«Найкраща мотивація – приятельська атмосфера», - вважає вінницький тренер Микола Костенко

«Найкраща мотивація – приятельська атмосфера», - вважає вінницький тренер Микола Костенко
Тренери часто нарікають, що підопічні їх не чують та не прислухаються до їх порад. У заслуженого тренера України Миколи Костенка такої проблеми немає. Хоча тренує…спортсменів з вадами слуху. Його вихованці успішно борються із звичайними спортсменами на змаганнях обласного рівня. А один із них, Антон Слушний, займає призові місця на чемпіонаті світу серед осіб з вадами слуху та Дефлімпійських ігра

Микола Костенко займається тренерською роботою 37 років, з яких останні 10 – у вінницькому відділенні «Інваспорту». Навчає греко-римської, вільної боротьби та дзюдо. Тренує спортсменів із вадами слуху разом зі звичайними борцями.

- У мене тренуються вісім чоловік із різного ступеню вадами слуху, - розповідає тренер. – Усі вони періодично на обласних змаганнях борються зі звичайними борцями. Брали участь в змаганнях між університетами, де вибороли в командному заліку друге місце з-поміж 10 команд. Антон Слушний, найбільш титулований з них, двічі був чемпіоном області з дзюдо серед здорових спортсменів. А позаминулого року боровся на «здоровому» чемпіонаті України з сумо, де отримав звання майстра спорту з цього виду боротьби.

Втім, поєдинки із звичайними спортсменами – не самоціль, а лише складова частина підготовки до серйозних змагань серед осіб з вадами слуху.

Відео дня
> - Минулого року на чемпіонаті світу з дзюдо у Венесуелі Антон був третім, а вже на Дефлімпійських іграх цьогоріч здобув срібну медаль, - розповідає про досягнення вихованця Микола Костенко. – Виступає у надважкій ваговій категорії – понад 100 кілограмів. Зараз йому 28 років, очікуємо нових звершень у майбутньому. Незважаючи на те, що хлопець зовсім не чує, він закінчив спецшколу, вивчився на зубного техніка в Херсоні, а зараз здобуває другу освіту – навчається в університеті «Україна» на інструктора з фізвиховання.

До знайомства з тренером Антон уже мав кількарічний стаж занять греко-римською боротьбою і виступав на юнацьких змаганнях. Але на найвищі щаблі міжнародних змагань піднявся саме у дисципліні «дзюдо» під опікуванням Миколи Костенка.

- Коли Антон повернувся з Херсону, батьки привели його до мене, - розповідає тренер.- Пробували виступати на змаганнях з греко-римської боротьби серед осіб з вадами слуху, Антон там виборював призові місця на чемпіонаті України. Але розкрити свій потенціал в більш повній мірі зумів саме в дзюдо.

Микола Костенко відзначає: тренування спортсменів із вадами слуху потребує особливого підходу та делікатності.

- Вони в більшій мірі вразливі, недовірливі і чутливі до будь-якого негативу, - каже наставник. - Довіру завоювати нелегко, а втратити її можна будь-яким проявом некоректного ставлення. Тому, першочергове завдання – дати їм влитись у колектив, створити атмосферу доброзичливості та взаємопідтримки. А ще – у таких спортсменів бувають певні проблеми із самооцінкою. Тому я періодично залучаю їх до «здорових чемпіонатів. Постійно переконуюсь, що це робить їх більш впевненими в собі. 

Микола Костенко вважає, що лінивих людей немає, є брак мотивації. Якщо його вихованці дозволяють собі розслабитись - треба шукати причину. Або спортсмен розчарувався в собі, або він невпевнено почуває себе в колективі. Тому, крім спільних тренувань у них ще й спільне дозвілля.

- Ми не обмежуємо наші контакти виключно тренуваннями, - каже тренер. - Проводимо разом дозвілля, граємо в шахи, шашки, теніс, футбол. Завдання тренера, що працює з людьми із особливими потребами – не лише підвищувати спортивну майстерність вихованця, а й сприяти його успішній соціалізації і пошуку свого місця в житті.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up