?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 46 від 13 листопада 2024
Читати номер
Діма Свірський