Вінниця росла, ліси рубали, кар’єри набирались водою: що зняли супутники за 34 роки?

Вінниця росла, ліси рубали, кар’єри набирались водою: що зняли супутники за 34 роки?
  • Журналісти 20 хвилин проаналізували знімки нашої області з 1984 по 2018 рік, які зроблені з європейських супутників. 
  • На них можна побачити як розбудовувалася Вінниця і як наповнювався водою Черепашинецький кар’єр блакитною водою.
  • А ще на світлинах можна побачити...як безжально вирубують ліси в нашій в області.

Для візуалізації ми взяли данні з Google Earth Engine. Зображення землі отримані завдяки архіву космічної місії Landsat (а це майже півстоліття спостережень). Територія Європи також доступна для дослідження завдяки архівам, які були передані європейськими супутниками Sentinel-1, Sentinel-2, Sentinel-3, Sentinel-5P з різними рівнями обробки. Ми зібрали інформацію і тепер покажемо найцікавіше. 

Ось так з 1984 року змінювалась Вінниця. Можна побачити, як розбудовуються Зарванці і Вінницькі Хутори. А ще можна розгледіти, як з’являються нові мікрорайони Поділля та Академічний. 
 

01-1fcfb4fb5aa31b0d3.gif

Найбільше приватних будинків було збудовано на Вінницьких хуторах. Після того як там з’явилась нормальна дорога, район почали активно заселяти. 

Рубають ліс гектарами 

Завдяки знімкам з супутників можна побачити вирубку лісів. Наприклад біля військових складів поблизу Калинівки, які кілька років тому вибухнули. Неозброєним оком можна побачити, як вирізають цілі гектари дерев. 

03-skladu.gif

До слова, ще у 2019 році журналісти RIA/20minut.ua проводили журналістське розслідування щодо вирубки лісів під арсеналом. Про це можна почитати в матеріалі під назвою «Дуби на продаж. Дерева під Калинівським арсеналом ріжуть робочі, знайдені в інтернеті». 

Ось така ситуація з вирубкою лісу неподалік Калинівки, у селі Іванів.
 

05-ivaniv0c6da98787ae5a2d.gif

Також вирубку можна побачити на Київській об'їзній. Тут також за 34 роки не стало сотень, а то і тисяч дерев. 

02-Objezdnaya.gif

Під Хмільником активно рубати ліс почали на початку 2000-их. Це можна побачити нижче

06-xmilnik.gif

В Тульчинському районі та ж сама ситуація. Тут вирубують ліси цілими смугами. На мапі це дуже гарно видно. 
 

08-kirnasivka.gif

Про закинуті гарні кар’єри 

1. Всі бачили світлини кар’єру в Черепашинцях, який заповнений блакитною водою. Його ще називають «Вінницькими Мальдівами». Але раніше це був гранітний кар’єр. Як він змінювався можна побачити на гіф-анімації. 

09-cherepash.gif

А ось так він виглядає зараз. Неймовірна краса! 

2. За 40 кілометрів знаходиться ще один кар’єр у селі Іванів. Вже давно це місце стало улюбленим для сотень вінничан, які приїздять сюди за для того, щоб зробити ефектні фото. Кілька років кар’єр не працював, але зараз там добувають камінь. Ось так він виглядає зі супутника. 
10-ivaniv.gif  

Краєвиди можна переглянути і на цьому відео.  

До речі, кілька років тому вінницькі степістки з Flame Tap відзняли на території цього кар’єру атмосферний кліп під назвою Bitanga.

Також можна переглянути як розбудовувався славнозвісний Гніванський кар’єр. 

12-gnivan.gif

 

А ось на цій гіф-анімації можна побачити як затопили кар’єр поблизу Новодністровська, на півдні області. 

07-novodnestrovsk.gif

 

До речі, ми переглянули фотографії Ладижинського водосховища. За три десятиліття воно майже не змінилось. І це можна переглянути на світлинах зі супутника.
 

04-laduzun.gif

 

Як змінилась наша планета за 34 роки

З кілька десятиліть суттєві зміни торкнулися багатьох континентів. Подивіться ефектні відео з Timelapse.

Висушування Аральського моря.

Озеро В США, яке висихає 

 



Варто показати й те, як розбудовуються великі міста. 

Дубай, ОАЕ 



Доха, Катар 


Майамі, США


Нідерланди 



Салоніки, Греція



Ріо-де-Жанейро, Бразилія 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (3)
  • Benya Raiderman
    Жаль что в гугле спутник 84-го оч низкого качества
  • Aleksandr Dvirniy
    А ПОКАЗАЛИ СКОЛЬКО СЕЛ ИСЧЕЗЛО?
    Новини Вінниці на 20хвилин reply Aleksandr Dvirniy
    Aleksandr Dvirniy очень хорошая тема. Есть в планах. Сделаем и покажем. 😎
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:55 «Досліджує тисячі клітин за секунду»: цитометр для шпиталю та три авто привезла волонтерка з Франції 15:26 До України повернули тіла ще 501 загиблого. Попереду — складна процедура ідентифікації 14:58 На городі жительки Чечельницької громади виявили понад 800 кущів маку 13:55 Вінничани реагують на відставку Михайла Федорова: соцмережі заполонили емоційні дописи Від читача 15:03 Що робити у разі зламу облікового запису в Telegram: алгоритм дій від кіберполіції 13:42 У квартирі на Келецькій знайшли мертвим 53-річного чоловіка 12:57 Сергій Корецький став новим прем'єр-міністром України. Що відомо про його кар'єру та статки 11:54 Льотчика з Калинівки Андрія Онуфрака нагородили п'ятим бойовим орденом play_circle_filled 11:05 За $7 000 обіцяв «інфаркт» і звільнення від служби: на Вінниччині затримали патрульного 10:52 Під час нічної атаки росіяни пошкодили енергооб'єкт на Вінниччині photo_camera 10:12 Стрілянина в Буші. Конфлікт між військовим і ветераном закінчився пораненням у ногу 09:44 Світло вимкнуть на низці вулиць Вінниці. Перелік адрес 09:08 Мріяв дочекатися онуків, але війна забрала життя: Вінниця прощається із 42-річним воїном Андрієм Перожиком 08:07 Вітайте зі святом бухгалтерів та аудиторів. Історія, прикмети й іменини 16 липня 21:00 У Вінниці проведуть міжнародний форум і пройдуть маршрутом Camino Podolico до Дня святого Якова 20:09 На Вінниччині продовжують ремонт дороги до Ямполя: техніка вже працює на новій ділянці photo_camera 19:08 Гострий метал пробив живіт псу Роні — у Вінниці його прооперували 18:31 Буси з фальшивими номерами та люди в балаклавах: поліція оголосила авто в розшук 18:10 Риболовля та відпочинок на Вінниччині: огляд бази «Eco-Fishing Vugly» у Хмільницькому районі (партнерський проєкт) 18:03 У Південному Бузі виявили небезпечні мікроорганізми: чи є загроза для вінничан
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up