День пам’яті «кіборгів». У Донецькому аеропорту ми втратили вісьмох земляків

День пам’яті «кіборгів». У Донецькому аеропорту ми втратили вісьмох земляків
  • Наші військові до останнього подиху захищали Донецький аеропорт від ворога.
  • Полягло у цій нелегкій боротьбі 200 українських бійців, восьмеро з них — з Вінниччини.
  • Вічна пам'ять полеглим солдатам! Герої не вмирають!

Сьогодні, 16 січня, – День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.

— Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 «кіборгів», тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони, — зазначають на сайті Вінницької обласної ради.

Зазначимо, що «кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. «Кіборги» вистояли, не встояв бетон, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

Під час захисту Донецького аеропорту, загинули наші захисники: Камзінов Шайдула Хайрулович,  Шевчук Леонід Володимирович, Скляров Дмитро Сергійович, Буйлук Анатолій Андрійович, Осаулко Юрій Леонідович, Зулінський Сергій Миколайович, Франишин Дмитро Юрійович, Кондратюк Олександр Іванович.

Вічна пам'ять героям!

— Сьогодні згадують оборону Донецького аеропорту 32 вінничан - «Кіборгів». Ті, хто там були. Бачили цю війну не в кіно: «Бруд, холод, бетон, кулі свистять, б’ють з зеніток…, — написав у фейсбук голова ОДА Сергій Борзов та назвав імена героїв:

  • Дедічев Андрій
  • Красножон Ігор
  • Печак Олександр
  • Лісовий Борис
  • Свіріпа Юрій
  • Бондар Олександр
  • Сіневський Володимир
  • Юркевич Ігор
  • Шевчук Едуард
  • Паламарчук Ігор
  • Мельничук Віталій
  • Антонець Олександр
  • Кравцов Микола
  • Дзиганський Роман
  • Осавлюк Олександр
  • Дорош Ігор
  • Мостовик Сергій
  • Луцишен Сергій
  • Шевчку Юрій
  • Лаврик Микола
  • Попович Олександр
  • Чудновець Андрій
  • «Подолянин»
  • Смішний Роман
  • Танчак Тарас
  • Козінський Сергій
  • Недзельський Максим
  • Кучер Василь
  • Гуменний Леонід
  • Степанян Арам
  • Капущак Іван
  • Синков Юрій

З тих події пройшло уже шість років. Хронологію відтворили на п'яту річницю журналісти 5 каналу. Пригадати, як все було можна у відео:

Війна на Донбасі забрала чимало життів. Прізвища наших земляків, які не повернулися живими з війни на Сході, є в інтерактивному варіанті у алфавітному порядку на сайті облдержадміністрації. Ми систематизували втрати по районах області. Найбільше загиблих з Вінниці, Козятинського, Гайсинського районів. Наймолодшому на час загибелі було тільки 18, ще двом — неповних 20, найстаршому — 55.

 

Читайте також:

185 вінничан забрала війна на Донбасі. Список загиблих по районах області

Важливе за вчора. Найцікавіші новини 15 січня, які ви могли пропустити

Сьогодні вітаємо Жанну та Гордія. Історія та прикмети 16 січня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (14)
  • Галина Гнелиця
    Галина Гнелиця
  • Торон Туй
    А как они там оказались? Донбасс напал на Украину?
    Ivan Tykhoniuk reply Торон Туй
    Торонй російька мразь, нечисть така смирдюча як ти з тупими недолугими, шизофренічними питаннями.
    Igor Migunov reply Ivan Tykhoniuk
    Рагуль, научить писать на державной мове, потом вылезай из подвала.
  • Ivan Tykhoniuk
    Я з великою повагою відношуся до кіборгів,але в мене питання, чи потрібно було такою ціною і з такими втратами, і як так щоб туди потрапити, потрібно було проїзжати ворожі блокпости,це для мене ну зовсім незрозуміло
  • Мария Царук
    Дуже шкода воинов!!!Царствуйте!Божа  кара тим хто притчепний до цих кровавих подий...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:16 Де у Вінниці сьогодні не буде води та світла: перелік адрес 09:46 ДТП на П’ятничанах: службове авто Вінницької ОВА врізалося у газову шафу — що відомо play_circle_filled 09:20 Свята зі смаком: новорічні та різдвяні страви на самовініс від Mc Laud Pub (партнерський проєкт) 09:19 Загинув у свій день народження: у Вінниці прощаються з військовим Геннадієм Назаровим Від читача 19:19 Російська історія про «спробу України вбити Путіна» дроновою атакою — це груба й примітивна брехня 08:11 Останній день 2025: чим увійшов в історію, традиції та прикмети 31 грудня 21:00 Рік Вогняного Коня: які подарунки краще не класти під ялинку 20:04 Морози і сніг зустрінуть вінничани у останній день року 19:30 Вінничани на екрані: в яких телевізійних шоу брали участь наші земляки в 2025 році play_circle_filled photo_camera 19:12 Майже століття у руках читачів: газета «Наше Придністров’я» вийшла востаннє 18:32 Безбар’єрність чи самоправство? Чому мешканці виступили проти нової хвіртки в парку Ющенка photo_camera 18:11 Передноворічні табу: що категорично не можна робити до бою курантів 17:17 Пішли назавжди: відомі вінничани та вінничанки, яких не стало у 2025 році 17:09 З вересня наступного року всі школярі будуть отримувати гарячі обіди безкоштовно 16:03 Пішов з життя видатний вінницький фотохудожник Олександр Гордієвич 15:10 «Побратим» підбив підсумки року: як центр підтримує ветеранів і сім’ї полеглих photo_camera 14:14 Зарплати, пенсії, податки. Що зміниться для вінничан з січня 2026 року? 13:39 Біля Петрика BMW врізався в Skoda. Обидва автомобілі опинилися в кюветі 12:48 Людські долі або Історії Героїв, які не змогли пережити біль війни в тилу. Частина четверта photo_camera 12:06 На Василенка Audi збила чоловіка, що йшов через пішохідний перехід
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up