Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький повідомив, що під час останньої наради у Президента України ухвалили рішення з боротьби з епідемію СOVID-19, зокрема:
МОЗу доручили збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби. Має бути встановлений незнижуваний запас препаратів, яких вистачить на тривалий час.
У Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Закупається все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні. Госпіталі планують розмістити в Києві у Палаці Спорту.
Президент доручив готувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19. Завдяки цьому рішенню значно збільшуємо кількість ліжкомісць.
Залучаємо інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях. Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку.
За наказом Президента МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30–35 тисяч до 50 тисяч на добу. Уряд надав 260 мільйонів гривень на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 мільйонів на контрактування приватних лабораторій, 160 мільйонів гривень на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання.
Президент також доручив вирішити проблему із забезпеченням киснем. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 мільйона гривень.
Єдина ефективна форма контролю за дотриманням маскового режиму — запровадження відповідальності власників приміщень. Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Зміни передбачають штраф 3400–5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок.
Читайте також:
МОЗ запропонував і уряд продовжив карантин до кінця року. Чи підтримуєте? (ОНОВЛЕНО)
Вінницьких школярів розпустили на канікули. Коли виходити на навчання?
Вінниця розгорнула 350 «ковідних» ліжок. Але лікарні вщент заповнені хворими
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А де ті випускники медичних вузів, які працюють в фарм компаніях. Тобто ті які працюють з вашими лікарями в поліклініках. А потім ваші лікарі призначають вам ліки за які отримали більший бонус, а не ті ліки що потрібно.
Їх же потрібно залучити для лікування хворих. Вони мають медичну освіту, і на них має бути відповідальність, якщо щось не те будуть робити. А яка відповідальність з інтернів?. Вони ж ще вчаться.