— Ще трохи більше ста років тому жінки і дівчата НЕ мали права на такі звичні для нашого сьогодення явища як залишати свій дім без супроводу, навчатися в університетах, обирати місце роботи, приймати рішення стосовно власного шлюбу та сім’ї, — йдеться у повідомленні. — З появою велосипеду жінки отримали потужного союзника у боротьбі за рівність. Двоколісний надихнув Алемію Блумер створити перші жіночі брюки - блумери - штанці, схожі на турецькі шаровари, з манжетами внизу, які убезпечували від потрапляння тканини у велосипедний механізм. Це стало революцією у світі моди! Жінки почали виїжджати на велосипеді наодинці, демонструючи власну незалежність і самодостатність, що було нечуваним викликом на той час.
Американська громадська діячка кінця 19 століття Сюзан Ентоні вважала, що велосипед став передвісником перемог жінок різних країн.
«Я думаю, що велосипед зробив для емансипації жінок, більше, ніж будь-що інше у світі. Він дав жінкам відчуття свободи й впевненості у своїх силах, — ця знаменита фраза належить Сюзан Ентоні.
Читайте також:
Комуністичний пережиток чи вираз феміністського руху? Опитування до 8 Березня
Куди звертатися за меддопомогою 8 березня. Перелік адрес та номерів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер