«Живемо в Середньовіччі»: в районі Бучми жителі 22 вулиць вже шість днів сидять без світла

«Живемо в Середньовіччі»: в районі Бучми жителі 22 вулиць вже шість днів сидять без світла
Жителі мікрорайону Бучми
  • В мікрорайоні Бучми кілька сотень будинків відключили від електрики. Причина у заборгованості. Жителі готові платити, тільки не знають як, адже електропостачальні компанії не поспішають укладати з ними договори.
  • Люди намагаються рятуватися генераторами, але через невміння користуватися двоє з них вже отруїлися чадним газом. Мешканці рішуче налаштовані перекривати Соборну і вимагають втручання у ситуацію мера Вінниці.

«Зараз ми знаходимося не на дачному кооперативі і не на дачному масиві. Ми знаходимося у місті Вінниця», — говорить один з жителів мікрорайону Бучми, коли журналіст входить до помешкання 84-річного Івана Вдовиченка. В будинку дідуся, як і в тих, що знаходяться на навколишніх 22 вулицях, вже шостий день немає світла. Його відключили через заборгованість мешканців. Може здатися, що все справедливо: не заплатили — тепер мають. Але не все так однозначно. 

Мешканці, які звернулися до нашої редакції і очікували журналіста в помешканні Вдовиченка, розповідають, що вже не перший рік воюють з міською владою за своє право платили за світло. Платити, кажуть, хочуть, але не знають як. Раніше цими питаннями займалася їхня громадська організація «Садове товариство «Підлісне», яка вже як рік ліквідована. Після ліквідації, згідно Закону України про «Громадські об’єднання», за відсутністю правонаступника, усе майно ГО мало визнатися безхазяйним і перейти на баланс органу місцевого самоврядування, себто Вінницької міської ради. 

— Ми ще рік тому говорили заступнику міського голови про те, що на території мікрорайону є безхазяйне майно і просили взяти його на баланс департаменту комунального майна. Це, зокрема, дві електропідстанції і близько семи кілометрів електроліній. На наші звернення ніхто так і не відреагував, — розповідає власник нерухомості на Бучмах Ігор Марчук.

Відео дня

Марчук говорить, що зараз жителі мікрорайону не мають особистих договорів про постачання електроенергії і офіційного представництва, від імені якого могли би платити за світло. У той же час, «Енера Вінниця» та «Вінницяобленерго» відмовляються займатися цим районом. Тому після ліквідації «СТ «Підлісне», мешканці створили ініціативну групу, яка власними силами проводила розрахунки, збирала кошти і одним внеском оплачувала спожиті послуги усіх жителів. Нещодавно збирати кошти припинили, адже рахунки за спожиту електроенергію були більшими, ніж та сума, яку вдавалося збирати. Як пояснили журналісту, частина жителів відмовлялася платити за спожите світло, у результаті виникла місячна заборгованість у розмірі 50+ тисяч гривень і, як вказано вище, 22 вулиці залишилися без світла. 

Жителі мікрорайону

Крім дієздатних мешканців, тут живуть пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні родини, вагітні тощо. Всі вони залишилися без світла, а відтак без холодильників, інтернету, котлів, глибинних насосів та навіть без можливості підзарядити телефон. Чимало містян тут намагаються вийти з ситуації за допомогою бензинових генераторів. Для двох з них це ледь не закінчилося трагедією. 

— У нас не було світла вже кілька днів, тому ми придбали генератор. Я встановив його в підвалі, але, вочевидь, не дуже вдало. Під час роботи генератор почав виділяти токсичний чадний газ, вентиляції у підвалі було замало, щоб він вивітрився, мені стало зле і я почав втрачати свідомість, — розповів Євген, який постраждав від чадного газу.

Перед тим, як знепритомніти, Євгену вдалося покликати дружину. Зрозумівши, що сталося, жінка почала кликати на допомогу. Власні телефони у них були розрядженими, тому «швидку» викликали від сусідів, які потім, спільними з медиками зусиллями, витягали чоловіка з підвалу. Євгена доставили в лікарню, де він провів кілька днів.

Наталія Шереметова та Ігор Марчук

— За законом «Енера» має мати прямий договір з кожним абонентом. І кожен має платити сам за себе, як це робиться всюди, — продовжує Ігор Марчук. — Але міська рада зараз нам нав’язує створення нової юридичної особи, яка має взяти на свій баланс всі лінії електропередач, трансформатори і займатися їх утриманням та обслуговуванням. Також ця юрособа має мати свого касира, який вестиме касовий облік і всю іншу бухгалтерію. Відповідно, витрати лежатимуть на нас, жителях, а не міській раді, яка має цим займатися. 

— Міська рада отримує гроші з державного бюджету, які має використовувати на потреби громад Вінниці. Потреби всіх громад. Але на нашу територію чомусь не виділяється ані копійки, — підхоплює інший житель мікрорайону Віталій Крищук. — До нас жодного разу не приїжджав трактор, щоб почистити вулиці від снігу. Ми самотужки купуємо та вкручуємо лампочки у ліхтарні стовпи. Живемо в Середньовіччі. І це не якесь село, — це Вінниця. В паспортах у людей стоїть вінницька прописка. То про яке найкомфортніше місто може йти мова, коли таке відбувається?

Анатолій Павленко і Віталій Крищук (у капелюсі)

Голова ліквідаційної комісії ГО «Садове товариство «Підлісне» Наталія Шереметова розповідає, що вони зверталися з питаннями проблем електропостачання до Міністерства енергетики, Держенергонагляду, служби НКРЕКП і всі вони, за її словами, говорять, що цим має займатися орган місцевого самоврядування. 

Журналіст телефонував директору департаменту енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради Михайлу Варламову, однак отримати від нього коментар нам так і не вдалося. Спочатку чиновник попросив передзвонити йому після п’ятої вечора. У зазначений час слухавку не зняв, але надіслав повідомлення, що наразі говорити можливості не має. На третій дзвінок і подальше СМС-повідомлення також не відповів. 

Крім того, редакція звернулася до постачальника електричної енергії ТОВ «Енера Вінниця», але оперативно надати інформацію про ситуацію з мікрорайоном Бучми нам також не змогли і попросили надіслати їм інформаційний запит з переліком вулиць, що на них зараз немає світла. Ми так і вчинили, тепер очікуємо на відповідь. 

Валентина Павленко та Іван Вдовиченко

— Ми не проти платити за світло, більше того, ми хочемо платити, але не маємо кому. «Енера» не хоче нами займатися, «Обленерго» також відсторонилося від нас. А держава, в обличчі мера та директорів департаментів, не виконує Закон України про «Громадські об’єднання», — говорить Віталій Крищук. — Їх бездіяльність призвела до того, що ми сидимо зараз без світла. Люди страждають, пенсіонери не можуть води з колодязя накачати, помитися або подивитися телевізор. Вже є випадки отруєння чадним газом. Якби хтось помер від цього, мабуть, лише тоді на нас звернули б увагу. 

Сидіти склавши руки мешканці мікрорайону більше не збираються. Найближчими днями обіцяють вийти на мітинг і перекрити Соборну. Кажуть, вручатимуть міському голові Сергію Моргунову вимогу, аби він, його заступники та директори деяких департаментів приїхали на Бучми та подивилися, що там відбувається і, врешті, розпочали діалог з жителями міста. 

Читайте також:

Аеропорт «Вінниця» усе ж отримає підтримку держави. А якщо ні, то який план «Б»?

«Це у нас куточок автомобіліста, а ось тут ми дивимося кіно». Наш ТОП-4 найцікавіших дворів Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Volodymyr Tishkevich

    На дачных массивах везде так. Они платят в обленерго по общему счётчику . Если кто то ворует или не платит получается недостача. За долги дачного союза отключают всех. Сам так живу... но это ещё не вся проблема... линии ушатанные в хлам. Линии ужасно аварийные. Включаю один чайник и стает минус 15 вольт. А люди ещё электрокотла натыкали... в общем зимой полная жесть... в обленерго забирать абонентов не хотят ТК у многих дачи с подключением не оформлены. прийдётся всех невведеннных в эксплуатацию но подключенных домов потушить а потом подключать по полной процедуре и стоимости. Поставил солнечную СЭС на такие случаи и забыл... Вот так и живём...
  • Victor Minkin

    На каких Бучмах???!!! На Бучмы!!!!!!!
  • Sasha Sinelnikv

    "самый комфортный город", правда без света, а в соседней теме без ливневой канализации, но то такое зато у нас есть недомеришка и горЕсполком в "самом комфортном городе".
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up