Не більше 10 людей у транспорті. А чи будуть рахувати пасажирів у Вінниці?

Не більше 10 людей у транспорті. А чи будуть рахувати пасажирів у Вінниці?
Фото в матеріалі з архіву «20хвилин»
  • З середи, 18 березня, починає діяти нове обмеження через карантин.
  • У громадському транспорті мають бути не більше 10 пасажирів. Це стосується трамваїв, тролейбусів, автобусів та маршруток.
  • Намагалися з’ясувати в перевізників, як це будуть контролювати.

Встановлюють обмеження кількості людей, які може одночасно перевозити громадський транспорт. З 12.00 18 березня до 3 квітня транспорт має возити не більше 10 людей одночасно. Така вимога передбачена постановою Кабміну.

— У цих обставинах, коли все місто намагається протистояти вірусу, важливо, щоб вінничани з розумінням поставились до обмежувальних заходів та не заходили до транспортних засобів, якщо в салоні вже є 10 людей. Мова йде про всі види громадського транспорту: автобуси, тролейбуси, трамваї, маршрутні таксі. Також ми звертаємось зі проханням уникати розрахунків готівкою, а використовувати   можливості безготівкової оплати за проїзд, — передають у прес-службі мерії коментар директора департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Михайла Варламова.

«Водій не може битися з людьми»

А чи будуть рахувати пасажирів у транспорті та контролювати, щоб їх було не більше десяти?

Відео дня

— Ви розумієте, що водій не битиметься з пасажирами, які будуть «ломитися» у транспорт. Враховуючи наші можливості, будемо за цим слідкувати та контролювати,  — розказав Михайло Варламов.

— Тобто, 10 пасажирів на один борт — це рекомендація чи обмеження? — питає журналіст.

— У постанові Кабміну написано, що заборонено з 12.00 18 березня до 3 квітня перевезення понад 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах, — відповів Варламов.

У перевізників, які опікуються міським транспортом, відповідають, що готові виконувати постанову Кабміну та будуть «слідкувати за ситуацією».

— Ми зробимо оголошення про максимум 10 пасажирів у транспорті, завтра цілий день поїздимо і подивимося на результат. Отримали вказівку від мерії, тому ми її будемо виконувати, — каже гендиректор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко.

— Звісно, ми будемо це контролювати. Підготували оголошення, які розклеїмо у транспорті. Водій же не може битися з пасажирами. А далі будемо дивитися на ситуацію і як працюватиме транспорт в таких умовах. Може будемо скорочувати інтервали між машинами, щоб пасажири могли нормально доїжджати, — розказав голова ГО перевізників «Маршрут» Олександр Гота 

Поліцейський контроль

Контролювати кількість пасажирів у наземному громадському транспорті будуть водії та поліція. Про це говорив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу, що передає Українська правда.

— Стосовно того, як буде контролюватись кількість пасажирів у маршрутках, автобусах, тролейбусах, трамваях. В першу чергу це буде обов’язки водія. Якщо пасажири не будуть слухатись водія, він має право викликати поліцію, — каже Віктор Ляшко. — З поліцією проводять певний інструктаж, вона буде готова долучатись на кожен такий виклик. Плюс — поліція обіцяє забезпечити в топ-місцях посадки своїх патрульних, щоб забезпечувати правопорядок.

На фейсбук-сторінці Нацполіції зазначають, що правоохоронці забезпечать виконання карантинних заходів для недопущення розповсюдження коронавірусу.

— Зусилля правоохоронців, у першу чергу, будуть спрямовані на проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо важливості дотримання тимчасових обмежень пасажирських перевезень, проведення масових заходів та роботи певних категорій закладів. Виконання цих обмежень стане своєрідним тестом на людяність та правосвідомість кожного, — зазначив голова Національної поліції Ігор Клименко.

Заборона на міжміські автобуси?

Окрім того, як повідомили на сайті міськради, з 18 березня у Вінниці припиняють свою роботу регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автобусами в приміському, міжміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями).

Чи будуть виконувати це обмеження обласні перевізники? На це питання нам не вдалося отримати відповіді — ані в обласних перевізників, ані в адміністрації вінницьких автовокзалів, ані в чиновників міського та обласного департаменту.

Однак, Кабмін прямо заборонив всі регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів на території України з 12.00 завтрашнього дня, 18 березня, до 3 квітня. Депутати Верховної Ради, нагадаємо, запровадили кримінальну відповідальність за порушення карантину.

Опитування

Чи дотримаєтесь такого обмеження на час карантину?



«Ми в такій ситуації ще не були»

Розповісти покроково алгоритм своїх дій у поліцейському главку одразу після своєї наради, скликаної сьогодні за свіжими рішеннями уряду та МВС, не змогли. Після наради сказали, у середу буде засідання в мерії з усіма дотичними службами, щоб відпрацювати механізм контролю транспортних обмежень і заборон. 

— Що на поліцію покладені функції з дотримання виконання рішення органів місцевого самоврядування та постанови Кабміну №215, — це однозначно, — сказала речниця управління Нацполіції Анна Олійник. — Зокрема, що ми будемо робити. На дорогах, в першу чергу міжнародного значення, працюватимуть мобільні групи поліції, для того щоб виконати вимоги про заборону міжміських перевезень. Наряди, які несуть цілодобове патрулювання — групи швидкого реагування патрульної поліції в районах також будуть проводити роз’яснювальну роботу з перевізниками. 

Що стосується контролю заборони перевозити більше 10 пасажирів в міському транспорті, то Анна Олійник прокоментувала це так: 

— На органи патрульної поліції поклали перевірку, як будуть дотримуватися заборон щодо перевезень в громадському транспорті. Ясно, що ми не можемо проконтролювати кожний автобус, тролейбус чи маршрутку. Будемо вибірково це перевіряти. На зупинках, під час руху транспорту. Якщо буде підвищена встановлена кількість пасажирів — будуть складатися відповідні протоколи на водіїв. 

Чіткий алгоритм дій і співпраці з іншими контролюючими структурами, як сказала речниця поліцейського главку, відпрацюють у перший день дії транспортних заборон.

— Ми отримали суттєві важелі впливу на порушників карантинних обмежень, — говорить Анна Олійник. — Верховною Радою проголосовані зміни в законодавстві щодо адміністративної та кримінальної відповідальності за такі порушення. Однак основним завданням поліції є проведення превентивної роботи, аби не допустити порушень тимчасових обмежень.

— Ми в такій ситуації ще не були, — додала речниця поліції. — Тому будемо проговорювати ще з органами місцевого самоврядування питання контролю кількості пасажирів. Але вже від сьогодні, 17 березня, всі підрозділи Національної поліції, в тому числі і Вінницької області, переведені на посилений варіант несення служби.

Разом з тим, в поліції сподіваються, що вінничани будуть свідомими і з розумінням поставляться до карантинних заходів, адже від цього напряму залежить їх життя і здоров'я. 



Читайте також:

Їжа додому. Як і що у Вінниці під час карантину можна замовити онлайн

Депутати ухвалили закон про підтримку платників податків на період карантину

За 11 тисяч кілометрів від дому. Через карантин вінницькі туристи застрягли в Перу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (155)
  • Наташа Джога
    Вчера. Невозможно. Было выехать  после.   Работы из старого. Города  водитель 21 автобуса. Выталкивал. Женщину из  салона. Она     доктор и отработала  полный  рабочий  день  то. Как  добраться. Домой
  • West Best
    І де тут логіка брати по 10 чоловік а толпа стоїть більше 100 чоловік і це кінцева Вишеньки
  • Nataliya Stepanovna
    Вы в это верите?
  • Олег Разиковский
    В данной ситуации,думаю кондукторов надо отправить в оплачиваемый отпуск.они могут заболеть и заразить тысячи пассажиров.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:08 Нетверезий водій на Mercedes намагався «вирішити питання» за 20 тисяч гривень 11:10 На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини» 10:18 На вулиці Василя Барки через коротке замикання загорівся будинок: пожежі на Вінниччині за добу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up