Без випускних та останніх дзвоників: як МОН пропонує завершити навчальний рік

Без випускних та останніх дзвоників: як МОН пропонує завершити навчальний рік
  • Міністерство освіти України радить школам цього навчального року утриматися від останніх дзвоників та випускних.
  • Чи проводитимуть підсумкове оцінювання та як школярі завершать навчальний рік?

Про це йдеться в листі МОН щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року.

«Незалежно від термінів карантину школам вже сьогодні варто готуватись до завершення навчального року. Тому ми надали розширені роз’яснення і рекомендації щодо завершення навчального року та оцінювання в умовах карантину і дистанційного навчання. Рішення Уряду щодо продовження карантину станом на 16 квітня немає, однак МОН готує школи до різних варіантів розвитку подій, щоб завершити навчальний рік максимально ефективно», — пише т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 

У цьому листі МОН пропонує завершити навчальний рік дистанційно, а дирекцію шкіл просить відмовитись від проведення останніх дзвоників і випускних вечорів.

Відео дня

«З метою запобігання поширенню COVID-19 в 2019/2020 навчальному році пропонуємо не проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу, в тому числі останні дзвоники і випускні вечори», — пише Любомира Мандзій.

Також в умовах дистанційного навчання педагогічні ради шкіл можуть самостійно визначати деталі освітнього процесу і завершення навчального року, а підсумкове оцінювання може здійснюватись віддалено.

«Організуйте найбільш зручні та прийнятні способи оцінювання (тематичного, семестрового та річного) учнів, які будуть доступні кожному. Оптимізуйте та мінімізуйте кількість каналів зв’язку та платформ дистанційного навчання. А потім – обов’язково повідомте про це учнів та їхніх батьків заздалегідь або опублікуйте відповідну інформацію на сайті школи», — каже Мандзій.

У МОН вже пояснювали, що навчальний рік в Україні, визначений Законом «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», для всіх, крім одинадцятикласників завершиться 1 липня. А ЗНО у будь-якому випадку проводити будуть, коли це дозволятимуть карантинні обмеження. 

Читайте також: 

Канікули, ЗНО, вступна кампанія. Розповідаємо про ключові зміни в шкільній освіті

Онлайн-репетиторство: як змінились заняття на карантині. Зібрали контакти викладачів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Тетяна Мельник
    Це було б найрозумніше рішення. І пришкільні табори цьогоріч не відкривати!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 У Хижинцях відкрили Алею Слави на честь загиблих Героїв play_circle_filled 20:08 У Вінниці запрацював сучасний кабінет КТ для безкоштовної діагностики 20:06 Старовинний палац Чихачова в Митках: архітектурна перлина захоплює історією photo_camera 19:06 На Вінниччині спіймали браконьєрів, які виловили понад 180 раків Від читача 12:23 Фейкові виплати по 9600 гривень: українців попереджають про нову схему шахрайства 18:13 Жахлива ДТП в Гайсинському районі: три людини загинули, ще троє отримали важкі травми photo_camera 17:33 Стрибок у два-три рази: як змінилися ціни на продукти у Вінниці за п’ять років 17:12 Рецидивіста, який забив чоловіка сокирою на фермі, засудили до десяти років ув’язнення 17:05 Хочеш сісти за кермо вже цієї осені? ТОП-6 автошкіл Вінниці (партнерський проєкт) 16:10 У вінницькій тюрмі неповнолітніх тримали в одиночках — омбудсман звернувся до Мін’юсту 15:50 Нові правила від Кабміну: адвокат пояснює, що зміниться у постановці та знятті з військового обліку 15:06 Бив і принижував на очах у дитини: за домашнє насильство чоловіку призначили 850 гривень штрафу 14:04 Померла Неля Рибак, почесна громадянка Хмільника та засновниця унікального музею «Черевичок» 13:45 Міфи про навчання в автошколі — очима інструктора автошколи «Знак13» (Новини компаній) 13:09 У Хмільнику вантажівка збила пенсіонера на електросамокаті — потерпілий у лікарні 12:31 «Я писав молитву на руці»: розповідь бійця з Вінниччини, який вийшов з оточення і взяв полоненого play_circle_filled 12:12 «Росію» будуть пропонувати інвесторам. Які ще є проєкти відбудови для Вінниці? photo_camera 11:45 Закидав речами та камінням: стали відомі деталі вбивства 15-річної дівчини з Дашева play_circle_filled 11:03 На Вінниччині знищили бойову частину ворожої ракети Х-101. ВІДЕО play_circle_filled 10:04 В Україні понад 45 тисяч юркомпаній та ФОП працюють у сфері права. Дев’ять місяців 2025-го у цифрах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up