Цього року останній навчальний день припадає на 7 червня, саме тоді для дітей будуть проводити екскурсії та навчальну практику. А останній дзвоник для школярів пролунає 4 червня, розповіла директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.
— Організацією останнього дзвоника та випускних вечорів займається безпосередньо адміністрація школи, — каже Оксана Яценко. — У зв’язку з тим, що цього року було багато святкових днів та канікул через епідемію коронавірусу, у нас 175 робочих днів закінчуються 4-7 червня. Відтак, директори та педради потрохи змінювали структуру навчального року. Якщо, наприклад, Перше вересня як початок навчального року є сталим для всієї країни, то все решта змінюється відповідно до тих умов, в які потрапили заклади.
Також Оксана Яценко зазначає, що 11-класники завершили раніше за інших навчальний рік, адже вже 21 травня випускники мають складати перше ЗНО з хімії.
— Законом передбачено, що навчальний рік має завершитися не пізніше 1 липня, тому директори шкіл протягом року десь продовжували або зменшували канікули, відповідно регулювали і формат та час проведення занять. Окрім того, законодавством передбачено, що учні 11-х класів мають закінчити навчання напередодні ЗНО і готуватися до тестування, — сказала вона.
Що стосується святкування останнього дзвоника, дирекція шкіл теж самостійно вирішує, яким чином все організувати. За словами Оксани Яценко, основна рекомендація — проводити всі заходи відповідно до карантинної зони.
— Зараз ми перебуваємо у жовтій зоні, хоча, на жаль, медики прогнозують ще одну хвилю коронавірусу. І щоб штучно не збільшувати кількість хворих, ми повинні дотримуватися всіх норм. Зокрема, якщо захід проводять у приміщенні, то воно має бути заповнене не більше, ніж на 50%, а якщо на вулиці — то за рекомендаціями головного санітарного лікаря, є розрахунки щодо кількості людей на певній квадратурі, — наголосила Оксана Яценко. — Все решта — це фантазія директорів.
Окрім того, обов’язково мають бути маски, дотримання соціальної дистанції та дезінфекція рук.
На відміну від попереднього року, цього літа пришкільні табори для учнів 1-4 класів все ж почнуть діяти. Запрацюють вони вже з 8-го червня. Поки що у департаменті освіти не отримали листа від Міносвіти про те, яким чином мають організовуватися табори, тому керуватися планують минулорічними рекомендаціями.
— Обіцяли, що до першого червня має бути лист, але в минулому році йшлося про наповненість у загонах — не більше 15 дітей. Відповідно, будуть труднощі з харчуванням через санітарно-гігієнічні вимоги, які передбачають, що за одним столом має сидіти не більше чотирьох дітей, — розповідає Оксана Яценко. — Всі культурно-масові заходи мають відбуватися на відкритому повітрі, а залучати сторонніх людей та організації до школи не можна. Тобто, якщо буде відбуватися захід, то не більше, ніж для одного загону.
Оксана Яценко додає, що перед тим, як відкрити табори, Держпродспоживслужба має перевірити якість води та готовність закладів до проведення таборів. Однак через санітарний регламент деякі вінницькі школи не зможуть проводити пришкільні табори через ремонт. Це школи № 2 і № 13, а також Палац дітей та юнацтва.
Читайте також:
Останній дзвоник і випускні вечори: як шкільні урочистості відбудуться в Вінниці в цьому році?
Перше ЗНО вінницькі абітурієнти будуть здавати вже цього тижня. Що треба знати?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер