У переліку експортних продуктів харчування значиться дуже широкий спектр найменувань. Про них сказано у повідомленні головного управління статистики в області, де зазначено цифри експорту-імпорту названої продукції за січень-травень нинішнього року.
Йдеться про борошно, крупи, шоколад, соки, варення, джеми,желе, печиво, м'ясо та м’ясопродукти, вироби з овочів, оцет, плоди та горіхи, алкогольні і безалкогольні напої — і це ще не весь перелік проданих за кордон продуктів, реалізованих на ринках 32-х країн Європи і світу.
Найбільше вінницького цукру закупила Туреччина. До цієї країни відвантажили 11 тисяч тонн солодких кристалів, це половина від їх загального експорту. Загалом за проданий за кордон цукор область виручила вісім мільйонів доларів.
Алкогольні та безалкогольні вироби, а також оцет склали 10 відсотків від реалізованих харчів. П’ять мільйонів доларів надійшло від реалізації спирту етилового, чотири мільйони — від горілки.
За вироби з плодів та овочів отримали дев’ять мільйонів в американській валюті. Відправили 118 тонн шоколаду. Найбільше вінницькі «рощенки» смакують сябрам з Білорусі.
Але основу експорту продуктів (73%) склали відходи харчової промисловості (їх статистика відносить теж до продуктів харчування).
Так, на 53 мільйони доларів продано макухи та інших твердих відходів. Найбільше їх купували у європейських країнах — Іспанії, Італії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Франції, а також Білорусі та Литві.
Буряковий жом, виявляється, також належить до категорії продуктів харчування, закуповували у таких далеких країнах як Тайвань, Японія, Корея, Китай. Його продано на чотири мільйони доларів.
Вінничани закуповували за межами державі тропічні плоди, свіжі і консервовані, соки, а також добавок для годівлі тварин.
Підприємці області закупили консервовані плоди: 75 т персиків — з Греції, 72 т ананасів — з Кенії та Філіппін, 17 т тропічних плодів з Колумбії, а також 163 т соків — найбільше з Австрії, В’єтнаму, Молдови та Нідерландів.
Імпортувались також продукти, що використовуються для годівлі тварин (7 тис.т на 7 млн.дол.). Найбільше їх надійшло з Китаю, Нідерландів та Польщі. Як бачимо, статистика також включає їх у перелік продуктів харчування.
Загалом на експорті продуктів область заробила за вказаний період $106 мільйонів.
Доля продуктів у загальному обсязі експортованих товарів склала 16%, а в загальному імпорті — тільки 5 відсотків.
Читайте також:
Недоїдаємо? Скільки і яких харчів вінничани споживали у минулому році
«Гроші на той світ з собою не забереш». Церкву для українців збудував вірменин
Зеленського просять нагородити медалями «За врятоване життя» трьох сміливців з Вінниччини
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Юра Вінків
Ols Kat
NY reply Ols Kat
Ols Kat reply NY