«Гроші на той світ з собою не забереш». Церкву для українців збудував вірменин

«Гроші на той світ з собою не забереш». Церкву для українців збудував вірменин
З освяченням храму Святого Архістратига Михаїла не стали чекати — замість престольного свята Михаїла відкрили раніше
  • Новозбудований храм Архістратига Михаїла освятили у селі Лучинчик Мурованокуриловецького району.
  • Святиню спорудили за кошти місцевого сільгосппідприємства «Дружба народів».
  • Ініціатором будівництва став керівник господарства Мартін Айрапетян.
  • Чому вирішив витратити немалі кошти на храм?

— Всі ми колись помремо, а храм залишиться, — ділиться думками Мартін Айрапетян. — Як співається у вашій пісні, домовина не має кишень. Гроші на той світ з собою не забереш. Може, колись згадають вірменина, який збудував для українців церкву.

Домовина не має кишень

Айрапетян перебрався в Україну з Вірмені у 90-х роках. Працював на будівництві доріг. Пізніше оселився у селі Лучинчик. Перевіз сім’ю. Дружина теж вірменка. Мають двох синів. Навіть мати його переїхала. Решта рідні залишилася у Вірменії.

Відео дня

— Це правда, що будувати церкву вирішив сам Айрапетян, — каже сільський голова Лучинчика Віктор Медвідь. — Ніхто з таким проханням до нього не звертався. Коли Мартін дізнався, що до війни в селі була церква, але її знищили комуністи, вирішив відновити справедливість. Сам обирав проект. Перед тим об’їздив багато сіл, де дивився храми. Сам підбирав майстрів. Навіть художників, які розписували, особисто шукав серед професіоналів. Казав, що все має робитися професійно. Робочий день починав з будівництва.

Розписували троє заслужених художників

Автором проекту є знаний архітектор Сергій Хрустальов.

Розпис храму здійснювали митці з Тульчинської іконописної майстерні Михайла Довганя. Він, а також митці Аліна Славгородська та Богдан Бринський мають звання заслужених художників України.

Мартіна Айрапетяна (праворуч) нагородили церковним орденом

Разом з ними працювали також художники Сергій та Олег Довгані, Руслан Ковальов.

— Особивість розпису в тому, що тут використано елементи українського народного орнаменту, який частково нагадує петриківські елементи, — розповіла заслужений художник України Аліна Славгородська. — В основному це зображення квітів. Їх можна побачити навколо вікон, дверей, в інших місцях. Орнаментні розписи виконували майстри Наталія Лавренюк, Василь та Дмитро Рижі. Їхні вишукані малюнки стали справжньою окрасою, підкреслили унікальність храму.

Образ святого вірменина

Всередині святиня вирізняється насиченістю написаних ікон, композиціями з Біблійних історій.  Їх можна побачити не тільки на куполі, зображення святих є на стінах, колонах, парусах.

Один з ликів належить святому, якого вшановують православні віруючі у Вірменії. Коли його побачив Мартін Айрапетян, був приємно вражений такою несподіванкою.

Тим часом художники, а також інші майстри, які працювали у храмі, висловлюють щиру подяку Мартіну Айрапетяну за ту довіру, що висловлював їм під час роботи, за порозуміння в обговоренні важливих питань. До речі, організаційно-юридичний супровід будівництва здійснював юрист Віталій Максимчук.

Хрести на 19-метровій висоті

— Разом з місцевими українцями будемо приходити у храм на службу, будемо разом з усіма молитися, — говорить Мартін Айрапетян. — Всі ми християни,  всі однакові перед Богом. Господь у нас один. Я буду молитися у цій православній святині. Мої діти і внуки приходитимуть сюди.

Новозбудована церква — 3-купольна. Її висота 19 метрів. Площа за зовнішніми параметрами 15х10 метрів.

З назвою храму довго не думали. За словами сільського голови, у Лучинчику храмове свято відбувається на Михайла. Відповідно й храм назвали іменем цього Святого Архістратига Михаїла.

Планували відкриття саме на цей день.

Однак церковна громада вирішила прискорити подію.

Мартін Айрапетян ніколи не йшов проти думки громади. Сприйняв пропозиції. Взяв участь у відкритті. У недільний день зібралося багато людей.

Так само не став втручатися у приналежність нового храму. Громада вирішила, що залишатиметься у складі Православної церкви Московського патріархату.


Читайте також:

Вогонь Олімпійських Ігор-80 приніс у Вінницю Микола Явтушенко. Як це було...

«Як тебе звати?» Історія трьох братів-близнюків, яких у дитинстві не міг упізнати навіть батько

У Вінниці готували шпигунів для Америки? Ветерани спецслужби назвали публікацію про це фейком

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Валентина Гевчук
    ганьба громаді !!!!  новий храм в українському селі, а де взявся московський патріархат чому??? це дійсно думка громади???
    Михаил Козак reply Валентина Гевчук
    Да, это мнение громады. Они то в каноничности разбираются, не глупые люди.
  • Богдан Стецюк
    Добре що глибоке село...і хай там буде той московський продажний патріархат... злодії
  • Sergeyi Voloh
    Бідний Московський патріархат.
  • Рита Ермак
    Довгоочікувана зустріч клубу X-Mothers для мам та майбутніх мам у Вінниці🌸

    24.07.2020 о 16:00 відбудеться зустріч клубу в ресторані @t.bone.vin за адресою Блока,28 (Район Медуніверситету).

    ✅Вхід для учасниць клубу 5️⃣0️⃣ грн.♥️
    ‼️Вхід для тих, хто не приєднався до нашого клубу - 1️⃣0️⃣0️⃣грн.

    💎Щоб стати учасницею X-Mothers 👉🏼
    @_xmothers_ (в шапці профілю)

    ❗️ Кількість місць обмежена
    📝Попередній запис - обов'язковий!
    🕐Тривалість зустрічі - 1,5 - 2 години.

    Записатися на зустріч👇:
    📩 @klio.12.09
    📞 +380 97 956 80 46 (Viber/Telegram)

    Програма:

    👩‍💼Тетяна Сус @tetiana_sus - дитячий психолог, психодраматист.
    Проведе діагностичні методики сімейних відносин та розповість про типи виховання в сім’ї.

    👩‍🦳Надія Бондарєва @dietolog_vin - консультант з харчування. Тема виступу: «Грудне вигодовування та схуднення сумісні».

    Також на вас чекають розіграші подарунків від спонсорів зустрічі @viya.lashes та @tutu.room

    На зустріч можна брати з собою діток👧👶 (у ресторані є дитяча кімната з професійною нянею).
    Чай, кава ☕️за власним бажанням та за власний рахунок.

    Приходьте на зустріч, знайомтеся з матусями, проведіть корисно, пізнавально та цікаво свій час😉

    ❗️❗️❗️Карантині заходи дотримуємося ❗️❗️❗️
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up