Останнім часом ЗМІ рясніли новинами про те, що «ковідний» фонд держави витрачають на дороги, на які пішли 20 з 66 мільярдів гривень. На медицину використали 7,8 з 16,3 мільярда гривень. Зокрема, зі 100 апартів ШВЛ, які держава закупила за гроші фонду, нашій області дістанеться тільки чотири.
Окремого «антиковідного» фонду Вінниця немає. Проте через загальні цифри можна побачити скільки загалом отримала міська медицина. Тим паче нещодавно опублікували звіт про виконання бюджету за дев’ять місяців 2020 року.
Депутати міськради, 22 травня, перерозподілили кошти бюджету. Рішенням сесії скоротили план доходів на увесь рік, вочевидь, очікуючи, що карантин скоро не завершиться. Суми надходжень з податку на доходи фізосіб, який приносить казні найбільше «прибутку», зменшили на понад 200 мільйонів гривень.
«Зрізали» плани надходжень з податків на нерухомість, землю, єдиний податок. А от акцизи залишилися без змін.
Щодо державних коштів, то за минулі дев’ять місяців місто отримало 555,4 мільйона гривень з Держбюджету, більшу частину з яких спрямували на освіту і медицину.
На фоні скорочень доходів вирішили зменшити й видатки. «Під ніж» потрапило житлово-комунальне господарство, яке позбавили 220 мільйонів гривень. З 721 до 626 мільйонів гривень зменшили витрати на будівництво і регіональний розвиток.
Через це були заморожені: реконструкція «СКА», будівництво дитсадка №16 та поставлені на «паузу» реалізація ряду інших проектів.
Скоротили й так незначні (у порівнянні з іншими галузями) бюджети на культуру.
Хоча школи та дитсадки певний час не працювали, це не відбилося на планових видатках. Навпаки, міські службовці запланували витратити навіть на кілька мільйонів більше, ніж затверджували в бюджеті-2020.
Якщо до «ковіду» на міські лікарні хотіли витратити тільки 152 мільйони, то після змін бюджету в травні — майже вдвічі більше.
З 288 мільйонів гривень видатків — 83 мільйони — припадає саме на заходи проти COVID-19: це засоби захисту, муніципальні доплати лікарям, закупівля обладнання.
І цим вінницький «ковідний фонд» не обмежується. За словами керівниці департаменту фінансів міськради Наталії Луценко у звіті за дев’ять місяців немає про видатки ще на понад 80 мільйонів гривень:
— Це показники станом на 1 жовтня 2020 року. На черговій сесії міської ради від 09 жовтня 2020 року видатки на охорону здоров'я збільшено на 83 мільйони гривень, — зазначила Наталія Луценко. — Це видатки на розширення ліжкового фонду для лікування хворих на COVID-19, придбання необхідних медикаментів, засобів індивідуального захисту, виплату муніципальної надбавки медичним працівникам, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19.
Однак і у Вінниці вирішили, що крім боротьби з «ковідом», потрібно будувати дороги. Цього року завершили будівництво дороги на Гонти (між Київською та Батозькою), на що витратили 33 мільйони гривень. Її будівництво починали у 2019 році, завершили влітку 2020-го. А нині дорожники прокладають 200-метровий відрізок з нового шляху до вулиці Зулінського.
Збільшилася витрати на соціальний захист. Частково, так сталося через появу муніципальних пільг, якими вирішили підтримати пенсіонерів та людей з інвалідністю. На фінансування виплат тільки в листопаді витратили 3,6 мільйона гривень. І ще зросли витрати на спорт у Вінниці: збільшили видатки на зарплати та на розвиток спортшкіл.
В підсумку маємо, що за січень-вересень до казни зібрали 3 мільярди 39 мільйонів гривень, з яких витратили 2 мільярди 944 мільйони гривень.
Раніше ми рахували, скільки можна купити медичного кисню на гроші з головної ялинки Вінниці.
Читайте також:
Стало відомо, скільки коштують світлофори на площі Гагаріна
У грудні українцям перерахують пенсії: хто може розраховувати на надбавки
Зірка на ялинці. Якою буде вартість артистів на новорічно-карантинних корпоративах?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 45 від 6 листопада 2024
Читати номер
Виталия Радзиевская
Larisa Nikolaevna
Олег Рябоконь
Serhii Mazur
Svitlana Zhuravska reply Serhii Mazur
Правильно
Немає — у заперечному слові «немає» не пишеться разом. В реченні його можна замінити словом «нема».
Не має — у цьому випадку дієслово «має» з часткою «не» пишеться окремо.
Ivan Zharyi reply Serhii Mazur
Немає - в сенсі не існує, 'такого просто немає', 'на щось немає грошей чи часу'
Ой коментатори...