У 2020 році вінничани поставляли свою продукцію до 39 азійських країн. Таку цифру наводить обласне управління статистики. У повідомленні на сайті управління значиться, що і в яких обсягах вінницькі підприємці продають в Азію і що натомість там купують. Уточнимо: дані наводяться за період січня-листопада минулого року.
Загальний товарообіг з азійськими країнами досяг уже 36% зовнішнього торговельного обороту області.
Торік продали продукції на 505 мільйонів доларів, це на 62 млн. дол. більше, ніж у 2019 році.
Тим часом імпорт зменшився на 54 млн.дол. і склав 126 млн.доларів.
Називаємо основні групи товарів, які експортували торік на ринок Азійського континенту:
Найбільшим зовнішнім торговельним партнером для області став Китай. До Піднебесної вінничани експортували продукції на $163 млн. Звідти завезли в область виробів на $75 млн.
Китайці закупили у нас жирів та олії на $117 млн., готової харчової продукції на $22 млн., продукції рослинного походження — на $17 млн.
До смаку припала наша соняшникова олія, її закупили 135 тисяч тонн, і це за неповний рік. Кукурудзи доставлено 72 тис.т, макухи 77 тис.т, борошна пшеничного та із суміші пшениці і жита —11 тис.т, масла вершкового 176 т, молока і вершків згущених 702 т, молочної сироватки 1175 тонн.
В товарній структурі імпорту з Китаю переважають полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, недорогоцінні метали та вироби з них, машини, обладнання та механізми, електричні машини на загальну суму на $75 млн.
Значні обсяги зовнішньоторговельного обороту у січні–листопаді 2020 року складають
Індія стала одним із основних споживачів жирів та олії тваринного або рослинного походження (21% всього експорту цього товару з області та 97% всього експорту до Індії).
Серед імпортованої продукції з Індії найбільша частка належить продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (29%), готовим харчовим продуктам (21%), продуктам рослинного походження (18%) та недорогоцінним металам та виробам з них (11%).
У структурі експорту до Туреччини переважають такі групи товарів, як готові харчові продукти (44%), продукти рослинного походження (30%) та жири та олії тваринного або рослинного походження (15%).
Імпортували з Туреччини котли, машини (13 млн.дол.), чорні метали та вироби з них (4 млн.дол.).
Левову частку експорту до Кореї займає кукурудза (110 тис.т на 18 млн.дол.), а імпорту — прокат плоский з вуглецевої сталі (сім тис.т на сім млн.дол.) та легкові автомобілі (594 шт на два млн.дол.).
Індонезія активно експортувала пшеницю (122 тис.т на 24 млн.дол.), а імпортувала олію пальмову та кокосову (524 т на 0,5 млн. дол.).
Читайте також:
Синій зошит смерті. Рафаловські зберегли прізвища 200 розстріляних євреїв
Де у Вінниці потрібні нові світлофори та переходи? Радять читачі «20хвилин» (МАПА)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер