Що робити, щоб після 1 липня не втратити землю? Поради адвоката

Що робити, щоб після 1 липня не втратити землю? Поради адвоката
Важлива інформація для тих, у кого розроблені проекти землеустрою на ділянки для ведення особистого селянського господарства, але ще не затверджені / Фото зі стоку
  • Держгеокадастр втратив право затверджувати проекти землеустрою, а ради міст та сіл ще не набули цих повноважень. 
  • У результаті проекти землеустрою на ділянки під особисте селянське господарство, які не затверджені, «зависли у повітрі».
  • Адвокат Жанна Грушко написала поради, що робити, аби не втратити право на земельну ділянку.

З 27 травня набрав чинності закон щодо децентралізації землі №1423-IX, за яким повноваження про розпорядження земельними ділянками під особисте селянське господарство (ОСГ) переходять від Держгеокадастру до сільських, селищних та міських рад. 

Не затверджені проекти землеустрою на ділянки ОСГ «зависли у повітрі», бо кадастр немає повноважень. А ради органів місцевої влади набувають повноважень з 1 липня. Що робити, щоб через цю бюрократію не втратити земельну ділянку? Поради на своїй фейсбук-сторінці дає адвокат Жанна Грушко.

Алгоритм дій

«Держгеокастр має повідомити ради міст й сіл, до яких увійшли відповідні земельні ділянки, про наявність розроблених проектів землеустрою та про відсутність рішення про їх затвердження. Передати відповідну документацію. Натомість, громадянам, які за власний кошт розробили ці проекти і не втратили бажання стати власниками земельних ділянок, рекомендую проконтролювати цей процес», — йдеться у дописі Грушко.

Відео дня

Контроль здійснюється так:

Якщо ж ваш проект землеустрою в Держгеокадастрі, а копії на руках немає, то звертаємо до кадастру з заявою про повернення такого проекту.

«Наразі, у деяких управліннях Держгеокадастру розробили бланки таких заяв, у яких зазначено, що ви просите повернути проекти та відмовляєтесь від розгляду вашої заяви про затвердження, — пише адвокат Жанна Грушко. — Таке формулювання не є свідченням того, що ви відмовляєтесь від земельної ділянки. Проте ви можете написати заяву до Держгеокадастру лише з вимогою «повернути проект землеустрою».

Куди надсилати заяви

«Особи, які отримали дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо ділянок державної власності, які відповідно до закону № 1423-ІХ переходять у комунальну власність, а також органи, що їх надали, зобов'язані повідомити про це протягом місяця Вінницьку міську раду з дня набрання чинності цим пунктом (з 27.05.2021). Рішення про затвердження такої документації, що не була затверджена на день набрання чинності цим пунктом, приймає Вінницька міська рада», — повідомляє департамент земельних ресурсів міськради.

Інформацію про наявність дозволу на розробку документації землеустрою необхідно направити на адресу Вінницької міської ради (м. Вінниця, вул. Соборна, 59) або на її електронну пошту: [email protected].

Вінницька міська рада буде розпоряджатись землями Вінниці та приєднаних громад. А це селище міського типу Десна, села Вінницькі Хутори, Гавришівка, Стадниця, Малі та Великі Крушлинці, Писарівка, Щітки.

На сесії міськради, нагадаємо, ухвалили рішення про нові ставки податків для жителів міської громади.

 

Читайте також:

Спочатку — земля, потім будівництво. План підготовки до будівництва мосту на Тяжилів

У Вінниці запустили муніципальний чат-бот СВОЇ. Які сервіси доступні?

Продали земельну ділянку: коли припиняти платити податок

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up