Як пройшов перший фестиваль «Від Щедрика до Carol Of The Bells»

Як пройшов перший фестиваль «Від Щедрика до Carol Of The Bells»
  • У Тульчині пройшов хоровий фестиваль присвячений славетній мелодії відомого композитора Миколи Леонтовича. На нього з’їхалися колективи чи не з усієї країни. Найцікавішим цього вечора стало виконання «Щедрика» китайцями та театралізоване фаєр-шоу

Одразу після відкриття оновленого музею-квартири Миколи Леонтовича, що відбулося вчора, 16 листопада, сотні жителів Тульчина почали збиратися у «Леонтович Арт-Квартал», де за мить мав розпочатися фестиваль «Від Щедрика до Carol Of The Bells».

Відкривав подію вінницький коллектив — народна хорова капела «Соломія». Саме вони у 2016 році запустили флешмоб #Щедрик100challenge, що об’єднав тисячі виконавців з різних країн і континентів.

Вінничани виконали кілька народних пісень, під час яких до них приєдувалися музиканти, вихованці студії пісочної анімації і навіть Dj. Саме з останнім дівчата продемонстрували звучання хорової музики в синтезі з електронною. Одним з прикладів такої колаборації стала пісня «Василина», звучання якої учасники колективу підлаштували під себе. Для глядачів це була чудова можливість потанцювати.

Під час виконання пісні Андрія Кузьменка (Скрябін) «Сам собі країна», у партері можна було почути: «Однозначно це одне з найкращих виконань цієї пісні, «Як добре, що не забувають Кузьму», «Цікаво, чи є у них кліп на цю пісню?» 

Одним з найцікавіших був виступ народної хорової капели Сумського державного педагогічного університету ім. Макаренка. Особливість цього колективу в тому, що участь в роботі беруть, зокрема, іноземні студенти. У випадку з Тульчином, такими стали двадцять китайських студентів, які виконували пісні українською мовою.

— У цього колектива чудове виконання. У них чудові голоси. Чутно сильну школу, — говорить місцевий житель Валентин Парсай. — Але найголовніше не це. Для мене неймовірно чути з вуст китайців українські пісні. У часи, коли в країні чи не щодня піднімаються мовні питання, про те, наскільки українська має укорінюватися у наше повсякденне життя, коли деякі українці не знають власної мови, коли політики ледве два слова зв’язують державною мовою, на сцену виходять китайці і демонструють знання української. Це заслуговує безмежної поваги. Для мене це однозначно найважливіша подія на сьогодні. 

Передостанньою на сцену вийшла державна чоловіча капела ім. Ревуцького. Це єдиний в Україні професійний академічний чоловічий хор, співаків якого називають «Золотими голосами України». Репертуар хору складався з різних пісень, починаючи класикою і закінчуючи виконанням сучасних хітів. 

— Дуже теплі спогади з піснею «Гуцулка Ксеня». Почувши її сьогодні, у мене мурашки по шкірі побігли, — усміхається Наталя. — Усі їхні пісні хороші, одразу видно, що професіонали. Але я ж кажу, найприємнішою стала пісня про Ксеню.

Завершувати фестиваль приїхав харківський вуличний театр вогню East Fire Show. Кожен їхній виступ перетворюється на синтез музики, хореографії, пантоміми, акробатики, піротехнічних та світлових ефектів. У Тульчині харків’яни показали вогняне шоу за мотивами «Щедрика».



 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:06 Переховувався у Польщі. До Вінниці екстрадували обвинуваченого у створенні наркоорганізації 15:10 «Лояльність стала важливішою за компетентність»: генерал із Літина заявив про кризу в управлінні ЗСУ 14:03 Майже на 30 кілометрів ближче до Молдови. Коли відкриють новий міст біля Ямполя 13:32 Парк біля лікарні імені Ющенка у Вінниці просять впорядкувати: що відповіла міська влада Від читача 15:03 Що робити у разі зламу облікового запису в Telegram: алгоритм дій від кіберполіції 13:10 У Ладижині відбудеться масштабний фестиваль BOH SUP FEST. Що очікує гостей photo_camera 12:36 Вінницький архітектор Віталій Плясовиця став першим заступником керівника Служби відновлення області 12:03 Трагедія на Гайсинщині: під колесами ВАЗа загинув 39-річний чоловік 11:31 Як ви ставитесь до того, що в Україні хочуть скасувати відповідальність за порнографію? Ми запитали 11:02 Вирощував коноплі у домашній теплиці. У вінничанина знайшли понад два кілограми канабісу play_circle_filled 10:34 Вінниця очолила рейтинг України за темпами подорожчання новобудов. Ціни зросли на 26% 09:55 «Ми почули, як б'ється серце донечки»: родина донорки вперше зустрілася з 12-річним Назаром із Ладижина play_circle_filled 09:12 Двоє Захисників повернулися додому «на щиті». Вінниця прощається з Анатолієм Рекою та Даніїлом Кардашем 08:12 Кого вітаємо та що святкуємо. Історія, заборони та прикмети 18 липня 21:00 Сонце змінять грози. Якою буде погода на Вінниччині у вихідні 20:07 Біля Західного автовокзалу завершують ремонт дороги. Де ще у Вінниці оновили покриття 19:41 Тренер став переможцем чемпіонату України зі спортивної радіопеленгації 19:30 На чемпіонаті Європи з веслування на човнах «Дракон» вінничани здобули 13 золотих нагород photo_camera 19:11 Понад пів сотні вінничан вийшли на велику толоку — приводили до ладу набережну Південного Бугу 18:36 Заблукав і опинився посеред поля. На Тульчинщині кінологи зі службовими собаками врятували чоловіка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up