З 27 травня набрав чинності закон щодо децентралізації землі №1423-IX, за яким повноваження про розпорядження земельними ділянками під особисте селянське господарство (ОСГ) переходять від Держгеокадастру до сільських, селищних та міських рад.
Не затверджені проекти землеустрою на ділянки ОСГ «зависли у повітрі», бо кадастр немає повноважень. А ради органів місцевої влади набувають повноважень з 1 липня. Що робити, щоб через цю бюрократію не втратити земельну ділянку? Поради на своїй фейсбук-сторінці дає адвокат Жанна Грушко.
«Держгеокастр має повідомити ради міст й сіл, до яких увійшли відповідні земельні ділянки, про наявність розроблених проектів землеустрою та про відсутність рішення про їх затвердження. Передати відповідну документацію. Натомість, громадянам, які за власний кошт розробили ці проекти і не втратили бажання стати власниками земельних ділянок, рекомендую проконтролювати цей процес», — йдеться у дописі Грушко.
Контроль здійснюється так:
Якщо ж ваш проект землеустрою в Держгеокадастрі, а копії на руках немає, то звертаємо до кадастру з заявою про повернення такого проекту.
«Наразі, у деяких управліннях Держгеокадастру розробили бланки таких заяв, у яких зазначено, що ви просите повернути проекти та відмовляєтесь від розгляду вашої заяви про затвердження, — пише адвокат Жанна Грушко. — Таке формулювання не є свідченням того, що ви відмовляєтесь від земельної ділянки. Проте ви можете написати заяву до Держгеокадастру лише з вимогою «повернути проект землеустрою».
«Особи, які отримали дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо ділянок державної власності, які відповідно до закону № 1423-ІХ переходять у комунальну власність, а також органи, що їх надали, зобов'язані повідомити про це протягом місяця Вінницьку міську раду з дня набрання чинності цим пунктом (з 27.05.2021). Рішення про затвердження такої документації, що не була затверджена на день набрання чинності цим пунктом, приймає Вінницька міська рада», — повідомляє департамент земельних ресурсів міськради.
Інформацію про наявність дозволу на розробку документації землеустрою необхідно направити на адресу Вінницької міської ради (м. Вінниця, вул. Соборна, 59) або на її електронну пошту: [email protected].
Вінницька міська рада буде розпоряджатись землями Вінниці та приєднаних громад. А це селище міського типу Десна, села Вінницькі Хутори, Гавришівка, Стадниця, Малі та Великі Крушлинці, Писарівка, Щітки.
На сесії міськради, нагадаємо, ухвалили рішення про нові ставки податків для жителів міської громади.
Читайте також:
Спочатку — земля, потім будівництво. План підготовки до будівництва мосту на Тяжилів
У Вінниці запустили муніципальний чат-бот СВОЇ. Які сервіси доступні?
Продали земельну ділянку: коли припиняти платити податок
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер