З 1 січня ФОП платитимуть соціальні внески навіть з «нульовим» прибутком

З 1 січня ФОП платитимуть соціальні внески навіть з «нульовим» прибутком
Cьогодні, в Прозорому офісі, що знаходиться в мерії — величезна черга людей. Усі масово закривають фізичних осіб -підприємців, щоб не платити податок з "повітря"
  • Вже з 1 січня 2017 року, фізичні особи-підприємці будуть сплачувати єдиний соціальний внесок — 704 гривні.
  • Платитимуть соцвнески всі: навіть ті бізнесмени, що не отримували прибутку
  • Як закрити ФОП та які треба документи? Інструкція від Мінюсту України.

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до податкового законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців (далі — ФОП). Про це йдеться на офіційному веб-порталі Верховної Ради.

Відповідно до змін, вже з 1 січня набудуть чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Усі ФОПи мають щомісяця платити єдиний соціальний внесок — 704 гривні. А до цього, зареєстровані бізнесмени, що подавали «нульові» декларації про прибуток, звільнялися від сплати єдиного соціального внеску.

На сайті Мінюсту є інструкція як закрити «фізичну особу-підприємця». А на порталі iGov.ua це можна зробити онлайн. Щоправда, поки це доступно тільки мешканцям Дніпропетровщини.

Керівник Українського аналітичного центру Олександр Охрименко каже, що завдяки таким змінам намагаються наповнити держбюджет.

— У цьому законі змінили тільки одну стрічку. Так що вони зробили? З 1 січня всі українські особи, що займаються бізнесом — неважливо на спрощеній чи загальній системі — зобов’язані щомісяця сплачувати ЄСВ. Навіть якщо подаєте декларацію про прибуток з «нулями» — мінімальний ЄСВ платити треба. Він зараз становить 22% від мінімальної зарплати. Ось для чого потрібна була мінімалка 3200 гривень! І якщо вірити статистиці, в Україні майже 1,6 мільйонів «спрощенців». Множимо на 704 гривні — буде майже 1 мільярд гривень податкових надходжень тільки з ФОПів, що працюють за спрощеною системою.

За словами юриста Тетяни Бережної, яка коментувала зміни до Податкового кодексу порталу ain.ua, щоб в новому році не платити ЄСВ «з повітря», ФОПам без прибутків потрібно припинити державну реєстрацію як фізичної особи-підприємця до 1 січня 2017 року.

Читайте також:

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Иванов Иван
    так так
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:32 Колесо відлетіло, а винних немає: як жінка залишилася з розбитою машиною після ДТП з комунальниками play_circle_filled photo_camera 19:07 До дня Кобзаря провели акцію в центрі міста. Вірші Шевченка декламували просто неба play_circle_filled 18:10 Діти, які втратили дім через війну, звернулися до дорослих: послухайте їхні слова! (Пресслужба МБФ «Без Кордонів») 18:09 Мурал Героя України «Грєнки» відкрили у Вінницькому ліцеї МВС play_circle_filled Від читача 10:47 Попередження втягнення молоді у протиправну діяльність — надзвичайно важлива проблема сьогодення 18:00 «Жіночі струни в творчості Кобзаря»: згадували маловідомі сторінки життя Тараса Шевченка 17:45 Легендарний командир бригади «К‑2» Кирило Верес отримав звання полковника 17:02 Їздила містом напідпитку під час комендантської: на 600-річчя зупинили водійку BMW 15:51 Заступниця командира «продавала відпустки» підлеглим по 500 гривень за день 15:04 «Впізнання за татуюванням»: запустили онлайн-сервіс для пошуку зниклих безвісти 14:12 У полі на Вінниччині виявили бойову частину російської ракети Х-101, яка не вибухнула play_circle_filled 13:31 «Знайшов книги Шевченка, не знаю, що з ними робити»: як військовий врятував малюнки Кобзаря photo_camera 13:08 Чоловік намагався провезти брендові сережки без декларації і попався на митниці 12:50 У Вінниці вшанували пам’ять Назарія «Грєнки» Гринцевича: на акцію зібралися сотні людей play_circle_filled photo_camera 12:13 На поїзді до Європи. Скільки коштують квитки з Вінниці? 11:04 Вдома зберігав гранату та погрожував дружині: у Вінниці взяли під варту 43-річного чоловіка 10:30 «Де старість — у радість»: огляд пансіонатів Вінниці з найкращими умовами (партнерський проєкт) 10:10 Вакансії в супермаркеті «Грош» та 14 актуальних пропозицій роботи у Вінниці (оновлено) 10:10 Відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 10:07 Декрет лише 4 місяці? У Мінекономіки роз’яснили положення нового Трудового кодексу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up