Два роки поспіль наше місто утримує високий рівень інвестиційної привабливості. Агентство IBI-Rating присудило Вінниці рейтинг «invA+».
«Це — орієнтир для інвесторів та потенційних ділових партнерів, коли йде мова про наміри співпрацювати з нашим містом», — написав у фейсбуку міський голова Сергій Моргунов.
А звідки виник цей рейтинг? На сайті рейтингового агентства IBI-Rating знайшли документ з поясненням інвестиційної привабливості Вінниці.
ОЦІНКА ВІННИЦІ — НЕ НАЙВИЩА. У методології пояснюють, що рейтинг інвестиційної привабливості — це думка агентства щодо привабливості міста, з точку зору інвестування в нього та ризиків, пов’язаних з цією інвестицією.
Рейтинг «invA+», який присудили Вінниці, значить, що місто «характеризується високою інвестиційною привабливістю, але спостерігається чутливість до впливу інвестиційних ризиків». І цей рівень не є найкращим.
На другому місці є «invAA» (відмінна інвестпривабливість, певна чутливість до впливу ризиків), а на першому місці «invAAA» (виняткова привабливість, практично повна відсутність ризиків).
Кращий рейтинг ніж у Вінниці має Одеса (invAA-), Харків (invAA). Однаковий з нами рейтинг мають Тернопіль, Хмельницький, Суми. А гірші оцінки отримали Черкаси, Кам’янець-Подільський, Краматорск. Рейтингу інвестпривабливості Києва на сайті агентства IBI-Rating.
ЗВІДКИ ПРИХОДЯТЬ ГРОШІ. У документі 38 сторінок з дослідженням, є опис галузей нашого міста: промисловість, бізнес, будівництво, транспорт, ЖКГ, бюджет тощо. Але оскільки йдеться про інвестиційний рейтинг, то звернемо увагу на інвестиції. Зокрема, на прямі іноземні інвестиції.
На 1 січня 2019 року обсяг іноземних інвестицій становив 135,9 мільйона доларів. Всього в економіку міста залучено інвестиції з 44 країн, з них 80% — припадає на п’ять країн: Польща ($64,9 млн), Франція ($22,7 млн), Австрія ($9,2 млн), Росія ($6,4 млн), Кіпр ($5,8 млн).
Найбільше інвестують в галузі: Вироби з деревини, поліграфія ($64,9 млн); Харчові продукти, напої ($46,1 млн); Хімічна продукція ($5,0 млн).
Фактори, що обґрунтували рівень рейтингу інвестпривабливості Вінниці «invA+»
ВИСНОВКИ. Фахівці дали прогноз, що подальше зростання інвестиційного рейтингу можливе за умови: вдосконалення нормативної бази та успішна реалізація базових програм розвитку міста, детінізація економіки та зростання більшості показників до загальноукраїнського рівня, покращення стану інфраструктури.
А також застерегли, що рейтинг буде знижено якщо будуть: скарги з боку інвесторів на діяльність місцевої влади, погіршення показників ефективності підприємств з подальшим скороченням обсягу інвестицій, подальший знос інфраструктури.
Нагадаємо, у 2020 році збудують новий завод за 100 мільйонів гривень.
А ще вас може зацікавити факт, що з 2014 року бюджет Вінниці зріс утричі. Але в перерахунку на долари — є меншим, аніж був у 2013 році.
І те, що за 2018 рік вінницький аеропорт обслужив 60 тисяч пасажирів, що дуже мало.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер