І два тижня не пройшло з початку нового навчального року, а гнучкі графіки уроків та дистанція тепер стали частиною шкільного життя, як і маски, термометри та дезінфектори. Хоч батьків не пускали в середину школи, дітей кожну перерву просили мити руки. Та це не стало на перешкоді поширенню епідемії.
У Вінниці в школах №7, 14, 22, 23, 27 чотири класи і одна група на самоізоляції. Там у вчителів підтвердили COVID-19. Навчання проводять в дистанційному режимі.
Вчора,10 вересня, відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де оголосили, що Вінниця, Козятин і Вінницький район потрапили до «помаранчевої» зони небезпеки поширення коронавірусу. Нове епідемічне зонування почне діяти з понеділка 14 вересня. По-новому працюватимуть і заклади освіти. У Вінниці вже визначили режим роботи шкіл в умовах «помаранчевої» карантинної зони.
Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення, згідно з яким керівники закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності з 14 вересня 2020 року повинні:
Директор Вінницької загальноосвітньої школи №27 Олексій Терновой, де у вчителя англійської мови підтвердили COVID-19, розповідає, як в навчальному закладі освітній процес відбуватиметься далі.
— Вчитель англійської мови і група, з якою проводились заняття, зараз знаходяться на самоізоляції, — говорить директор. — Стосовно формату навчального процесу, ми, як і всі школи Вінниці, з 5-11 класи поділимо на дві групи, які навчатимуться через тиждень: пів класу в школі, друга половина — онлайн, а потім навпаки. Учні молодших класів навчатимуться у звичному режимі з дотриманням усіх протиепідемічних вимог.
Директор департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко каже, що така форма навчання дасть можливість розвантажити навчальні заклади в період спалаху епідемії.
— Якщо пів класу буде дома, на дистанційному навчанні, то решта учнів матиме можливість сидіти на уроках не так щільно, тобто дистанцію буде дотримано, — розповідає Яценко. — У дітей, якщо і проявлятиметься захворювання, то не в школі, а вдома. Тобто такий формат навчання зробить безпечним освітнє середовище.
За словами директора департаменту, не лише комісія з питань техногенно-екологічної безпеки прийняла рішення щодо формату навчання в умовах адаптивного карантину в «помаранчевій» зоні. Це питання обговорювалося з шкільними колективами і батьками учнів.
До речі, виявилося, що не всі вінницькі школи обрали собі формат навчання «тиждень через тиждень». В деяких навчальних закладах учні середньої і старшої школи хотіли навчатися так: пів класу іде до школи в один день, пів класу — на другий. Тобто через день учні опрацьовують матеріал дистанційно, а не впродовж цілого тижня.
Обидва варіанти обговорювали класні керівники на зборах з батьками. Але оскільки офіційно прийняте рішення каже про перший варіант — навчання в школі через тиждень, то усі з понеділка працюватимуть саме так.
У свою чергу ювенальні поліцейські Вінниччини вирішили слідкувати за карантинним порядком в школах. Вони ініціювали проведення профілактичних рейдів навчальними закладами, з метою перевірки дотримання встановлених карантинних правил. Під час таких заходів поліцейські спілкуються з керівництвом та адміністрацією шкіл, наголошують їм на організації навчального процесу з дотриманням встановлених обмежень.
Читайте також:
Весь день в гаджетах: фахівці про мінуси онлайн освіти
Яким було карантинне 1 вересня? Розказуємо про зміни на прикладі однієї школи
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Діти гуляють на вулиці, спілкуються з друзями, а батьки - на роботі!
Який б...ь карантин і самоізоляція!
Дайте належну освіту дітям! А то клоунада не закінчиться НІКОЛИ!