- Кабінет міністрів оприлюднив постанову про продовження карантину з оновленими правилами його дотримання.
- Згідно з документом, адаптивний карантин продовжили до 31 липня.
- У постанові передбачені зміни робочого часу у державних установах, а також обов'язкове носіння масок та документів.
Про це йдеться у постанові № 500 від 17 червня, опублікованій на Урядовому порталі.
— На період дії карантину робота розпочинається: в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування о 8 годині; в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України о 10 годині, — зазначають у документі.
Кабмін також рекомендував змінити графік роботи на час карантину органам державної влади, місцевому самоврядуванню та підприємцям. Зокрема, встановити початок роботи не раніше 10 години.
Це стосується, наприклад, таких видів економічної діяльності, як оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів; поштова та кур’єрська діяльність; тимчасове розміщування та організація харчування; страхова діяльність; освіта; надання соціальної допомоги; мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.
Не рекомендаційний характер має ряд пунктів. Так, до 31 липня ввели наступні заборони:
- перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;
- самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
- відвідування закладів освіти її здобувачами в групах більше 10 осіб, крім участі у державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зовнішньому незалежному оцінюванні, вступних випробуваннях, єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні, атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”, а також здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торговельних суден, зокрема тих, що здійснюють плавання внутрішніми водними шляхами України, та проведення підготовки судноводіїв малих/маломірних суден;
- діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
- здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більше ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
У Вінниці, нагадаємо, знову посилили протиепідеміологічні заходи. Випускникам заборонили проводити вечори, закладам харчування не дозволили приймати повні зали гостей, також є обмеження для торгівлі.
Такі рішення прийняли 19 червня на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Усе через значне поширення COVID-19. Обмеження діятимуть до 31 липня поточного року.
Читайте також:
В Україні уже 35 тисяч 825 випадків COVID-19, на Вінниччині — 1627
В області за добу виявили 31 новий випадок COVID-19: дані по Вінниці та районах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.