Ціна перемоги й міф про Велику Вітчизняну: добірка відеороликів до Дня пам'яті та примирення

Ціна перемоги й міф про Велику Вітчизняну: добірка відеороликів до Дня пам'яті та примирення
  • Редакція 20minut.ua зібрала відео про Другу світову війну та роль України в ній.
  • У кожному з роликів можна знайти відповіді на складні, але вкрай важливі питання. 

З 2015 року 8 травня, у річницю капітуляції нацистської Німеччини, Україна відзначає День пам’яті та примирення. Цього дня люди згадують жертв Другої світової війни й повторюють таке бажане «Ніколи знову».

Пропонуємо переглянути п’ять відеороликів про події 1939-1945 років, усвідомити ціну перемоги й позбутися досить поширених міфів.

Друга світова війна: як ми пам’ятаємо

У багатьох країнах символом пам’яті вже багато років є криваво-червоний мак. У 2014-му вперше цей символ використали і в Україні під час заходів до річниці завершення Другої світової війни. Вітчизняне бачення квітки з'явилось завдяки Українському інституту національної пам’яті. Тому рекомендуємо саме їхнє відео подивитися першим.

Відео дня

Голова інституту Антон Дробович пояснює, що ж ми відзначаємо 8 травня і чому гаслом цього дня є «Ніколи знову».

Німецько-радянська війна: ціна перемоги СРСР

Днями на відомому українському YouTube-каналі «Історія без міфів» вийшов ролик про колосальні втрати, які передували перемозі СРСР у німецько-радянській війні. Автор відео серед іншого розповідає про методи, якими воювала Червона Армія, фальсифікацію даних про втрати й сучасне розуміння ціни Перемоги.

Міф про «Велику Вітчизняну війну»

Ще одна відеоробота від Українського інституту національної пам’яті, у якій дослідники підняли досить непрості питання. Вони намагаються з’ясувати чи справді «Велика Вітчизняна війна» була для України війною за Вітчизну й чи коректно досі використовувати цю назву, чи готові були громадяни радянського союзу помирати за Сталіна й чи відразу вони усвідомили справжню загрозу нацистського режиму. 



Україна у Другій світовій війні. Ціна перемоги

У наступному відеоекскурсі в минуле йдеться про долю України під час Другої світової війни. Автори ролику говорять про вагомі втрати як серед військового, так і цивільного населення. А ще згадають масові вбивства євреїв, ромів і кримчаків, депортацію «ненадійних» верств і післявоєнний голод...

ТОП-5 таємниць Другої світової війни

Наостанок пропонуємо пролити світло на п’ять таємничих сторінок Другої світової  війни. У відео розповідають про «будівництво №1», тобто тунель під Дніпром, українського художника-розвідника Миколу Глущенка й подарунок Гітлера, одного із творців «Катюші» Івана Гвая, рятувальника понад 700 картин, серед яких «Сикстинська Мадонна», і, звичайно, не оминули увагою одне із найзагадковіших місць  — ставку «Вервольф» під Вінницею. 

 

Читайте також:

День Перемоги у Вінниці. Розклад та афіша онлайн заходів на 7-9 травня

35 років після трагедії. Спогади вінницьких ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up