Не всі розуміють, навіщо йти на таку посади лише за три місяці до виборів. Однак мало хто сумнівається, що з талантами і хваткою Петра Олексійовича він творитиме політику на цій посаді. Власне, як і бізнес.
Статус людини президента гарантує Порошенку особливу роль у Кабміні – ним не керуватиме Юлія Володимирівна, а буде враховувати його думку.
За інформацію «Української правди», Порошенку та його соратнику Миколі Мартиненку довелося чимало понервувати у переговорах з Литвиним, щоб він виніс це питання на голосування. Хоч той і сам свого часу скористався підтримкою Порошенка, виборюючи крісло спікера, та навіть... доїв корову батька Петра Порошенка на Вінниччині.
До речі, про батька. Те, що Олексій Іванович Порошенко 25 червня отримав звання Героя України, теж говорить про зміни на Банковій. Як кажуть, Секретаріат Президента, очолюваний Вірою Ульянченко, змінив мову «конфлікту» на мову «торгів». Дехто це сприймає як ревність Ющенка до Тимошенко. Як не як Петро Порошенко йому кум... А вінничанам - рідний.
По Roshen…
Йому було 30 років, коли він з’явився у Вінниці. У 1996 році концерн "Укрпромінвест" викупив контрольний пакет акцій Вінницької кондитерської фабрики, згодом на базі саме цього підприємства створюється корпорація Roshen. У 1999 році структури Порошенка стають власниками Крижопільського цукрового заводу, а пізніше "Укрпромінвест" купить ще два: у 2002 році - Погребищенський та у 2003 році - Гайсинський цукрозаводи. Водночас Порошенко бере в оренду сільські господарства у Крижопільському, Ямпільському та Томашпільському районах. Два роки по тому суму оберту підконтрольних Порошенку структур в області називають близько 700-750 млн грн.
Фахівці стверджували, що для такого невеликого аграрного регіону, як Вінниччина, це серйозні гроші. Бо ж і в найважчі опозиційні часи Петро Олексійович дуже впевнено почувався і проблем із владою за останні роки не мав. До того ж, бізнесом у регіоні більше відає його батько.
Якщо із його «Богданами» (Порошенку належить Черкаська автокомпанія) справи не дуже, то у кондитерському виробництві – він «у шоколаді». А колись його був і вінницький телеканал «Іштар», і «5 канал».
…Ко
“Якби не Порошенко, то, можливо, Домбровський не став би губернатором” - називає речі своїми іменами в одному із своїх інтерв’ю «RIA» заступник міського голови Анатолій Ворона. Він не приховує, що дякуючи Петру Порошенку він зайнявся політикою – після виходу на пенсію з міліції Ворона очолив його партію „Солідарність”.
- Тоді це була досить потужна партія, у Порошенка авторитет був колосальний, - згадує Анатолій Ворона. - Товаришував (і зараз товаришую) із Віктором Королем (права рука Порошенка), а ми з ним разом служили… Якось я приїхав до Короля у Київ. Бачу зібрався оргкомітет, придумають назву для партії. А я як раз перед цим почув про польську партію „Солідарнсть” Леха Валенси, та й ляпнув: „Солідарність”. Та й так і приклеїлося...
Мало хто знає, що будучи головою РНБО, Петро Порошенко пропонував Анатолію Микитовичу піти до нього заступником.
- З Петром Олексійовичем часто зустрічаєтеся?
- Раніше частіше. Коли він торік трохи відійшов від політики, не було потреби морочити йому голову. Він зайнята людина, то на нараді, то те, то се... Незручно. А щоб кумувати, то настільки не зближалися сім’ями. Ми приятелі.
Кандидатуру нинішнього мера Вінниці – Володимира Гройсмана теж підтримував Порошенко. Як і у 2000 році Володимира Ваховського. Про це йдеться у призабутих плівках майора Мельниченка. До речі, у цій передвиборчій кампанії Порошенку поставити свою людину допомагав Гонгадзе.
Має Порошенко у Вінниці досить солідну групу місцевих бізнесменів, з якими пов'язаний спільними проектами як в політиці, так і у бізнесі. Чи не головною її фігурою називають Олександра Третяка - директора підприємства "Гамма" і депутата обласної ради. Його вважають найвпливовішими оптовиком області, тісно пов'язаний із бізнес-інтересами з Петром Порошенком.
Свого часу ідейним сподвижником Петра Порошенка був бізнесмен Володимир Скомаровський, який під час президентських виборів очолював обласний штаб Віктора Ющенка.
Колись близьким до тодішнього секретаря РНБО виділяли депутата Сергія Щетиніна. Але то - більше політика. Потім були анонімки від «не козлів» і бруд на адресу Петра Олексійовича…
Сьогодні ж про бруд Порошенка пишуть росіяни. «Владелец липецкой карамельной фабрики стал министром иностранных дел» - пишуть липецькі ЗМІ. І нагадують: «В сентябре 2007 года в Липецке разразился скандал - суд приостановил работу карамельной фабрики в селе Сенцово, которая входит «ROSHEN». С иском обратилось областное управление экологии и природных ресурсов".
Виявляється, екологи знайшли дві замасковані труби, якими відходи виробництва зливалися у місцевий ставок. Водойма перетворилася у смердючу калюжу. А Липецька прокуратура оштрафувала підприємство і змусила будувати очисні споруди.
Очисні споруди Петро Порошенко будував. Та ще й попри кризу обіцяє збудувати до 2012 року у Липецьку кондитерську фабрику – на 40 га за 150 млн доларів.
Якщо вихід на російський ринок він не збирається відкладати до кращих часів, то в Україні з інвестиціями обережний. Вважає нерозумним будувати фабрику у нинішніх умовах. Та Вінниця ж не гірша за Липецьк! До того ж у нас живе та працює Олексій Іванович Порошенко. Про нього син не забуде. Недарма ж вінницька влада ним так опікується…
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер