На Вінниччині збільшується популяція всеїдного азійського хижака

На Вінниччині збільшується популяція всеїдного азійського хижака
  • Лісівники області повідомляють про екзотичний «трофей». Мова йде про шакала.
  • Вперше тварин виявили у нас три роки тому. За цей час їх побільшало.

За 2020 рік лісівники вполювали 10 шакалів на Вінниччини. Для порівняння, вовків — 15.

Вперше шакалів в області виявили у 2018 році на території Могилів-Подільського лісгоспу. 

— Це був перший випадок появи шакала у лісах Центральної України на пам’яті сучасних мисливствознавців Вінниччини. І як виявилося — далеко не останній. Адже третій рік поспіль мисливці регулярно натрапляють на цього азійського хижака. І це вже не схоже на випадковість, а швидше на тенденцію. У 2019 році було кілька випадків добування шакала на території Тульчиннсько ЛМГ, — зазначають на сайті ОДА. — У цьому році — аж 10 голів: вперше добули шакала у Бершадському, Чечельницькому лісгоспах (по одному звірові), знову одного шакала відстріляли в Тульчинському ЛМГ. Але рекордсменом за кількістю добутих хижаків є ДП «Крижопільський лісгосп». Упродовж року тут натрапили аж на сімох звірів! І що цікаво, усі — в межах одного Тростянецького лісництва!

Поки чужоземний зрів не завдав людям шкоди. Не зменшилася і кількість качок. Шакали полюбляють оселятися в очеретах біля водойм.

Зауважимо, що цей хижак всеїдний. Споживає фрукти, комах, плазунів, птахів та їхні яйця, гризунів, зайців, малих копитних, а ще не гребує падаллю, нападає на ослаблених крупніших хижаків.

— Фахівці запевняють, що для людини шакали не становлять загрози. А ось для дрібних звірів, пташок – це сильний природний ворог, особливо велику шкоду він завдає майбутньому потомству птахів, виїдаючи цілі кладки яєць крижня, фазана та інших пернатих, — додають на сайті ОДА.

 

Читайте також:

Свято без пожежі. Як безпечно пускати салюти та влаштувати новорічну ялинку

Куди ж без Олів'є. ТОП-5 варіантів рецепту салату до новорічного столу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:15 Уже не 1, а цілих 5 Гбіт/с: розбираємося, що це за супершвидкість (Новини компаній) 21:01 На Вінниччину суне циклон: коли впаде температура та почнуться грози play_circle_filled 20:03 П’янючий водій вантажівки їздив вулицями Вінниці 19:32 Штраф за приховане майно і виправдання за 200 га землі: чим закінчилися суди депутата Мордванюка? Від читача 14:39 Благодійний фонд «СпівДія» спільно з найбільшою книжковою платформою Yakaboo запустили соціальну ініціативу 19:08 Штраф у 510 гривень і майже 30 тисяч збитків: чоловік покарали за вирубку дерев 18:47 «Дитину можна було врятувати»: батьки звинувачують лікарів у смерті сина. А що кажуть медики? 18:04 У Вінниці переселенцям безкоштовно робитимуть стрижки: як записатися 18:03 Рекордний Etno & Food Fest «ТяжиLOVE»: у ліцеї №27 зібрали понад 450 тисяч гривень для ЗСУ play_circle_filled photo_camera 17:01 Захисник із Бершадської громади отримав одразу дві високі нагороди photo_camera 16:19 Скандал у Вінниці та події в Одесі: з яким «минулим» Іван Іщенко очолив поліцію Хмельниччини 16:05 Куди у Вінниці піти на курси: твоя нова робота (партнерський проєкт) 15:11 У Клембівці 14-річна дівчина на мотоциклі зіткнулася з Audi photo_camera 14:50 Сто років без Петлюри: як Вінниця стала столицею його боротьби photo_camera 14:07 У Ладижині літню жінку знайшли на підлозі у квартирі 13:07 Армія рф масовано атакувала Україну ракетами, авіабомбами та дронами photo_camera 12:04 Посадовицю з Немирівщини підозрюють у махінаціях із преміями та декларацією 11:26 Через одну СМС-ку можна втратити всі гроші. Як працює шахрайство із SIM-картками? 11:19 Дитину шукали кілька годин: у Хмільнику підліток потонув у річці 10:46 Через люк на дорозі BMW влетів у подвір’я в Козятині: водій у лікарні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up