У Вінниці встановили національний рекорд, організувавши наймасовіше шахове змагання в Україні «Золота молодь»

У Вінниці встановили національний рекорд, організувавши наймасовіше шахове змагання в Україні «Золота молодь»

Третього липня у Вінниці, в ТРЦ «Мегамолл», урочисто відкрили перший міжнародний дитячий шаховий фестиваль «Золота молодь». Всіх учасників пригостили ласощами, провели для них концерт та лотерею з призами. Умови проведення турніру виявилися цілком європейськими. Приміром, перед кожним туром гравці отримують пляшечки із питною водою, а їхні батьки зручно розташовуються на трибунах.

Але головою родзинкою першого дня ігор стала присутність експерта Національного реєстру рекордів України Павла Горішевського. Коли діти сіли за шахівниці, він почав ходити по рядах і методично перераховувати гравців. Як і прогнозувалося, Вінниця встановила рекорд країни – 648 учасників! Серед них близько 250 спортсменів – вінничани, переважно вихованці місцевої МДЮСШ № 6.  Близько 70 шахістів – з інших країн.  

Диплом, який підтверджує встановлення рекорду, було урочисто вручено головному організатору змагання «Золота молодь», голові Вінницької обласної шахової федерації. Міжнародному гросмейстеру Аркадію Найдічу. Відповідні сертифікати отримає й кожний учасник заходу.

– Сьогодні встановлено рекорд України в номінації «Наймасовіший міжнародний дитячий турнір з шахів». Ми зафіксували 648 учасників, дітей від 6 до 14 років. – розповів Павло Горішевський. – Раніше був встановлений рекорд у Харкові – 556 учасників. Це була одночасна масова гра в шахи. У Вінниці ми бачимо інше. На цей турнір зібралися юні професіонали, серед яких є кандидати у майстри і майстри спорту, що мають значні досягнення. 

– Турнір ми назвали «Золота молодь», адже практично всі шахові таланти України зараз знаходяться у Вінниці. Ми раді тому, що на наше змагання завітали спортсмени Ізраїлю, Білорусі, Молдови, Шотландії, Угорщини, Чехії, Швеції та інших країн. Турнір, де грають понад 600 спортсменів одночасно, запам’ятається дітям. Це великі емоції і хвилювання, – каже Аркадій Найдіч. – Шахи – це елітний вид спорту, який є дуже популярним в багатьох європейських країнах. Їх включають до шкільної програми тощо. Взагалі шахи – одна з найбільш популярних настільних ігор. В Україні шахи завжди перебували на високому рівні, недарма збірна цієї країни здобувала медалі на Олімпіадах, а в індивідуальному заліку українці були чемпіонами світу.   

До організаційної підтримки рекордного турніру залучилися представники влади.

– Шахи – інтелектуальна гра, яка розвиває дітей і цілому та їхні математичні здібності. Тому чудово, коли школярі займаються цією грою, навіть якщо вони не стануть гросмейстерами. В житті такі навички їм обов’язково стануть у нагоді. В цьому році ми підтримуємо турнір «Золота молодь» лише організаційно. Сподіваємося, що він стане традиційним, і міська рада підтримуватиме цей захід ресурсно. Дякуємо за гарну ініціативу Вінницькій обласній федерації шахів, – прокоментувала заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.

За підсумками турніру будуть вручені 210 призів – це не лише Кубки і грамоти, а й грошові суми та шахова продукція. Загальний призовий фонд складає понад 0,5 млн. грн. Змагання триватиме до сьомого липня включно. 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Olga Sikorenko
    молодці  ! де у Вінниці є заклади чи можливо клуби де діти займаються грі у  шахи?
    Антонина Олихова reply Olga Sikorenko
    Зверніться до шахової федерації по вул. Театральній
  • Марина Якубовская
    Розумники!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:09 На даху електропоїзда у Вінниці 14-річного хлопця вдарило струмом 10:45 Самокат у місті: розвага чи повноцінний транспорт? Перевірили на практиці (партнерський проєкт) 10:07 Вакансії в магазинах ТМ «М'ясний майстер», супермаркетах «Грош», «Varus», АН «Благоустрій» та 59 актуальних пропозицій роботи у Вінниці (оновлено) 10:04 Відключення світла та води у Вінниці: графік робіт комунальних служб на 5 травня Від читача 08:08 Всеукраїнський турнір з цивільного права і процесу «Майстри цивілістики» відбувся! 09:28 У Вінниці тролейбус переїхав ногу дев’ятирічному хлопчику. Дитину госпіталізували 09:03 Вінниця проводжає в останню путь бійця 154-ї бригади Костянтина Семенюка 08:12 В цей день вітайте акушерок зі святом: історія, заборони та прикмети 5 травня 21:00 Оркестр, майстеркласи та дегустації: вінничан кличуть на «Пироговський пікнік» 20:35 «Все, ти їдеш у Чорнобиль»: чорнобилець після поранення на Майдані 12 років допомагає військовим 20:05 На Одещині прикордонники затримали «кортеж» порушників кордону, серед них — вінничанин 19:47 Оновлення шкіл: за три мільйони ліцеї №15 та №27 отримають сучасні кабінети природничого циклу 19:11 Старі хати перетворили на туристичний хутір із колекцією вишиванок і крафтовим виробництвом photo_camera 18:20 Майже 200 домашніх улюбленців за три години вакцинували від сказу. Графік виїздів у Вінниці 17:30 Живете без зубів або зі знімними протезами? Є рішення за 1 день — All-on-4! (Новини компаній) 17:19 Вінницькі «лисятники» завоювали більше пів сотні медалей на Чемпіонаті України у Луцьку 16:54 Понад 600 громадських криниць Вінниці продезінфікують до кінця травня: що варто знати мешканцям photo_camera 16:13 Два роки тюрми за п'яну ДТП з потерпілими — у Жмеринці винесли вирок водію BMW 15:47 На пішохідному переході біля «Епіцентру» збили дитину. Ще дві аварії стались в районі 15:32 Янчак визнає вину і хоче передати заставу на ЗСУ: що зі справою про побиття чоловіка в ТЦК
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up