Апеляційний суд підтвердив, що вінницький журналіст "20 хвилин" Олександр Столяров - винуватий, бо не представився

Апеляційний суд підтвердив, що вінницький журналіст "20 хвилин" Олександр Столяров - винуватий, бо не представився
Суддя Апеляційного суду Вінницької області Юрій Олексієнко не захотів скасувати постанову Тиврівського районного суду, який прийняв незаконне рішення, та оштрафував журналіста через те, що той посмів вказати даішнику на порушення, а потім ще й запитав його прізвище. Штраф 250 гривень таки доведеться сплатити

Виявляється, якщо вас на вулиці зупинив міліціонер, якому захотілося перевірити ваші особисті дані, а якщо ви ще й зробили йому зауваження, то готуйтеся бути відповідати за законом за те, що на вас “повішають” правоохоронці.

Будь які докази вашої невинуватості, а також відсутність доказів вашої вини, ніяким чином не зіграють на вашу користь. Корпоритивна солідарність тріади мілція-прокуратура-суд, поставить на своє місце будь-якого сміливця, який вирішив сказати своє “фе” системі.

Міліція відбере ваш фотоапарат, видалить усі фото та відео докази, потім знайде свідка, який бачив, що ви шарпали правоохоронців за формений одяг та рвали погони. Прокуратура відмаже усіх фігурантів справи, як то мажора даішника Пахольчака Олександра, а суд, вкінці, поставить крапку: винен, в тому, що вказав на порушення міліції; винен в тому, що спитав імена правоохоронців; винен в тому, що не виконав незаконну вимогу міліції та не представився.

Відео дня
> І байдуже, що згідно статті 19 Конституції України “Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.”

Міліція не називала себе, хоча згідно статті 5 Закона України Про міліцію “При  звертанні  до громадянина працівник міліції зобов'язаний назвати своє  прізвище, звання та  пред'явити  на  його  вимогу  службове посвідчення”.

Прохання до міліціонера назватися, суд розцінив як “порушення громадського порядку”. Далі “почесний” суд підтримав ініціативу міліціонера, який на повторне прохання назватися, викликав оперативну групу.

Оперативники захотіли дізнатися, хто ж це дозволяє собі вказувати на порушення їх колег та почали вимагати показати посвідчення особи всупереч статті 11 Закона України Про міліцію, за якою вони повинні  “перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу”.

Підозру журналісту не оголошували, а лише вимагали у нього назватися. Та в разі відмови, погрожували відвезти в райвідділ та скласти протокол за “злісну непокору”. Хоча згідно практики розгляду судами справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління (статті 185—1852 КУпАП), яка розміщена на сайті Верховного суду України, “вимоги працівника міліції та розпорядження — акт, юридично рівнозначний наказу, що виражений у категоричній формі, — мають бути законодавчо обґрунтовані.”

Обґрунтовувати міліціонери нічого не збиралися, власне і не було що. Затримали просто так, написавши в протоколі, що журналіст порушував громадський порядок та шарпав їх за одяг. Які ж дії він вчиняв, що порушував громадський порядок у протоколі не зазначено.

З чого слідує, що міліціонер може незаконно попросити ваш паспорт (ну бо йому так захотілося), а в разі його відсутності чи відмови, затримати вас за злісну непокору та скласти протокол. Цікаво, що санкція за 185 статтею передбачає навіть 15 діб арешту. З цього слідує, якщо вас замовлять, то посадити вас на два тижні - простіше й не буває.

Суддя Юрій Олексієнко впродовж засідання ставив одне й те ж запитання, подане під різними кутами: “як вів себе Столяров при спілкуванні з міліцією”. Негативне, для журналіста рішення, стало, апріорі, очевидним на середині судового процесу, коли суддя почав висловлювати беззаперечність і правильність вимог міліціонерів представитися.

 - Як це ти їм не хотів назвати себе, - щиро дивувався суддя Олексієнко. - Це ж міліціонери!

Дивом, судове рішення було надруковано та зачитано неймовірно швидко - через 15 хвилин після закінчення засідання.

Присутність в залі правозахисника Дмитра Гройсмана, громадського активіста Володимира Воловодюка, журналіста Антона Булгакова та Бориса Максимчука, який також зараз судиться з “мєнтовським безпрєдєлом”, не стимулювала апеляційний суд до оголошення законного рішення. Чим пригнітила і так слабку віру та надію в українське правосуддя. Залишилася тільки надія на Європейський суд з прав людини, куди в Страсбург буде подана відповідна скарга.

Читайте також:

Гніванські міліціонери напали на журналіста RIA і забрали телефон. Прокуратура вже зайнялася правоохоронцями

Суд штрафанув журналіста 20 хвилин Олександра Столярова за “злісну непокору” міліції

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (59)
  • Anonymous
    Как-то комент не совсем корректно разместился. Я поддерживаю мнение Александра Коробчинского.
  • Anonymous
    Абсолютно согласен!
  • Anonymous
    Потом спрашивают, любим ли мы "свою" родную милицию. Но ничего хоть судьи остались не в проиграше!
  • Anonymous
    Інформація про яку йдеться мова неможливо знайти ні в одному ГУГЛ, що стосується помилок за них вибачайте, проте це не змінює суті питання в цілому
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:07 Кір наступає на Вінниччину: що потрібно знати вже сьогодні? 16:50 DenLi індивідуальні корпусні меблі (Новини компаній) 16:03 Біля Тульчина затримали 35-річного «експедитора» ухилянтів за кордон 15:12 Судитимуть шахрая, який видурив майже мільйон у матері загиблого Захисника play_circle_filled Від читача 13:20 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну 12:03 Понад тисячу гектарів водойм повертають громадам на Вінниччині 11:15 Вперше за 15 років вінничанин виступить на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби 11:10 На Вінниччину насувається гроза: очікують до +35°C, зливи та шквали 10:30 Кращі місця для покупки квітів: як обрати та де замовити (парнерський проєкт) 10:02 На Брацлавській п’яний водій Hyundai влетів у зустрічне авто play_circle_filled 09:40 Без води та світла: оперативна інформація про відключення 4 липня 09:11 У Вінниці попрощаються з Олександром Вуглицьким, який загинув, рятуючи побратима 08:10 Сьогодні професійне свято правоохоронців України. Іменини, заборони та прикмети 4 липня 21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up