Вони приходять на Урожай поїсти. Хто опікується безхатьками у Вінниці?

Вони приходять на Урожай поїсти. Хто опікується безхатьками у Вінниці?
  • З приходом холодів вінничани часто будуть зустрічати безхатьків на вулиці.
  • Як їм допомогти?

Вінницькі волонтери, які опікуються безхатченками, називають себе вартовими турботи. Вони щодня допомагають бездомним та людям, які потрапили у складні життєві обставини.

Волонтери ГО «Полум’я надії» під час соціального патрулювання шукають бездомних людей на місцях скупчення.

— Потім ми забираємо безхатька до пункту та надаємо соціальні послуги - безхатько може помитися, постригтися, поїсти і перевдягнутись. С кожним проводиться анкетування, щоб розговорити людину, дізнатись її історію та змотивувати поїхати на центр адаптації, щоб змінити своє життя. За згоди безхатченка пройти адаптацію - волонтери супроводжують безхатченка під час медичного обстеження, вирішення питань із документами, транспортування до центрів.
Як правило, ні один безхатченок не погодиться поїхати на центр адаптації з першого разу. Тому після отримання допомоги, вони знову йдуть, хто куди, — розповідає журналістці «20 хвилин» координатор проекту «Допоможемо вижити» Андрій Жура.

Відео дня

Вінничанин зазначає, що є вихід.

— У Вінниці потрібно відкрити притулок для безхатченків, де бездомна людина може переночувати та отримати комплексну консультацію, — зазначає Андрій.

Вуличне годування нужденних біля ринку "Урожай"

Що п’ятниці волонтери готують суп, бутерброди та чай для безхатченків. Гарячий обід вони виносять на площу біля ринку «Урожай». Там сходиться близько півсотні людей, які приходять поїсти.

— Я живу на Старому місті разом з мамою. Декілька років тому вбили мого батька. З тих пір життя не складається. Сама не можу справитися з бідою, — розповідає вінничанка Алла, яку ми зустріли під час акції годування.

Обличчя дівчини у шрамах, на очах - сльози, але вона одягнена у чистий одяг.

— Дякувати волонтерам, маю у що переодягнутися. Також подобається й гарячий суп, який вони варять. Ось сьогодні привела з собою декількох друзів. Їм також сподобалось. Люди вони добрі, але не мають де жити. Вештаються на вокзалі. Волонтери запропонували їм допомогу. Друзі думають, — ділиться своїми думками Алла, смакуючи гарячу кружку супу.

За словами жінки, життя її почало потроху змінюватися після знайомства з проектом. Вона почала мріяти та отримала надію, що все буде добре.

Довідка. В ГО Полум'я надії діє 2 пункти надання допомоги. Вони працюють з понеділка до п'ятниці з 10:00-до 15:00 за адресами:

  • вул. Пирогова, 74
  • вул. Воїнів Інтернаціоналістів, 12

Щотижня у п'ятницю о 15:00 відбувається вуличне годування нужденних біля ринку "Урожай" .

Діє гаряча лінія (096) 006 3605

Читайте також:

В Україні створили мапу благодійності. Куди на Вінниччині можна віддати речі та їжу?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Грицько Штахета

    >З приходом холодів вінничани часто будуть зустрічати безхатьків на вулиці.

    Не переживайте, бахне -20°C і їх різко поменшає.
  • Олександр Шевченко

    Из-за зелёного змея все их беды...

    Торон Туй reply Олександр Шевченко

    Из-за змея Зе.
  • Таня Иванова

    На заводах сейчас платят от 7500 грн .За 2 тыс с ком услуги можно снять комнату и на самую дешёвую еду хватит.Не надо не у кого ничего просить.

    Томеш Фердинанд reply Таня Иванова

    Там работать надо!
  • Елена

    У кожно було житло з правом як мінімум пожиттєвого користування станом на восьмидесяті - початок дев'яностих! Іноді це був гуртожиток, іноді бували переселені квартири чи старе житло, но було В КОЖНОГО, хто звернувся з питанням: мені нема де жити!

    Грицько Штахета reply Елена

    Таак, Лєна, точно так. В черзі на кімнату в комуналці ніхто не стояв, в канаві ніхто не ночував, ніхто не різав родичів через 33 кв.м. хату на околиці міста. Так було по твоїі пам'яті?? Йди лікуйся.

    Грицько Штахета reply Грицько Штахета

    А всі решта (хто при собі) - просто згадайте де та коли придумали слово БОМЖ і як ця аббревіатура розшифровується.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:00 Ліквідували ще 950 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 26 квітня 10:00 Сьогодні день пам'яті Чорнобиля. Історія та прикмети 26 квітня 09:44 Чи знаєте історію Чорнобильської катастрофи? Тест від 20minut.ua 09:00 Конференц-зали та коворкінги у Вінниці: де орендувати та за скільки? (партнерський проєкт) Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up