Що робити, щоб після 1 липня не втратити землю? Поради адвоката

Що робити, щоб після 1 липня не втратити землю? Поради адвоката
Важлива інформація для тих, у кого розроблені проекти землеустрою на ділянки для ведення особистого селянського господарства, але ще не затверджені / Фото зі стоку
  • Держгеокадастр втратив право затверджувати проекти землеустрою, а ради міст та сіл ще не набули цих повноважень. 
  • У результаті проекти землеустрою на ділянки під особисте селянське господарство, які не затверджені, «зависли у повітрі».
  • Адвокат Жанна Грушко написала поради, що робити, аби не втратити право на земельну ділянку.

З 27 травня набрав чинності закон щодо децентралізації землі №1423-IX, за яким повноваження про розпорядження земельними ділянками під особисте селянське господарство (ОСГ) переходять від Держгеокадастру до сільських, селищних та міських рад. 

Не затверджені проекти землеустрою на ділянки ОСГ «зависли у повітрі», бо кадастр немає повноважень. А ради органів місцевої влади набувають повноважень з 1 липня. Що робити, щоб через цю бюрократію не втратити земельну ділянку? Поради на своїй фейсбук-сторінці дає адвокат Жанна Грушко.

Алгоритм дій

«Держгеокастр має повідомити ради міст й сіл, до яких увійшли відповідні земельні ділянки, про наявність розроблених проектів землеустрою та про відсутність рішення про їх затвердження. Передати відповідну документацію. Натомість, громадянам, які за власний кошт розробили ці проекти і не втратили бажання стати власниками земельних ділянок, рекомендую проконтролювати цей процес», — йдеться у дописі Грушко.

Відео дня

Контроль здійснюється так:

Якщо ж ваш проект землеустрою в Держгеокадастрі, а копії на руках немає, то звертаємо до кадастру з заявою про повернення такого проекту.

«Наразі, у деяких управліннях Держгеокадастру розробили бланки таких заяв, у яких зазначено, що ви просите повернути проекти та відмовляєтесь від розгляду вашої заяви про затвердження, — пише адвокат Жанна Грушко. — Таке формулювання не є свідченням того, що ви відмовляєтесь від земельної ділянки. Проте ви можете написати заяву до Держгеокадастру лише з вимогою «повернути проект землеустрою».

Куди надсилати заяви

«Особи, які отримали дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо ділянок державної власності, які відповідно до закону № 1423-ІХ переходять у комунальну власність, а також органи, що їх надали, зобов'язані повідомити про це протягом місяця Вінницьку міську раду з дня набрання чинності цим пунктом (з 27.05.2021). Рішення про затвердження такої документації, що не була затверджена на день набрання чинності цим пунктом, приймає Вінницька міська рада», — повідомляє департамент земельних ресурсів міськради.

Інформацію про наявність дозволу на розробку документації землеустрою необхідно направити на адресу Вінницької міської ради (м. Вінниця, вул. Соборна, 59) або на її електронну пошту: [email protected].

Вінницька міська рада буде розпоряджатись землями Вінниці та приєднаних громад. А це селище міського типу Десна, села Вінницькі Хутори, Гавришівка, Стадниця, Малі та Великі Крушлинці, Писарівка, Щітки.

На сесії міськради, нагадаємо, ухвалили рішення про нові ставки податків для жителів міської громади.

 

Читайте також:

Спочатку — земля, потім будівництво. План підготовки до будівництва мосту на Тяжилів

У Вінниці запустили муніципальний чат-бот СВОЇ. Які сервіси доступні?

Продали земельну ділянку: коли припиняти платити податок

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:22 «Мамо, не звинувачуй себе»: як у Буші загоюють серця після втрати синів на війні 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera 17:04 Вінничанин отримав десять років ув'язнення за проросійські дописи в соцмережах 16:15 У Вінниці об’єдналися дві відомі автошколи — тепер це «Водій Плюс» (Новини компаній) 15:58 Судитимуть за «смердючий бізнес»: керівника вінницької філії «Укрветсанзаводу» звинувачують в екозлочині 15:49 Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю? 15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up