Створили атлас нового адміністративного поділу України. Як виглядає Вінницька область?

Створили атлас нового адміністративного поділу України. Як виглядає Вінницька область?
  • Одночасно зі зміною кількості районів створили новий атлас адміністративно-територіального устрою. У ньому вказані назви, межі і площі нових районів, а також кілька інших показників. 

Ще в червні на засіданні уряду затвердили новий адміністративний поділ нашої області — замість 27 районів у ній мало бути лише п’ять. У липні в останній момент Верховна Рада додала ще Жмеринський район — це рішення було остаточним. А вчора, 12 жовтня, Міністерство розвитку громад та територій представило офіційний атлас нового адміністративного поділу країни. Замість 490 районів, що були раніше, в України їх тепер налічується лише 136. 

У Вінниці, як і планувалося, шість районів: Вінницький, Гайсинський, Жмеринський, Могилів-Подільський, Тульчинський, Хмільницький, а також 63 територіальні громади.

Постановою ВР України визначено, що межі районів встановлюються за зовнішньою межею територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу району.

Відео дня

«У 2020 році ми закінчили важливий етап реформи — створили по усій країні нові громади і нові райони, межі та склад яких ви знайдете у цьому Атласі. Попереду набагато складніша робота — зробити ці громади успішними. В децентралізованій країні це можливо, бо тепер кожен з мільйонів українців, обираючи місцеву владу, співпрацюючи з нею, може і має впливати на розвиток свого села чи міста, робити свою громаду кращою», — пише в передмові до атласу заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. 

Для чого був потрібен новий адмінподіл країни?

Однією з причин є економія грошей, які держава витрачає на чиновників. Через появу ОТГ районна влада втратила частину повноважень. Освітою, культурою, спортом, видачею довідок, соцзахистом займаються самі громади, фінансування лікарень вторинного рівня — бере на себе Національна служба здоров’я.

Районна влада неефективна, але продовжує отримувати гроші на утримання — у 2019 році на чиновників держава витратила понад 6 мільярдів гривень. Але повністю ліквідувати райони неможливо, адже районний поділ закріплений в Конституції України. І через це створюють укрупнені «округи».

Отримання послуг та посвідок

Деякі мешканці районів можуть бути занепокоєні новим адмінподілом, адже думатимуть, що за посвідками чи послугами їм доведеться їздити до нових районних центрів, відстань до яких може сягати сотні кілометрів. Наприклад, з Ольгополю до Гайсина. 

Однак у роз'ясненнях голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна, йшлося, що через скорочення кількості районів за посвідками чи то пак послугами не треба буде їхати до районного центру. Їх можна буде отримати та оформити в громаді, що до неї відноситься населений пункт, де мешкає людина. 

Подивитися та завантажити атлас можна ТУТ.
 

Читайте також:

«Анфас Коцюбинського нагадує мені пончик», — переселенець, який відкрив майстерню пончиків

Як джаз і йога рятують під час карантину, розказав легендарний Артур Дуткевич із Польщі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Natalka Melnyk
    і що, всіх чиновників зі старих районів відправлять в центр зайнятості? все одно ж для них, неефективних, придумають нові посади...
  • Алекс
    А как так получается у этих рехформаторов недоделанных Барська міська и в Винницком районе и в Жмеринском районе
    Ols Kat reply Алекс
    понабирали по объявлению
  • Nord Kirsten
    1. интересно, сколько ан все это выделено денег (и речь не о дизайнерской работе, конечно)

    2. будут ли выделены новые средства, когда будут перекраивать области и нынешнее деление на районы пойдет по п..де?
  • лишь бы как
    сюка. исполнение вырвиглаз
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up