В мікрорайоні Бучми, нагадаємо, кілька сотень будинків відключили від електрики. Причина у заборгованості. Жителі готові платити, тільки не знають як, адже електропостачальні компанії не поспішають укладати з ними договори. Люди намагаються рятуватися генераторами, але через невміння користуватися двоє з них вже отруїлися чадним газом. Мешканці рішуче налаштовані перекривати Соборну і вимагають втручання у ситуацію мера Вінниці.
Про цю історію ми писали у матеріалі: «Живемо в Середньовіччі»: в районі Бучми жителі 22 вулиць вже шість днів сидять без світла
Сьогодні, 26 серпня, мешканці Бучми вийшли на протест.
Протест триває навпроти міської ради. Спочатку вінничани перекривали Соборну, а потім слухали обіцянки від влади. На ці обіцянки мітингарі реагували сміхом та казали, що чули їх уже не один раз.
Нині протестувальників прийняв міський голова Сергій Моргунов. Однак люди кажуть, що знову перекриють Соборну, якщо не отримають бажане.
Мітингарі з плакатами обіцяють вийти на перекриття о 10.40 26 серпня. Вони ходитимуть по пішохідному переході навпроти будівлі міськради.
На місці події працює поліція, яка забезпечує об'їзд транспорту.
Минулого тижня «Вінницяобленерго» відключило від електропостачання дачний масив, що в районі вулиці Бучми. Постачальник зазначає, що до цього призвели деякі причини: ліквідація юридичної особи громадська організація «СТ «Підлісне», з якою була укладена угода про електропостачання, заява голови ліквідаційної комісії про розірвання договору та заборгованість мешканців за електроенергію.
— Прямих договорів з електропостачальною організацією у мешканців немає. Їх можна було укласти протягом часу, коли діяли договірні зобов’язання між обленерго та громадською організацією, та поступово перейти на особисті розрахунки. Про що неодноразово актив «Підлісного» інформувався і з боку Обленерго, і з боку виконавчих органів міської влади, до яких звертались люди з проханням вирішити їх проблему з енергетиками, — зазначають у міській раді. — Разом з тим, представники садового товариства вирішили інакше і ліквідували громадську організацію, чим в результаті вивели з правового поля свої взаємовідносини із електропостачальною організацією.
Нині мешканці вимагають укласти з ними прямі договори і відновити подачу електроенергії.
— За словами представників Обленерго, найпершим завданням для відновлення електропостачання – є врегулювання всіх юридичних питань таким чином, щоб в кінцевому результаті перевести співпрацю в формат прямих договорів, як це відбувається в інших мікрорайонах з приватною забудовою, — додають у міськраді. — Єдиним законним шляхом розв'язання даного питання є визначення або створення правонаступника «Підлісне», який отримає майно, договірну потужність, зможе замовити технічні умови з подальшим збільшенням потужностей. Тоді власники будинків зможуть укласти прямі договори.
Тим часом, вінницька міська об’єднана територіальна громада може взяти на свій баланс зазначені мережі лише через рік. Відзначають, що обійти закон вони не можуть та мають слідувати усім процедурам.
Читайте також:
Смартфони та гроші. Вінничанам дають подарунки за подачу показників лічильника
Пенсіонерка оскаржила 6 тисяч 214 гривень боргу за світло. Як їй це вдалося?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер