Створили атлас нового адміністративного поділу України. Як виглядає Вінницька область?

Створили атлас нового адміністративного поділу України. Як виглядає Вінницька область?
  • Одночасно зі зміною кількості районів створили новий атлас адміністративно-територіального устрою. У ньому вказані назви, межі і площі нових районів, а також кілька інших показників. 

Ще в червні на засіданні уряду затвердили новий адміністративний поділ нашої області — замість 27 районів у ній мало бути лише п’ять. У липні в останній момент Верховна Рада додала ще Жмеринський район — це рішення було остаточним. А вчора, 12 жовтня, Міністерство розвитку громад та територій представило офіційний атлас нового адміністративного поділу країни. Замість 490 районів, що були раніше, в України їх тепер налічується лише 136. 

У Вінниці, як і планувалося, шість районів: Вінницький, Гайсинський, Жмеринський, Могилів-Подільський, Тульчинський, Хмільницький, а також 63 територіальні громади.

Постановою ВР України визначено, що межі районів встановлюються за зовнішньою межею територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу району.

Відео дня

«У 2020 році ми закінчили важливий етап реформи — створили по усій країні нові громади і нові райони, межі та склад яких ви знайдете у цьому Атласі. Попереду набагато складніша робота — зробити ці громади успішними. В децентралізованій країні це можливо, бо тепер кожен з мільйонів українців, обираючи місцеву владу, співпрацюючи з нею, може і має впливати на розвиток свого села чи міста, робити свою громаду кращою», — пише в передмові до атласу заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. 

Для чого був потрібен новий адмінподіл країни?

Однією з причин є економія грошей, які держава витрачає на чиновників. Через появу ОТГ районна влада втратила частину повноважень. Освітою, культурою, спортом, видачею довідок, соцзахистом займаються самі громади, фінансування лікарень вторинного рівня — бере на себе Національна служба здоров’я.

Районна влада неефективна, але продовжує отримувати гроші на утримання — у 2019 році на чиновників держава витратила понад 6 мільярдів гривень. Але повністю ліквідувати райони неможливо, адже районний поділ закріплений в Конституції України. І через це створюють укрупнені «округи».

Отримання послуг та посвідок

Деякі мешканці районів можуть бути занепокоєні новим адмінподілом, адже думатимуть, що за посвідками чи послугами їм доведеться їздити до нових районних центрів, відстань до яких може сягати сотні кілометрів. Наприклад, з Ольгополю до Гайсина. 

Однак у роз'ясненнях голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна, йшлося, що через скорочення кількості районів за посвідками чи то пак послугами не треба буде їхати до районного центру. Їх можна буде отримати та оформити в громаді, що до неї відноситься населений пункт, де мешкає людина. 

Подивитися та завантажити атлас можна ТУТ.
 

Читайте також:

«Анфас Коцюбинського нагадує мені пончик», — переселенець, який відкрив майстерню пончиків

Як джаз і йога рятують під час карантину, розказав легендарний Артур Дуткевич із Польщі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Natalka Melnyk
    і що, всіх чиновників зі старих районів відправлять в центр зайнятості? все одно ж для них, неефективних, придумають нові посади...
  • Алекс
    А как так получается у этих рехформаторов недоделанных Барська міська и в Винницком районе и в Жмеринском районе
    Ols Kat reply Алекс
    понабирали по объявлению
  • Nord Kirsten
    1. интересно, сколько ан все это выделено денег (и речь не о дизайнерской работе, конечно)

    2. будут ли выделены новые средства, когда будут перекраивать области и нынешнее деление на районы пойдет по п..де?
  • лишь бы как
    сюка. исполнение вырвиглаз
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up