Чому вінницькі ресторатори проти суворого карантину на вихідні

Чому вінницькі ресторатори проти суворого карантину на вихідні
Поки вінницькі ресторатори вели перемовини з обласною владою, Кабмін у Києві все ж запровадив «карантин вихідного дня»
  • На мітингу перед будівлею ОДА ресторатори осудили ідею влади запровадити «карантин вихідного дня»: на суботу і неділю закривається все, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС та транспорту.
  • Розпитали представників гастро-бізнесу, чому вони проти та чи вдасться покрити збитки роботою в режимі «на виніс»?

Кілька сотень людей протестували перед стінами Вінницької ОДА і вимагали не впроваджувати суворий карантин на вихідні. 

Обмеження, які планує впровадити державна влада, схожі на ті, що були в березні-квітні: однак діятимуть вони тільки у суботу та неділю, а в будні заклади працюватимуть за стандартними правилами карантину.

Поки ініціативна група спілкувалася з обласними чиновниками, поговорили з представниками ресторанного бізнесу, щоб з’ясувати, чому ж вони проти нового карантину.

— Ми проти карантину вихідного дня, бо багато людей залишаться без роботи. Якщо держава все ж впровадить нові правила, то нехай компенсує нам простій, — розповідає працівниця кафе «Развилка» Ірина. — Розумієте, в нас і так небагато клієнтів: через цей коронавірус і карантин люди бояться приходити, хоча ми дотримуємося всіх обмежень.

Разом з суворими обмеженнями, влада пропонує, щоб на вихідні дні ресторани мали змогу працювати на виніс. Однак, це не зарадить проблемі, вважає вінничанин Денис.

— Ресторан на виніс не виживе: він не заробить тих коштів, які він заробляє з відвідувачами. Більш того, якщо заклад працюватиме тільки на доставку, то немає потреби у персоналі: достатньо буде кухаря та адміністратора, офіціанти залишаться без роботи та заробітку, — говорить робітник ресторану «Старий Йорк» Денис.

— Вихідні — це «золотий час» для ресторанів. Ми в будь-який будній день не зможем заробити стільки, скільки у суботу та неділю. А за інсайдерською інформацією такий «карантин вихідного дня» триватиме не кілька тижнів, а як мінімум до березня наступного року. Якщо його впровадити, то це поступово вбиватиме ресторанний бізнес і до весни доживуть лише одиниці, — говорить власник ресторації «Гостинний Пан» Руслан Джабраілов.

Натомість підприємці пропонують не впроваджувати додаткових обмежень, а дотримуватися і далі стандартних правил карантину.

— Я думаю, що було б добре замість карантину вихідного дня повернути ті обмеження, що були з самого початку: менша кількість столиків, захисні маски, дотримання дистанції, температурний контроль тощо, — каже працівниця «Львівської цукерні» Альона. — Ми виконували та продовжуємо виконувати ці настанови. Не працювати взагалі — це погано і для нас, працівників, й для власників ресторанів.

Пізніше ініціативна група повідомила, що вдалося досягти на круглому столі з владою області:

  • Вінницька ОДА звернулася на Кабмін з пропозицією не впроваджувати карантин вихідного дня.
  • Обласна влада запевнила, що Вінниця не потрапить до червоної зони карантину, під час якої можуть закритися всі заклади, крім критичної інфраструктури. Щоб цього не допустити чиновники збільшують кількість ліжкомісць у лікарнях під «ковід».
  • Представники всіх галузей малого і середнього бізнесу нашого регіону будуть в Раді підприємців при голові ОДА, щоб відстоювати свої інтереси та разом знаходити компромісні рішення щодо обмежень карантину.

Детальніше дивіться у відеорепортажі

Кабмін все ж запроваджує «карантин вихідного дня». Подробиці за посиланням.

Раніше, нагадаємо, питали думку вінничан про карантин вихідного дня.

 

Читайте також:

Місцева влада — сервіс для бізнесу. У Вінниці ухвалили нову програму підтримки

Історія успіху: джентельменська імперія дизайнера Дмитра Чернеги

«Анфас Коцюбинського нагадує мені пончик», — переселенець, який відкрив майстерню пончиків

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (6)
  • Вита Горейко
    Ресторани виявляється також працюють, то який це карантин вихідного дня?!
  • Леся Маківчук
    Рестораторам давно пора спробувати пожити на мінімалку, може хоч після цього ціни будуть людські, а не кава по 50 грн.
  • Karina VN
    Чому все?Ринки працюють.
  • Svyatoslav Usatyuk
    Бабло...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:06 Науковиця з Вінниці стала лауреаткою престижної Премії Верховної Ради України 13:21 33 мільйони за автобус: скільки коштуватиме Вінниці лізинг двадцяти MAN Lion's City 13:09 Легендарна «дача Майка» шукає нового мешканця — у графському маєтку продають квартиру photo_camera 12:19 Чотири роки після удару. У Вінниці вшанували пам'ять загиблих внаслідок ракетної атаки 14 липня play_circle_filled photo_camera Від читача 10:36 Літній чемпіонат України зі стрільби кульової — у самому розпалі! 11:51 Схема на понад п'ять мільйонів: ДБР оголосило нові підозри у справі про закупівлю електрики для військових 11:45 Куди вступити після 11 класу: огляд кращих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 11:10 На Шимка синхронізують два перехрестя світлофорами для безпечнішого руху photo_camera 10:40 Вакансії в ТМ «М'ясний Майстер», супермаркеті «Грош», АН «Благоустрій» та 40 актуальних пропозицій роботи у Вінниці (оновлено) 10:33 На Голубому озері потонув 19-річний хлопець: тіло знайшли на глибині майже 30 метрів 10:20 Мамографія, денситометрія та КТ: де у Вінниці пройти обстеження за доступними цінами та без черг? (Новини компаній) 09:45 Їх убила росія. Імена та історії загиблих внаслідок обстрілу Вінниці 14 липня play_circle_filled photo_camera 09:37 Світло вимкнуть на низці вулиць Вінниці. Перелік адрес 09:08 На Вінниччині зросла кількість ДТП з електросамокатами. Половина водіїв-порушників — діти play_circle_filled 08:05 Чотири роки після ракетного удару: 14 липня Вінниця вшановує пам'ять загиблих 21:02 Жмеринка отримала п'ять автобусів від хорватських партнерів. Кого вони возитимуть 20:05 Рогозоплетіння, гончарство та благодійність. Як у Щітках пройшов етновікенд «Заплетемо рогозу» play_circle_filled 20:02 Цього не бачать пасажири. Один день із життя вінницького трамвая play_circle_filled photo_camera 19:07 Управління стратегічних розслідувань на Вінниччині очолив полковник поліції Микола Гончар 19:00 Уже не 1, а цілих 5 Гбіт/с: розбираємося, що це за супершвидкість (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up