Додзвонитися на короткий номер міліції, а тепер поліції, важко, а приїзду наряду на виклик можна чекати годинами. Про це редакції не раз розповідали вінничани. Що невдовзі все буде по-іншому, пообіцяли сьогодні на прес-конференції керівники поліції області. Вони розповіли, як буде працювати нова служба «102» - з функціями електронної реєстрації заяв і повідомлень, автоматизованого контролю за своєчасністю прибуття нарядів поліції та смс-інформуванням заявника про реєстрацію і хід розгляду його звернення.
- Цю службу вже давно потрібно змінити докорінно, - визнав тимчасово виконуючий обов’язки начальник Нацполіції області Сергій Кримчук. – Ми по-здоровому заздримо Києву, що в них вже нова служба працює. Дуже ефективно працює.
Зараз управління чекає розпорядчих документів із міністерства, щоб запустити в роботу разом із новою патрульною поліцією, яка вийде на вулиці міста 6 лютого, нову систему «102».
Як розказав начальник штабу поліції області Олександр Король, система названа «ЦУНамі» - центр управління нарядами, має 24 лінії. Це в 12 разів більше, ніж є зараз. Сьогодні на «102» лишень дві лінії.
- І якщо сьогодні два оператора, то буде вісім, - уточнив Сергій Кримчук.
Вісім операторів водночас прийматимуть дзвінки вінничан і стільки ж диспетчерів передаватимуть інформацію про виклики і події патрульним нарядам. Їх місце знаходження показуватиме електронна карта міста. Хто ближче до місця події – тих пошлють туди і координуватимуть дії поліцейських на місці.
Завдяки такій автоматизованій системі, як очікують в поліції, зможуть скоротити час прибуття наряду на місце виклику до кількох хвилин. Скількох саме – побачать тоді, як система запрацює.
- По Києву скоротили час реагування до 10 хвилин. А враховуючи компактність Вінниці, буде набагато менше, - каже Олександр Король. – По області, зрозуміло, цей час буде залежати від віддаленості населеного пункту.
Але спершу нова служба «102» працюватиме тільки у Вінниці. В райони поширять її пізніше. Строків покищо не називають.
А для Вінниці вже купують комутатор, який коштує 450 тисяч гривень. Матеріальним забезпеченням займається Департамент Національної поліції.
Операторів і диспетчерів для нової служби, яка стане окремим, новим підрозділом, наберуть з поліцейських. Їх підготують на базі інших областей, де «ЦУНамі» вже працює. А підпорядкують не обласній поліції, а центральному апарату.
- Будь-хто з керівництва області чи міста не буде мати на цю службу впливу для укриття, приховування, викривлення інформації. Вона фіксуватиметься виключно того змісту, яка буде надходити від громадян, - каже керівник штабу обласної поліції.
- Суть в тому, щоб відділити лінію 102 взагалі від чергових частин, - пояснює Сергій Кримчук. - Якщо сьогодні надходить інформація оператору, він її віддає черговому, черговий телефонує, де слідчо-оперативна група і направляє її на місце, то при роботі «ЦУНамі» людина, яка керує нарядами, напряму спілкується з ними.
- А смс-повідомлення заявникам про реєстрацію і хід розгляду їхніх звернень хто писатиме. Теж оператори? – питаємо в керівника поліції.
- Так. Будуть смс-повідомлення про результати прийнятого рішення.
Нагадаємо, що 14 лютого приймуть присягу нові патрульні поліцейські, які зараз проходять навчання. Ввечері того ж дня вони виїдуть на нових авто, оснащених планшетами для зв’язку з «ЦУНамі», на своє перше патрулювання. Принаймні про такі плани київської команди реформ, яка займається процесом створення нової поліції в регіонах, знають в обласному управлінні. Їхня ж задача – сприяти і допомагати.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер