Близько 230 поліцейських слідкуватимуть за публічною безпекою і дотриманням правил карантину на Великдень, який 4 квітня відзначатимуть римо-католики. Про це в коментарі журналісту повідомила прес-офіцер обласного управління Нацполіції Ірина Добровольська.
— Працівники поліції будуть біля 60 храмів, що розташовані у Вінницькій області. Суто по Вінниці чергування нестимуть біля 20 правоохоронців поблизу чотирьох храмів, — каже Добровольська. — Вони будуть наголошувати, щоб віряни були в захисних масках, які прикривають рот та ніс, дотримувалися соціальної дистанції у півтора метри та контролюватимуть, щоб не утворювалося скупчень.
Торік, коли Пасха була в один день у католиків та православних християн, поліцейські зафіксували 19 випадків порушень правил карантину. Начальник обласного «релігійного» управління Ігор Салецький зазначав у коментарі журналісту, що християни західного обряду дисципліновані та дотримуються встановлених коронавірусних обмежень.
Напередодні святкування Великодня Вінницька ОДА опублікувала список нових карантинних обмежень. І серед них, є правила для церковників:
Але такі обмеження не здаються суворими, якщо порівнювати з тим, як відзначатимуть католицький Великдень в інших країнах Європи.
Євросоюз «накрила» третя хвиля пандемії. І там вдаються до жорстких обмежень, зокрема і на Великдень.
Наприклад, у Польщі урядовці просять відзначати Пасху вдома. Служби на Великдень будуть, але з суттєвими обмеженнями: в приміщенні культової споруди має бути максимум одна людина 20 квадратних метрів приміщення, обов’язкове дотримання дистанції 1,5 метри між вірянами. Всі повинні бути в масках, які прикривають рот та ніс.
В Італії люди зможуть сходити на Великдень до церкви, але лише до тої, яка неподалік від дому. Віряни обов'язково мають бути в масках та дотримуватися соціальної дистанції. А з третього по п'яте квітня уся територія Італії, крім Сардинії, опиниться у «червоній» зоні карантину. У ці дні будуть заборонені майже всі подорожі країною. Парки будуть відкриті, але виходити з дому можна буде тільки на роботу або через стан здоров'я.
Торік в Румунії, через небезпеку поширення коронавірусу, заборонили проводити служби в церквах. У 2021 році, після перемовин з керівниками релігійних організацій, румунська влада пішла на поступки: храми можуть приймати вірян, за умови носіння масок і соціальної дистанції. Натомість в країні діють жорсткі обмеження, серед яких комендантська година з 22.00 до 5.00.
Жорсткі обмеження на Великдень діятимуть в Естонії: там дозволено проводити богослужіння та інші публічні події тільки на вулиці, за участю не більше 10 людей. Маски і соціальна дистанція є обов’язковими.
В Угорщині не збираються послаблювати локдаун на Великдень: там досі закриті більшість магазинів та публічних просторів, школи працюють дистанційно, з 20.00 діє нічна заборона на пересування (комендантська година).
Словенія до 12 квітня на жорсткому локдауні. Зокрема, заборонено проведення богослужінь з присутністю вірян у храмах.
Німецька влада, яка в останній момент відмовилася від найсуворішого локдауна (повна заборона на поїздки в інші регіони, всі публічні заклади мали бути закритими, навіть супермаркети тощо), наразі закликає людей відсвяткувати Великдень тихо, з максимальним обмеженням контактів і уникненням непотрібних поїздок.
Служби в католицьких костелах будуть, але з обмеженням по кількості учасників, в масках та з дотриманням соціальної дистанції між вірянами.
Читайте також:
Помолилися і на вихід. Як у вінницьких храмах святкують Великдень
Великдень-2021. Про традиції та різні дати святкування у католиків і православних
Скільки коштує хрещення, вінчання та відспівування у різних церквах Вінниці?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Прохання звентути увагу на церкву ФСБ МП. Ці точно будуть працювати і байдуже, що по Україні на них відкрили купу адмінки за таку підривну антикарантинну діяльність.
https://hromadske.ua/posts/upc-mp-provela-velelyudni-hresni-hodi-za-mir-mistami-ukrayini-pro-tretyu-hvilyu-covid-19-viryan-shozhe-ne-poperedili