У дворі школи № 27, що у мікрорайоні Тяжилів, сьогодні було напрочуд тихо: без урочистої лінійки і першого дзвоника. Учнів середньої і старшої шкіл теж не видно, початок їх навчального року офлайн почнеться завтра. Сьогодні за парти сіли лише першокласники. Відтак, біля входу до школи зібралися лише щасливі батьки першачків, які чекали малечу з першого в їх житті уроку.
Серед них рідні Артема, учня 1-А класу. Любов Євич прийшла з букетом, аби привітати класного керівника свого любого онука. Разом з нею доньки та онучки-другокласниці. Запитуємо, чи не хвилюються за малечу, все ж таки карантин.
— Ми вважаємо, що попри карантинні обмеження, першокласники мають відвідувати школу, —говорить бабуся першокласника. — Батьки не навчать дитину читати і писати та не згуртують так, як це роблять педагоги в школі.
Мешканка мікрорайону Ольга Дідур в ошатній вишиванці разом з донькою чекає з квітами вчительку, хочуть привітати з днем народження. Говорить, що її Маргарита в другому класі, тому за парту сяде лише завтра. До навчання в новому карантинному форматі готові.
— Донька вже навчалася онлайн, тому ми до всього готові, — ділиться мама школярки. — Переконані, що в листопаді учні знову повернуться до дистанційного навчання через другу хвилю епідемії.
Заходимо у навчальний заклад. У вестибюлі стоять санітайзери і урна для використаних масок.
Щоб діти однієї з найбільших за чисельністю учнів шкіл у Вінниці (тут навчається 1954 дитини) знаходилися в безпечних умовах, адміністрація зробила все необхідне, аби санітарні норми у 27-й максимально дотримувалися за протоколом. З цією метою навіть батьків першачків у приміщення школи попросили не заходити. Аби малеча (219 першокласників) мала можливість у свій перший день у школі почуватися безпечно, щоб разом зі своєю першою вчителькою познайомитися з історією, досягненнями, класами і залами навчального закладу, басейном і стадіоном, музеєм олімпійської освіти, 1 вересня сьогодні було лише для них, з дзвінком у класному кабінеті.
Заходимо в клас на урок до учнів першого класу. Як годиться, діти і їх вчителька на уроці без захисних масок. Гамірлива малеча розповідає педагогу, що школа — це цікавий світ знань.
Після знайомства першачків з класом, педагогом та друзями-однокласниками, вчителі та старшокласники з учнівського самоврядування провели школярам екскурсію школою.
Директор школи Олексій Терновой проводить екскурсію навчальним закладом і для нас, пишається його освітніми і спортивними здобутками.
Керівник навчального закладу говорить, що рік буде непростим, але педколектив, який достойно себе показав в період весняного карантинного навчання, готується до нових викликів.
— Антисептичними та дезінфекційними засобами ми повністю забезпечені. Це стосується і санітайзерів для дітей, безконтактних термометрів, рідини для обробки поверхонь та підлоги, рідкого мила, паперових рушників, захисних масок для працівників закладу, — розповідає директор школи.— Для цього з міського бюджету було виділено майже 154 тисяч гривень на вересень.
Навчання в 27-й школі організували так, щоб паралелі не перетиналися, початок уроків буде на 8.00 та 8.30.
— Із завтрашнього дня буде відкрито чотири входи до школи, через які будуть заходити різні паралелі учнів, — говорить Олексій Терновой. — Вони також будуть розведені у часі, і ми організувалися таким чином, щоб початкова школа була максимально відокремлена від інших, старші класи знаходилися з одного боку навчального закладу, середні — з іншого, щоб діти перетиналися мінімально.
Учні майже весь час знаходитимуться в своїх класах, вчителі будуть приходити до них на уроки. Але це не стосується таких предметів як, наприклад, інформатика, де на уроці потрібні комп'ютери. Під час знаходження у «жовтій» зоні уроки триватимуть по 35 хвилин, крім цього всі вчителі в певний проміжок тижня будуть доступні для учнів онлайн в синхронному режимі для надання необхідних консультацій. Вчителі також можуть проводити уроки на природі. Погода сприяє, тому не лише уроки фізкультури можуть проходити на відкритому повітрі, а й предметів природничого циклу та навіть музики.
В їдальні, говорить директор школи, діти харчуватимуться за графіком, за столом сидітимуть не більше 4 учнів. Працівники їдальні забезпечені захисними екранами, масками, рукавичками, антисептичними та дезінфекційними засобами, буфет та мармітні лінії відокремлені від зали захисним пластиковим екраном.
Загалом, адміністрація школи буде системно контролювати дотримання усіх санітарних умов в період карантину, бо питання дуже серйозне. Що стосується подальшого формату навчання, буде воно дистанційним, змішаним чи звичайним, покаже час та відсутність або присутність другої хвилі епідемії в місті.
Читайте також:
Ще 9 автобусів і 4 тролейбуси. Чи витримає вінницький транспорт початок навчального року?
Восени тролейбус №7 курсуватиме до нової кінцевої в Тяжилові. Вже був тестовий виїзд
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Директора чи хто організовував - просто вигнати з місця роботи за те що зігнали всіх людей під школу, маючи територію на якій можна було людей розсіяти...