Наша журналістка близько десятої години ранку пройшлась в районі залізничного вокзалу. Там багато людей, як завжди. Карантином навіть «не пахне».
На вокзалі в приміських касах люди купують білети на електричку і питають, чим вони доберуться увечері назад. Касир каже, що нічого не знає.
— Електрички сьогодні ще ходять, а як буде завтра їм ще нічого не казали, — розповідає касир
В аптеці біля вокзалу черга, більшість людей — пенсійного віку.
На Привокзальному ринку відкриті продуктові ятки, також продають свої продукти (овочі, молоко) люди з сіл. Також відкриті «ракушки» з господарськими товарами, є торговці з одягом. Але більшість контейнерів закриті.
Велика черга біля каси на пошті. Але люди стоять щільно один до одного. «Хвіст» черги на вулиці.
М’ясний павільйон та «Червоний маркет» на Привокзальному працює. Продавці в масках.
У міськраді, 16 березня, нагадаємо, провели чергове засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій. На ній розглянули стан справ у місті, в якому діє карантин через COVID-19 та зробили посилення обмежувальних заходів.
Перелік нових обмежувальних заходів на час дії карантину зачитав мер Вінниці Сергій Моргунов:
«З 00.00 17 березня тимчасово зупинити роботу об’єктів загального користування, незалежно від форм власності, з присутністю понад десяти осіб:
Українські міста сьогодні прокинулися в новій реальності. У Житомирі оголосили надзвичайну ситуацію. У столиці мають зупинити метро. У Харкові зачинили найбільший в Україні ринок, але не поспішають втілювати інші рекомендації.
Сьогодні, 17 березня, депутати Верховної Ради України під час позачергового засідання прийняли проект закону, який націлений на протидію COVID-19.
Впроваджується адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення правил обсервації, а також за умисне зараження коронавірусом Сovid-19:
Якщо порушення зазначених вище правил спричинило або завідомо могло спричинити поширення цих захворювань, -
Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
З 12:00 18 березня, нагадаємо, закривають пасажирські міжміські перевезення й метро. Дозволятимуться лише:
Станом на 16 березня у Вінниці в медичних закладах перебуває двоє хворих, яких підозрюють на коронавірусну інфекцію. Наразі в Україні сім підтверджених випадків інфікування COVID-19.
Чи потрібні такі обмеження на час карантину?
Читайте також:
Жорсткий карантин: в Україні припиняють рух всіх поїздів та електричок
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер