Вінниця закривається на карантин — про це під час засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій заявив мер міста Сергій Моргунов. Перший день карантину припав на вівторок, 17 березня. Ми прогулялися містом, щоб подивитися, як підприємці поставилися до заборони відкривати свої заклади, а вінничани до рекомендацій не виходити без потреби на вулицю.
Близько десятої години ранку ми були в районі залізничного вокзалу. Людей, як завжди — багато. Склалося враження, що ніякого карантину немає. Кілька людей стояли в черзі до приміських кас: «Чи будуть ввечері ходити електрички?» — запитували вони касирку. Жінка відповідала, що сьогодні приміські поїзди ходять за розкладом, що буде завтра — вона не знала.
В аптеці, що біля вокзалу, також звична картина. Люди пенсійного віку вишикувалися в щільну чергу і чекали, коли їх обслужить фармацевтка. Ніяких масок на обличчях бабусь не було, як і натяку на хвилювання. Неподалік вінничани спокійно скуплялися на привокзальному ринку, де працювали продуктові ятки. Поряд з ятками можна було побачити селян, які пропонували перехожим купити в них домашні овочі і молоко.
У центрі міста картина трішки інша. Людей і машин там було менше, ніж зазвичай, а на дверях кафе і бутиків виднілися таблички «Зачинено». Мабуть, кожен сотий перехожий — у масці, а перед деякими аптеками можна було побачити черги з людей, які дотримувалися безпечної один від одного відстані — 1,5-2 метри.
Напередодні, 16 березня, міський голова у своєму зверненні до вінничан попросив їх більш відповідально ставитися до власної безпеки та безпеки оточуючих. На його думку, таким чином у Вінниці буде менше випадків захворювання. Поза тим, мер звернувся до лікарів з проханням відповідальніше ставитися до звернень громадян.
— Не відправляйте людей одразу до лікарень. Якщо вони справді захворіли, вони наражають на небезпеку всіх оточуючих, — говорив Сергій Моргунов. — Однозначно, сімейний лікар повинен виїхати на виклик і надати відповідні консультації або здійснити огляд. Якщо цього не відбувається, вінничани можуть зателефонувати на 15-60 і повідомити про відмову лікаря приїхати на дім. Якщо, не дай Боже, є випадки, коли швидка відмовляється виїжджати, також повідомляйте за вказаним номером.
Ми хотіли дізнатися, чим саме нам зможуть допомогти за вказаним мером номером і протягом вівторка неодноразово і з різних номерів телефонували на «Цілодобову варту» — 15-60 — однак виклик жодного разу так і не пройшов.
До жителів області звернувся і губернатор Владислав Скальський. Під час свого брифінгу він повідомив, що з 18 березня до 3 квітня усі регулярні і нерегулярні перевезення пасажирів у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполучені — призупиняються. Також він сказав, що у Вінницькій області незабаром створять мобільні групи з догляду за самотніми пенсіонерами.
— Ми маємо в області понад 17 тисяч пенсіонерів, якими опікуються соціальні працівники наших територіальних центрів. Зараз опрацьовуємо маршрути за допомогою соцпрацівників і волонтерів, аби мінімізувати контакти з цими людьми і створюємо відповідні мобільні групи, — сказав Скальський. — У нас знайшлися люди, які хочуть поділитися своїми ресурсами, щоб протидіяти поширенню коронавірусу. Через приватні повідомлення я сам особисто отримав багато пропозицій від людей, які бажають допомогти. Тому вже є створена електронна скринька, куди можна надсилати різні пропозиції — [email protected].
Поза тим, губернатор розповів, що з 18 березня в області має запрацювати гаряча лінія для вирішення питань немедичного характеру — тел.: 0800-216-433.
Читайте також:
Не більше 10 людей у транспорті. А чи будуть рахувати пасажирів у Вінниці?
Їжа додому. Як і що у Вінниці під час карантину можна замовити онлайн
Правда чи міф: що ви знаєте про коронавірус та як від нього вберегтись?
Нові підозри на коронавірус: на Вінниччині закрили у бокси чотирьох хворих
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер