Ау, контррозвідка? Склади Калинівського арсеналу будують люди з кримінальним минулим

Ау, контррозвідка? Склади Калинівського арсеналу будують люди з кримінальним минулим
Робітники на камеру журналіста RIA жалілися на своє звільнення, як спеціально влаштований для невиплати зарплати захід
 • Бригаду найманих підрядною організацією монолітників вигнали з Калинівського арсеналу. Бо в автобусі, що їх возив через КПП, знайшли цигарки і коноплю.
 • Серед робітників, які на камеру журналіста RIA жалілися на своє звільнення, як спеціально влаштований для невиплати зарплати захід, ідентифікували раніше судимого за розбій та ще кількох з кримінальним минулим.
 • Як таким робочим дали перепустки на стратегічний об’єкт?

Розписали загорожу військової частини А1119 своїми вимогами, ходили по пішохідному переходу дороги «Калинівка-Вінниця» навпроти КПП і викликали на місце своєї акції поліцію, військове керівництво та роботодавців. Тиждень тому, 5 червня, у такий спосіб вимагали виплати зароблених ними грошей два десятки чоловіків.

Ці люди — переважно мешканці Калинівки і Калинівського району. Їх найняла на роботу монолітниками підрядна організація, що виграла тендер на будівництво складських приміщень Калинівського арсеналу. 27 травня бригаду вигнало з роботи командування частини. Причина була вагома: в автобусі, який віз робітників через КПП, вилучили цигарки, сірники і пакунок з коноплею.

На арсеналі, де зберігаються боєприпаси, палити заборонено. Але робітники кажуть: вони курили там і про це нібито чудово знало командування. Чого ж зараз застосувало санкції? Версія мітингувальників така: бо основну роботу вони виконали, тож зі спійманими на порушенні можна до кінця не розрахуватися.

— Я працював на арсеналі три місяці, — розказує бригадир монолітників Богдан. — Починали роботу шестеро людей, потім підтягували своїх товаришів і назбирали бригаду 22 чоловіки. Ми «зав’язали» сто тонн арматури і залили це все тисячею кубів бетону (залили фундамент для складу — авт.). З нами розрахувалися частково, сплатили 205 тисяч. Ще 150 не дали. Це незважаючи на те, що ми вже робили другий етап робіт, «зав’язку» 40 метрів стін. Із цих 40-ка метрів майже все зробили, і тут в нас на КПП знайшли пачку сигарет…

Крім цигарок, військові в автобусі знайшли також згорток з коноплею. Цей факт зафіксувала й поліція і відкрила кримінальне провадження за статтею 309 Кримінального кодексу «Незаконне зберігання наркотиків». Робітники ж кажуть, то не їхні речі. Вони називають автобус транспортом для передачі в частину забороненого. Стверджують, що будь-хто (на об’єкті разом з ними працювало більше сотні робочих) міг приховати в салоні те, в чому звинуватили їх.  

Про всі порушення робітники розповіли Віталію Павловському, який для RIA фіксував це на відео. Які доводи назвали на підтвердження своєї невинуватості звільнені працівники? У один голос казали, що ніхто з них «Мальборо» не курив, а знайшли цигарки саме такої марки, і що згорток з коноплею могли й підкинути.

— Якщо один із нас взяв на себе все, щоб не покарали всіх, то чого всю бригаду вигнали? — питає один робочий.   

— Щоб був привід сказати, що тепер не дадуть грошей, — відповідає другий.    

— Раніше не було ніяких проблем. Ніхто в нас так не шукав нічого, як в той день, коли ми виконати роботу, — говорить третій монолітник.

 

Заборонене на арсеналі

І в присутності командира частини А1119 Миколи Батюка, який виходив за КПП до дороги говорити з мітингувальниками, чоловіки відкрито говорили: вони курили на території частини й всі про це знали, їм там навіть виділили спеціальне місце, куди приходили подиміти військові теж.

— Ми всі знаємо, хто нам проносив сигарети. Усі знали, що ми там куримо, а ви не знали? — питали робочі з полковника Батюка.

— Давайте не буде розказувати, хто там замішаний і де замішаний. Я вам ще раз говорю: доведу своєму вищому начальству про ваші вимоги, — зупиняв розмови перед журналістом командир частини.

— Ви ручаєтеся вирішити питання, щоб ми тут більше не стояли? — питали робітники, погрожуючи перекривати трасу, поки не отримають гроші.  

Микола Батюк сказав, що його командування буде говорити з підрядником-«Укрбудом», а він передасть результат переговорів бригадиру. Останній в той час на поліцейській машині писав заяву.

— Домовилися так: якщо протягом дня нам не сплатять гроші, ми приведемо сюди завтра пів-Калинівки, — підсумував потім бригадир журналісту.  

У понеділок автор цієї статті зателефонувала йому запитати, чи вирішилася проблема з зарплатою, бо більше перекриттів траси не було.   

— Змінилася ситуація, я написав розписку, що виплатили, — сказав він без ентузіазму.

Допитуюся, чи всім заплатили, чи тільки йому, і що буде з наркотиками, які він взяв на себе, щоб інші не постраждали.

— Не можу, вибачаюся, говорити… Не хочу лізти туди… У мене троє дітей… Приїхали дядьки і сказали написати розписки. Написали, бо ну його нафіг. Отак все й завершилося. Дали кусочок грошей, 50 тисяч…  

Він сказав, що за коноплю його оштрафують на гривень 800.  

— Ви згодні з такою розв’язкою? — питаю. 

— З такою — так! — завершив співрозмовник.

Працювали неофіційно

З умовами праці на арсеналі тепер розбирається поліція. За колективною заявою монолітників, написаною під час акції, обласний главк почав перевірку. І це перше, що вже встановив — люди не були офіційно працевлаштовані.

— Після завершення перевірки ми звернемося до органів, уповноважених контролювати дотримання виконання законодавства про працю, — сказала Анна Олійник. — Якщо навіть не буде відкрите кримінальне провадження, то управління держпраці може вжити заходів за невиплату зарплати, включаючи притягнення до адмінвідальності. А це — великі штрафи.

Та раз написали розписки робочі, подальших розбирань не буде? На це питання відповів Віталій Павловський, як голова громадської організації «Ревізія влади»:

— Порушення, що були нами виявлені, повинні зацікавити військову прокуратуру. Впевнений, вони моніторять нашу журналістську та громадську роботу. А ми слідкуємо і надалі за ситуацією та висвітлюватимемо всі незаконні та протиправні дії підрядника, що дозволив собі так поводитися з будівельниками. Та найгостріше питання — до військової контрозвідки СБУ, як вони допустили, що люди з кримінальним минулим були допущені до робіт на такому об'єкті?! Це не цирк вже, це хтось із "красівих" не на своєму місці!

— Серед мітингувальників, — продовжує Віталій Павловський, — є будівельник, що відсидів строк за розбій, провівши в колонії суворого режиму близько 4,5 року. Також є судимі за крадіжку, наркотики. Є, що притягувалися адміністративно за вживання наркотиків. Взагалі у нас є весь список людей з кримінальним минулим, яких категорично не мали права допустити на територію військової частини! У нас є. У них немає?! Або "парешалі", або самі зробіть висновки щодо діяльності таких гарних контррозвідників.

Питання видачі перепусток

Автор цієї статті телефонувала начальнику частини через кілька днів після мітингу робочих. Він не захотів говорити по телефону без дозволу з Міноборони. Звернулася в прес-службу з проханням погодити розмову з командиром Калинівського арсеналу. Протягом доби відповіді не отримала.

У Вінницькому зональному відділі військової служби правопорядку сьогодні не виявилося на місці нікого з керівників. Черговий сказав: начальник у відпустці, а виконуючий обов’язки на виїзді й протягом дня не з’явиться. Дали журналісту мобільний номер юрисконсульта. Останній, почувши питання, сказав, що передасть його керівнику. Між іншим обмовився, що питання допуску на військову частину раніше судимих — то не до них взагалі-то.

— А до кого? До СБУ?

— Так, — сказав юрисконсульт ВПС.

Телефоную в прес-групу управління СБУ у Вінницькій області. Там отримую переадресацію на підрозділ військової контррозвідки і пояснення, що він підпорядкований Києву, тож треба дзвонити в прес-службу центрального апарату. Так і роблю, по телефону прошу прийняти усний запит. На іншому кінці зв’язку готуються фіксувати. Озвучую питання — передають слухавку іншій людині. Знов повторюю — кажуть, що усно в питаннях контррозвідки не розібратися. Врешті в СБУ порадили надіслати поштою запит на конкретного керівника. Ок, написаний, чекаємо відповіді.


Читайте також:

Робітники, яких вигнали з Калинівського арсеналу без зарплати, перекривають дорогу

Листи про замінування приходять з електронок, які існують не більше 15 хвилин

Мати екс-дільничного, що кийком розбив обличчя підлітку, погрожує суду голодуванням

Арештований за вбивство завів акаунт у Фейсбуці з фото наколки «Только Бог Мне Судья»
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (22)
 • Олексій

  Навіть якщо у них кримінальне минуле, чи вони дурь курили, це не дає начальнику право не оплочувати їхню роботу.

  Вася reply Олексій

  Да мне что-то  кажется, что говнюк-начальник все знал, не замечал.. А как платить - решил отобрать.. Записать работу на себя и тещу
 • Сепар Торонтуй

  А толкали боеприпасы налево и потом заметали следы люди с криминальным настоящим.

  Вася reply Сепар Торонтуй

  криминальным будущим
 • Валерий Рыжко

  Судимий він чи ні це не головне. Якщо він працював то віддайте людині зароблене. Якщо вам його кандидатура не подобається нафіга брали на роботу. Де кадровики і дозвільна служба

  Олексій reply Валерий Рыжко

  Того хто наймав тоді порібно штрафувати на сотню тисяч за найм без оформлення.
 • Тамара Колосова

  Люди.які будували сховище ні до чого.Беріть вище.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
22:00 Важливе за тиждень. ТОП новин від 20 по 27 вересня, які ви могли пропустити 21:32 Новий маршрут «Родове гніздо Достоєвських» відкрито на Вінниччині. Першими екскурсантами стали кияни 21:05 Овнам — актив, Рибам — є ризик стати маріонеткою. Гороскоп на тиждень play_circle_filled 20:25 ГРВІ та грип в області. Назвали райони, де найбільше спалахів недуги Від читача 19:56 Вінничан запрошують на Всесвітній день прибирання 19:19 Захист фінансового номера від шахраїв. ТОП 3 порад від кіберполіції 18:20 Перевірили якість води в криницях громадського користування. Результати 17:20 Мерія дозволила добудувати завод, на якому виробляють натуральні цукерки photo_camera 17:01 Шукають вінничанина Олега. Чоловіка підозрюють у крадіжці 16:47 Три протоколи заробив п'яний вінничанин, який намагався втекти від поліції photo_camera 16:22 Дев'ять годин без світла. Кого наступного тижня торкнуться планові відключення? 15:25 «Побачив? Прибери!». На Вишенському озері волонтери збирали сміття photo_camera 15:05 Сортування сміття, скейт парк та необхідність у світлофорах. Огляд петицій тижня 14:02 Хворіє понад дві тисячі людей. Дані про COVID-19 по Вінниці та області 13:13 Стало відомо, за скільки викуплять Льодовий клуб, що в Центральному парку photo_camera 12:21 Життя на вокзалі, смерть заробітчанки та інше важливе за 25 вересня на 20minut.ua 11:27 Розтрощена машина та четверо постраждалих: Fiat Doblo зіткнувся з деревом photo_camera 11:11 Вінниця у Instagram. Кращі фото за 20-25 вересня photo_camera stars 10:34 Вибухам на калинівському арсеналі — чотири роки. Згадуємо події тієї ночі play_circle_filled 10:08 Усик переміг Джошуа і здобув чотири чемпіонські пояси. Огляд поєдинку play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up