У черзі до дитячих садочків ще з минулого року стоїть 279 дітей, а майже п’ять тисяч малюків очікують у черзі на зміну статусу до дошкільного навчального закладу в 2021 році. Про це розповіла директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.
Найзавантаженіші дитячі садочки розташовані в центрі Вінниці та в таких районах, як Тяжилів і Старе місто. Там навчальних закладів мало, а бажаючих туди потрапити — багато. Кардинально протилежна ситуація в мікрорайоні Вишеньки, зазначає Оксана Яценко.
— Батьки можуть скаржитися на те, що не можна потрапити в садочок. Пояснюю, в чому проблема. В нас є електронна черга, яка дозволяє зареєструватися в один заклад, якщо ж батьки вирішили змінити садок, то потрібно видалити попередню заявку та самостійно зареєструватися в інший. Але при цьому вони будуть в самому кінці черги в новий садочок, — пояснює вона.
Обираючи дитячий садочок батьки керуються зручністю розташування навчального закладу від дому чи роботи. Відтак, якщо родина живе десь на Замості чи на Тяжилові, дитину буде не зручно возити щодня на Вишеньку, хоча черга туди невелика.
— Черга до садочків на Вишеньці невелика. Приміром є бажаючі, що зареєстровані на 2022 рік, а хочуть потрапити в садочок 2021 році. Ми їх знімаємо з черги, вони реєструються наново. Але наші батьки не хочуть дітей возити на Вишеньку. Тому одні райони завантажені, а інші — ні, — додає Оксана Яценко.
За словами директорки департаменту освіти ВМР Оксани Яценко, зараз рейтинги навчальних закладів заборонені Міністерством освіти України. Тому визначити кращий чи гірший дитсадок можна, але неофіційно.
— Якщо раніше ми могли складати на рівні департаменту такі рейтинги офіційно, то зараз ні. Найпопулярніші садочки, повторюся, у великих мікрорайонах — де таких закладів мало, а бажаючих багато, — розповідає Оксана Яценко.
У Вінниці функціонують понад 55 садочків, серед яких є комунальні та державні заклади, а також з муніципально-приватним партнерством. На приєднаних до міста територіях працює чотири садочки. Всі вони мають різні напрямки: є естетичні, спортивні, природоохоронні заклади дошкільної освіти тощо.
— Кожен садок має свою родзинку. Із 2012 року ми працюємо з міжнародною програмою «Афлатот», яка передбачає соціально-фінансову грамотність. Є в нас білінгвальні садочки, де діти з трьох років уже вивчають англійську. ДНЗ №7 — художньо-естетичний, на третьому поверсі є багато приміщень, де діти займаються в різних гуртках, — каже Оксана Яценко.
На сайті ParentsPortal опублікували народний рейтинг дитячих садочків у Вінниці. За результатами кількісних та якісних оцінок відвідувачів сайту адміністрація вирахувала середнє арифметичне за такими категоріями, як стан приміщень та харчування. Оцінювали також керівництво закладів та вихователів, а ще відсутність хабарництва.
За результатами цього рейтингу першість отримав ДНЗ №61 — загальний бал тут 3.91. Друге місце з такою ж кількістю балів посів дитсадок № 3. Третє місце у ДНЗ № 16 — 3.88 бали. На четвертому місці за цим народним рейтингом опинився дитсадок №31. На п'ятому — дошкільний навчальний заклад №23.
Ось подивіться рейтинг докладніше, з усіма показниками, що увійшли до показаної вище загальної оцінки:
Як бачите на копіях сторінок сайту, там є кнопка для бажаючих поставити оцінку. Щоб проголосувати за садочок, переходьте за цим посиланням і натискайте за потрібний заклад.
Читайте також:
Останній дзвоник та пришкільні табори. Що чекає вінницьких школярів цього року?
У Вінниці посипався дах школи №21. В мерії кажуть, що покрівлю зняли будівельники
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер