-При адміністрації глави держави формують робочу групу, яка має виробити механізми протидії рейдерству, - каже пані Вікторія. – Про це я дізналася у Києві на антирейдерському заході. Мене запросили розповісти, як відбирали наш бізнес.
За словами співрозмовниці, у Київ їздила минулої п’ятниці 21 червня. На зібранні були присутні народні депутати, представники прокуратури, ДБР, голова Антирейдерського союзу підприємців України, низки інших громадських організацій, ЗМІ. «Наїзди» на підприємців набули загрозливого характеру. На початку розмови надали слово двом постраждалим. Першою виступала Вікторія Кулик.
-Знаєте, про що мене запитали, коли закінчила виступ? – говорить пані Вікторія. – Вам не страшно? Звичайно, страшно. Так само бояться інші підприємці. Ми вже багато натерпілися. Треба захищатися. Тим більше, що підозрюваних встановлено. Триває досудове розслідування.
Озвучена фермером історія про те, як у них нахабно і цинічно відібрали бізнес, вразила присутніх (пані Вікторія – власниця ФГ, чоловік – директор –Авт.)
Нагадаємо, зловмисники скористалися послугами реєстратора з Києва на прізвище Прошкін (насправді такої людини не існує, про це Кулик дізналася під час форуму). Однак саме він переписав їхнє ФГ на іншу людину, так само зробив це з деякими іншими власниками бізнесу. Після цього Куликам запропонували… викупити своє фермерське господарство.
-Шахрайська схема «віджимання» бізнесу: заплати за своє!? – так назвала свій виступ-презентацію Вікторія Кулик.
За повернення своєї власності у них вимагали $200 тисяч. Потім ціну знизили наполовину. Вікторія каже, навіть якби хотіли заплатити, таких грошей у них не було тоді і нема зараз. Їм спалили три авто. Спочатку два, через деякий час ще одне.
Згодом встановили трьох підозрюваних у нападі на фермерів. Їх затримали на вимаганні грошей в іншого фермера. Кулики упізнали серед них двох. Один – який вимагав грошей, другий приїздив господарство з «братвою», аби відібрати техніку. Охорона завадила це зробити. Охоронці також засвідчили слідчим, що бачили чоловіка.
Не тільки про це говорила у Києві фермер з Бара. Розповіла також, як триває розслідування, як у суді реагують на їхні заяви та заяви слідчих, які запобіжні заходи застосували до підозрюваних. Вони вже зверталися до суду. Просили накласти арешт на майно, техніку, сподівалися у такий спосіб хоча б щось врятувати від рейдерів.Не одразу це вдалося зробити. У судах обирали запобіжний захід підозрюваним і клопотання про його зміну...
Після зібрання до Вікторії Кулик підійшов чоловік, який назвав себе керівником слідчого управління Центрального апарату ДБР. Жінка каже, що його прізвище значилося у списку учасників, надрукованому у програмі заходу.
-Він попросив надати детальну інформацію, - говорить пані Вікторія. – Маємо зробити це у письмовому вигляді. Під час розмови відповіла на деякі питання, які цікавили представника ДБП.
У своєму виступі жінка не приховувала, що спершу слідство повільно встановлювало обставини справи. На підтвердження навела конкретні факти.
-Не знаю, можливо, це вплинуло на роботу слідчих, але протягом останнього часу вони працюють значно активніше, ніж це було після порушення кримінального провадження, - говорить пані Вікторія.
Про перипетії у судах постраждала також повідомила учасникам зібрання. Троє підозрюваних не надовго затрималися в слідчому ізоляторі. Є ще четвертий, якого не затримували. За словами фермера, саме він є замовником нападу на них.
Нині дехто радить Куликам забрати заяви про скоєння проти них злочину. Мовляв, так буде краще для фермерів і кошти відшкодують.
-Не складно здогадатися, хто направляє до нас таких людей, - говорить Вікторія Кулик. – Відповідаємо їм одне й те само: заяви забирати не будемо.
Наприкінці минулого тижня поліцейські порадили Куликам посилити охорону жнивного поля.
-Мабуть, щось знають, коли попереджають, - говорить Вікторія Кулик.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 21 від 24 травня 2023
Читати номер
ЗаК
Люда Гаврилюк
Орест Лютий