Коронавірус не вщухає, а дитячі табори готують до відкриття. Чи запрацюють вони в серпні?

Коронавірус не вщухає, а дитячі табори готують до відкриття. Чи запрацюють вони в серпні?
  • Цього літа в Україні планували оздоровити понад 1,2 млн дітей пільгових категорій, у Вінниці — 210 таких, у області — 600. 
  • Однак на період дії карантину заборонена діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
  • Зараз клінічна ситуація з COVID-19 залишається досить напруженою, але літні табори на Вінниччині готуються до відкриття.

До 31 липня забороняється діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Оскільки пандемія не здає своїх позицій, побутує думка, що карантинні заходи будуть продовжені.

На початку липня під Кабміном навіть збиралися мітингувальники, які вимагали відкрити дитячі табори. Пом’якшення карантину дало змогу відкрити багато різних закладів — ресторани і готелі, кемпінги, бази відпочинку й пляжі. Дорослі отримали право відпочивати, як їм до вподоби. А діти?

Протестувальники були переконані, що в літніх таборах школярам буде безпечніше, ніж у дворах і на вулиці, де вони зараз проводять своє дозвілля, і де немає жодного контролю за дотриманням карантинних вимог.

Така непроста ситуація турбує не лише представників бізнесу, які займаються дитячим оздоровленням та відпочинком, але й батьків.

Поки від влади остаточного рішення немає, а 31 липня і кінець карантину не за горами, дитячі табори по Україні і на Вінниччині, зокрема, почали свою підготовку до сезону оздоровлення. 

Наприклад, в селі Ободівка Тростянецького району наразі відбувається капітальний ремонт колишнього піонерського табору імені Котовського. Тепер це — дитячо-юнацький фізкультурний заклад оздоровлення оздоровлення та відпочинку «Подільська казка». Об'єкт у сосновому лісі готують, аби вже в наступному місяці там приймати гамірливих дітлахів.

— Сьогодні, враховуючи статистику захворювання дітей, їх бездоглядність, залежність від ґаджетів, приходжу до думки, що їм необхідне живе спілкування, щира дружба, цікаві рухливі ігри, — розповідає директор табору Інна Сташенко. — Сподіваємося, що в серпні у нашому таборі залунає дитячий сміх.

Сімейний лікар Юрій Тарануха говорить, що через нові спалахи коронавірусу відкривати оздоровчі табори зараз буде небезпечно.

— Якщо ж відкриють дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, — говорить педіатр, — то діти мають обов'язково пройти ІФА- тести, які діагностують, чи перехворіла дитина коронавірусом і їх організм має антитіла, чи хворіє зараз. І навіть якщо карантин не буде продовжено, в дитячих таборах мають дотримуватися усіх санітарних норм.

Чиновники зверху вважають, що нинішні темпи поширення COVID-19 не дають змоги розпочати масову оздоровчу кампанію. В нашій міській раді теж наразі достеменно не знають, чи запрацюють у наступному місяці дитячі табори відпочинку.

— Чекаємо остаточного рішення уряду, — говорить директор міського департаменту освіти Оксана Яценко. — В комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій теж остаточного слова не сказали. 

Опитування

Чи пустили б ви свою дитину в карантин до літнього табору?


 

Читайте також:

У новенького діагностували ангіну або Звідки у Брацлавській школі-інтернаті коронавірус

В масках, без нічних шоу і кондиціонерів: карантинний відпочинок в Туреччині очима журналіста

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Yaroslav Yashchuk
    Як це?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:02 М'ясо, риба та напівфабрикати. Як не отруїтися їжею, що розморозилася через відсутність світла 18:45 Понад тисячу випадків за рік: в обласну лікарню щодня потрапляє кілька дітей через укуси собак 18:05 Перша допомога у під’їзді та вдома: голови вінницьких ОСББ пройшли курс порятунку життя 17:49 Від пікапів для ЗСУ до Toyota Prado для СБУ: які авто на Вінниччині купували в Prozorro у 2025 році Від читача 10:30 Ювілейна виставка Ольги Муравко «І такою мені теж можна бути» — простір цілісності, жіночності й дозволу бути собою 17:08 Масово палає житловий сектор Вінниччини через несправні печі photo_camera 16:13 Метеорологи розповіли, чи вціліла озимина на полях області 15:36 «Наших дітей ніхто не поверне»: розпочали розгляд справи про вбивство двох підлітків в Шаргороді play_circle_filled photo_camera 15:04 Не відповідали на дзвінки: у Козятині, Ямполі та Вінниці рятували літніх людей photo_camera 14:06 Екзотичний вірус у Вінниці. Медики виявили завізний випадок гарячки Чикунгунья 13:31 Для потреб війська купують тисячу безпілотників — подробиці 13:20 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 13:13 Ворог масовано атакує Покровський та Гуляйпільський напрямки photo_camera 12:53 Страшне смс з фронту: жмеринчанці окупанти надіслали фото загиблого чоловіка photo_camera 12:22 Молодь та військові у центрі Вінниці утворили «Живий ланцюг Єднання» до Дня Соборності photo_camera 12:07 Трамваї та тролейбуси змінили графік: повний перелік альтернативних маршрутів у Вінниці 11:13 Вінниця у четвер: кому готувати запаси води та де вимкнуть опалення 10:11 День Соборності України відзначили тематичною зустріччю і стрілецькими піснями 10:05 Червонокнижні зубри та дикі коти. Яких ще тварин можна зустріти в наших лісах у січні? photo_camera 09:33 «Мені було шість, коли почалася війна»: історія Захара з Херсона, який знайшов новий дім у Вінниці (соціальна реклама)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up