У вінницьких католиків Великдень знову на карантині. Які діятимуть обмеження?

У вінницьких католиків Великдень знову на карантині. Які діятимуть обмеження?
Фото: credo.pro
  • Святкування Пасхи у римо-католиків припадає на цю неділю, 4 квітня. Православні християни разом з греко-католиками відзначатимуть Великдень 2 травня.
  • Чи будуть проводити службу в католицьких костелах? Які будуть карантинні обмеження і перестороги? Та чи будуть їх запроваджувати і на православну Пасху? Бо карантин в нас, поки що, триває до 30 квітня.

Цього року Великдень раніше від усіх святкують римо-католики. Воскресіння Господнє відзначатимуть вже цієї неділі, 4 квітня. Другий раз християни західного обряду відзначатимуть Пасху на карантині. У канцелярії костелу капуцинів, що на Соборній, 12 нам розповіли, що у неділю буде служба, як і зазвичай.

— Якщо бажаєте відвідати службу, то обов’язково у захисній масці та дотримуйтесь соціальної дистанції від інших присутніх в храмі. Цього дня також буде онлайн-трансляція богослужіння на нашому ютуб-каналі, — розказали в канцелярії.

На їхньому сайті вказаний розклад служб: вони розпочнуться з 7.30, остання служба в цей день починається о 18.30.

Відео дня

Головне — дистанція між вірянами

Щоправда з 13 березня на території Вінницької міської громади заборонені будь-які масові заходи. Проводити можна тільки спортивні заходи професійних клубів, без глядачів. Але богослужіння відбуваються у всіх храмах Вінниці, бо для церковників також зробили виняток.

— Вінницька область знаходиться в «помаранчевій» зоні і нам дозволили проводити служби за участю прихожан. Від обласної та міської влади нам регулярно доводять, що потрібно неухильно дотримуватися протиепідемічних правил: щоб між людьми на службі зберігалася соціальна дистанція, всі були в захисних масках, — розповів прес-секретар Вінницької-Барської єпархії ПЦУ, отець Владислав Демченко.

Саме на дотриманні дистанції акцентують увагу в обласній Раді церков, яка, по суті, є майданчиком для спілкування чиновників та керівників релігійних організацій.

— Ми рекомендуємо, щоб під час служби в храмі була одна людина на 10 квадратних метрів площі культової споруди. Так, це вдвічі більше, від тієї норми, що вказано у постанові Кабміну. Але вважаю, що через сплеск захворюваності та смертей від ковід, варто перестрахуватися, — каже начальник обласного управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький.

Якщо богослужіння відбувається на вулиці, то дистанція між парафіянами має складати не менше двох метрів.

— Минулорічне святкування Пасхи показало, що віряни західного обряду сумлінно виконують протиепідемічні заходи безпеки. А також вже всі транслюють свої богослужіння: хто по соцмережах, хто по телебаченню, — підкреслив Салецький.

Православна Пасха поки не на карантині

Великдень, який відзначатимуть греко-католики і православні християни, відбудеться 2 травня. За нинішньою редакцією постанови Кабміну, карантин має завершитися 30 квітня. Але надії у це замало — високий рівень захворюваності на ковід у Вінниці зберігається кілька тижнів поспіль.

— Комунікація з представниками різних релігійних конфесій ведеться майже кожного місяця. Ми постійно повідомляємо про зміни правил карантину, як про посилення, так і про послаблення обмежень. Остаточні правила святкування православного Великодня будуть сформовані разом з учасниками Ради церков вже тоді, коли буде ближча дата святкування, — розповів начальник обласного управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький.

Під час минулорічної Пасхи діяли правила, що в храмі можуть знаходитися не більше десяти людей одночасно, церковники контролювати черговість входу / виходу парафіян, на службу не пускали людей з ознаками ГРВІ та інших респіраторних хвороб тощо. Чиновники та керівники релігійних організацій говорили, що під час карантину варто святкувати Великдень вдома. Про це можна прочитати в матеріалі: Помолилися і на вихід. Як у вінницьких храмах святкують Великдень.

 

Читайте також:

Великдень-2021. Про традиції та різні дати святкування у католиків і православних

Скільки коштує хрещення, вінчання та відспівування у різних церквах Вінниці?

Колона монахів перекривала Соборну. Що це було?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Суд повернув державі приміщення ветеринарного коледжу в Тульчині, яке незаконно здавали в оренду 20:57 Комп’ютери, кінескопи і гру «Ну, постривай!»: що виготовляли вінницькі заводи в радянські часи photo_camera 20:06 Синочки «Торо» і «Тенет» народилися і загинули в один день, але додому повернувся лише один 20:06 За $6000 — до Придністров'я: затримали перевізника «ухилянтів» з Вінниччини Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:31 Лише третина дітей потрапляє в садочок: яка ситуація з чергами до дошкільних закладів Вінниці? 18:04 У Вінниці відкрили четвертий ветеранський простір «Побратим» 17:07 Кір наступає на Вінниччину: що потрібно знати вже сьогодні? 16:50 DenLi індивідуальні корпусні меблі (Новини компаній) 16:03 Біля Тульчина затримали 35-річного «експедитора» ухилянтів за кордон 15:12 Судитимуть шахрая, який видурив майже мільйон у матері загиблого Захисника play_circle_filled 13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну 12:03 Понад тисячу гектарів водойм повертають громадам на Вінниччині 11:15 Вперше за 15 років вінничанин виступить на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби 11:10 На Вінниччину насувається гроза: очікують до +35°C, зливи та шквали 10:30 Кращі місця для покупки квітів: як обрати та де замовити (парнерський проєкт) 10:02 На Брацлавській п’яний водій Hyundai влетів у зустрічне авто play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up