Недоїдаємо? Скільки і яких харчів вінничани споживали у минулому році

Недоїдаємо? Скільки і яких харчів вінничани споживали у минулому році
Скільки з'їли харчів, статистика порахувала, а скільки випили напоїв — таких даних у звіті нема
  • На придбання харчів у середньому вінничани витратили торік майже половину своїх доходів.
  • Чим харчуються мешканці міста і області? Яких продуктів стали їсти більше, а яких менше?

Сорок вісім відсотків свого сукупного доходу за 2019 рік вінничани витратили на придбання продуктів харчування. У середньому по державі цей показник ще вищий — 49%.

Такі дані наводить обласне управління статистики на підставі вибіркового обстеження умов життя домогосподарств регіону за підсумками минулого року.

Найбільше грошей йде на м'ясо

За даними статистики, середньомісячні сукупні витрати домогосподарств склали  9995 гривень. Це на 1819 гривень більше, ніж було у 2018 році.

Відео дня

Найбільша частина з них (48%) йшла на харчування.

М'ясо і м’ясопродукти та сало  «забирали» 21 відсоток від усіх витрат на харчі; хліб і хлібопродукти — 15%; овочі, в тому числі картопля, — 14%; молоко, сир і яйця — 13%; олія та жири — 8%; цукор та солодощі — 7%; рибопродукти — 6%; фрукти — 5 відсотків.

Вартість одноденного раціону харчування однієї особи становила за вказаний період 78 гривень, на вісім гривень більше у порівнянні з 2018-им.

На столі поменшало молока, картоплі, хліба, олії

У середньому на одну людину припадало на місяць молока і молокопродуктів ( у перерахунку на молоко) — 19,6 кілограма, м’яса і м’ясопродуктів та сала — 5,2 кг, хліба і хлібобулочних виробів — 9,6 кг, яєць — 21 штука, овочів і баштанних — 9,2 кг, картоплі — 7,7 кг, фруктів, ягід, горіхів, винограду — 3,4 кг, цукру, включаючи цукор на кондитерські вироби, та меду — 2,8 кг, риби і рибопродуктів — 1,9 кг, олії та рослинних жирів — 1,7 кілограма.

У порівнянні з 2018-м роком на обідньому столі вінничанина стало менше хліба і хлібобулочних виробів, картоплі, олії, молока і масла, цукру і меду. Трохи збільшилося споживання риби і рибопродуктів, м’яса і м’ясопродуктів та сала, а також фруктів, ягід, горіхів і винограду. Не змінилася кількість  яєць та овочів і баштанних культур.

Хтось з'їв дві курки, а хтось жодної

Статистика штука хитра: якщо хтось, наприклад, з’їдає два яйця, а інший жодного, то в середньому виходить на кожного по одній штуці. така само "арифметика" по інших продуктах. Згадуємо відомий вислів неспроста.Певне здивування викликають цифри споживання вінничанами м’яса, м’ясопродуктів і сала.

Обласні статисти стверджують, що за місяць з’їдаємо на одну людину 5,2 кг цієї продукції. За рік виходить понад 60 кг. Фізіологічно обґрунтована річна норма, скажімо, свинини, становить 30 кг.

Зі споживанням риби не дотягуємо до річної норми, яка становить 25 кг. Так само і картоплі, норма якої 124 кг. Навіть молока не п’ємо стільки, як це рекомендують вчені для потреби організму. Одна людина в рік має споживати 380 кг.

Втім, визначити точні цифри споживання тієї чи іншої харчової продукції надзвичайно складно навіть для самого себе. Маємо користуватися цифрами статистики. Довіряти їм чи ні – справа індивідуальна. Очевидним залишається факт: не всі недоїдають і не всі переїдають.

Але витрати на харчі дуже великі — віддавати майже половину зароблених грошей? В такі умови не ставлять людей у розвинутих країнах.


Читайте також:

«Гроші на той світ з собою не забереш». Церкву для українців збудував вірменин

«Моя ти дорога копієчка». Як ростуть двоє вінничанок, народжених з пробірки

Фото і відео оголених дітей з Вінниці продавали за кордон. На лаві підсудних українка й австрієць

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Ols Kat

    Кто-то кушает мясо, а кто-то капусту. В среднем все едят голубцы

    Валентина Богданюк reply Ols Kat

    Вот-вот. Ерунда какая-то, кто-то регулярно сжирает 3 кило моего статистически законного шашлыка, а так же сало, масло и лебушек,а толстая я, ну что за несправедливость?)))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:10 Масштабне підпільне виробництво алкоголю: оголосили підозру 17-тьом ділкам photo_camera 17:05 Колись він був дерев’яним і платним. Історія центрального вінницького мосту photo_camera 16:27 У «Пироговці» за добу провели три трансплантації нирок та операцію на серці photo_camera 16:21 Суїцидальні думки у дітей: як їх розпізнати та обговорити з дитиною Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 15:56 Головнокомандувач ЗСУ особисто вручив орден військовому з Вінниці photo_camera 15:15 Отримав поранення під Ізюмом та в Бахмуті. Історія бійця з позивним «Лєба» photo_camera 14:09 П'яний та «під кайфом» водій потрапив у ДТП на Келецькій photo_camera 13:17 Знаний футболіст підтримав Ромчика, який дивом вижив після обстрілу по Вінниці photo_camera 12:42 Чи можна отримати відстрочку від мобілізації, якщо близький родич загинув чи зник безвісти? 11:42 За розстріл поліцейських розшукують військових батька та сина. Відео з нагрудної камери копа play_circle_filled 10:58 На фронті відбулося більше ста зіткнень: Генштаб розповів, де вчора було «гаряче» 09:30 Шукають двох чоловіків на темно-зеленій Suzuki, які вночі розстріляли поліцейських на Вінниччині play_circle_filled photo_camera 09:16 Ціною свого життя врятував пораненого побратима. Вінниця прощається з Олександром Яремчуком 08:24 Сьогодні вітаємо Олександра та Гаврила. Історія, заборони та прикмети 20 квітня 21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук play_circle_filled 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up