Створили атлас нового адміністративного поділу України. Як виглядає Вінницька область?

Створили атлас нового адміністративного поділу України. Як виглядає Вінницька область?
  • Одночасно зі зміною кількості районів створили новий атлас адміністративно-територіального устрою. У ньому вказані назви, межі і площі нових районів, а також кілька інших показників. 

Ще в червні на засіданні уряду затвердили новий адміністративний поділ нашої області — замість 27 районів у ній мало бути лише п’ять. У липні в останній момент Верховна Рада додала ще Жмеринський район — це рішення було остаточним. А вчора, 12 жовтня, Міністерство розвитку громад та територій представило офіційний атлас нового адміністративного поділу країни. Замість 490 районів, що були раніше, в України їх тепер налічується лише 136. 

У Вінниці, як і планувалося, шість районів: Вінницький, Гайсинський, Жмеринський, Могилів-Подільський, Тульчинський, Хмільницький, а також 63 територіальні громади.

Постановою ВР України визначено, що межі районів встановлюються за зовнішньою межею територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу району.

Відео дня

«У 2020 році ми закінчили важливий етап реформи — створили по усій країні нові громади і нові райони, межі та склад яких ви знайдете у цьому Атласі. Попереду набагато складніша робота — зробити ці громади успішними. В децентралізованій країні це можливо, бо тепер кожен з мільйонів українців, обираючи місцеву владу, співпрацюючи з нею, може і має впливати на розвиток свого села чи міста, робити свою громаду кращою», — пише в передмові до атласу заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. 

Для чого був потрібен новий адмінподіл країни?

Однією з причин є економія грошей, які держава витрачає на чиновників. Через появу ОТГ районна влада втратила частину повноважень. Освітою, культурою, спортом, видачею довідок, соцзахистом займаються самі громади, фінансування лікарень вторинного рівня — бере на себе Національна служба здоров’я.

Районна влада неефективна, але продовжує отримувати гроші на утримання — у 2019 році на чиновників держава витратила понад 6 мільярдів гривень. Але повністю ліквідувати райони неможливо, адже районний поділ закріплений в Конституції України. І через це створюють укрупнені «округи».

Отримання послуг та посвідок

Деякі мешканці районів можуть бути занепокоєні новим адмінподілом, адже думатимуть, що за посвідками чи послугами їм доведеться їздити до нових районних центрів, відстань до яких може сягати сотні кілометрів. Наприклад, з Ольгополю до Гайсина. 

Однак у роз'ясненнях голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна, йшлося, що через скорочення кількості районів за посвідками чи то пак послугами не треба буде їхати до районного центру. Їх можна буде отримати та оформити в громаді, що до неї відноситься населений пункт, де мешкає людина. 

Подивитися та завантажити атлас можна ТУТ.
 

Читайте також:

«Анфас Коцюбинського нагадує мені пончик», — переселенець, який відкрив майстерню пончиків

Як джаз і йога рятують під час карантину, розказав легендарний Артур Дуткевич із Польщі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Natalka Melnyk
    і що, всіх чиновників зі старих районів відправлять в центр зайнятості? все одно ж для них, неефективних, придумають нові посади...
  • Алекс
    А как так получается у этих рехформаторов недоделанных Барська міська и в Винницком районе и в Жмеринском районе
    Ols Kat reply Алекс
    понабирали по объявлению
  • Nord Kirsten
    1. интересно, сколько ан все это выделено денег (и речь не о дизайнерской работе, конечно)

    2. будут ли выделены новые средства, когда будут перекраивать области и нынешнее деление на районы пойдет по п..де?
  • лишь бы как
    сюка. исполнение вырвиглаз
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня 09:06 На Великдень діятимуть обмеження на масові зібрання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up