Вінничани скаржаться на якість води у кранах. У «Вінницяоблводоканал» повідомили про нову проблему - у місті бракує підземної води.
— Підземної води на нашій території мало, найбільший дебіт мають свердловини розташовані вздовж пойми П. Бугу, які використовують інфільтраційну воду річки. Решта свердловин, що розташовані за межами впливу Південного Бугу мають незначний дебіт, — розказує начальник підприємства «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський.
Працівники водоканалу планують очистити акваторії річки Південний Буг за допомогою земснарядів на відрізку від смт Стрижавка до Сабарівської греблі. Завдяки цьому має очиститись джерело, де відкладений за десятиліття мул, та відновитись здатність річки до самоочищення.
Крім того, планують й побудувати інфільтраційний водозабір - свердловин вздовж Бугу. Така вода за хімічними показниками буде наближена до Бугової води, проте матиме суттєву перевагу: відсутність водоростей.
Читайте також: Чому у Вінниці вода смердить "дохлою" рибою? Пояснили, хто завинив
— В 1991 році провели роботу по пошуку і вивченню запасів підземних вод для Вінниці. Було виявлено 3 родовища (Деснянське, Побужське та Пироговське) , але навіть освоєння всіх трьох родовищ покрило б близько 40 % сьогоднішньої потреби міста. З джерелом водопостачання Вінниці визначились ще в 1902р. Вже тоді було зрозуміло, що наше місто має незначні запаси підземної води. Комісія Міської Думи затвердила проект водопостачання з з поверхневого джерела - річки Південний Буг. Від того часу якість води в річці суттєво погіршилась, через об'єктивні причини (зарегульованість, маловоддя, потепління) та і внаслідок впливу антропогенного фактору, — зазначає Чернятинський.
Читайте також:
У Вінниці смердить вода дохлою рибою. Що кажуть екологи?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер