Відкриття оновленого музею-квартири відбулося 16 листопада у Тульчині. З цієї нагоди до міста прибуло керівництво області, міська влада Тульчина, культурні діячі про цілий натовп шанувальників композитора.
— Сумніваюсь в тому, що є бодай одна доросла людина в Україні, яка б не знала, хто такий Микола Леонтович, або хоча б одна людина, яка не чула його найвідоміший твір — «Щедрик», — говорить Анна Сапецька, яка приїхала на відкриття музею з чоловіком з Вінниці. — Не можемо назвати себе палкими фанатами його творчості, але з року в рік у період новорічно-різдвяних свят ми слухаємо «Щедрик» у різних інтерпретаціях. Для нас це наче традиція, з якої починається святковий період. Сьогодні ми вперше за останні місяці почули цю мелодію, а це означає, що режим святкування офіційно увімкнуто, — сміється жінка.
— Я би ще хотів додати, що дружина грає «Щедрика» на піаніно, а іноді навіть наспівує слова, — говорить чоловік Анни Максим Сапецький. — Її складно вмовити співати, але якщо вже почне, то на кілька годин.
У першій кімнаті оновленого музею можна побачити мапу з містами, де бував композитор, родовід його родини і портрет самого Леонтовича. До всіх стендів прикріплені QR-код, що можуть дати ширшу інформацію про той чи інший експонат. Для іноземних туристів доступні англомовні версії всієї інформації.
У другій кімнаті встановлені стенди з інтерактивними панелями. У них можна знайти повну біографію композитора, дані про його дитинство, мандри, творчість, дружні та романтичні стосунки. Окремо можна почитати про тульчинський період життя Леонтовича. Саме у цьому місті пройшло багато років його життя.
Колись цей будинок справді слугував родинним гніздом сім’ї Леонтовича. Переходячи з кімнати у кімнату можна побачити особисте фортепіано композитора, його робочий стіл, дорожню валізу, що з нею Леонтович ходив селами, записуючи народні пісні, які у майбутньому обробляв.
У музеї розмістилася катедра, з якої Микола Леонтович викладав у Тульчинському єпархіальному училищі. Саме тому деякі з дівчат-гідів переодягнені у вбрання єпархіалок.
Однією з найцікавіших кімнат цього музею-квартири є вітальня з автентичним обіднім столом та посудом. Колись на співанки у цій кімнаті збиралася українська інтелігенція. Серед відомих гостей були поет Павло Тичина та композитор Кирило Стеценко.
— У нашому місті є на що подивитися, — говорить місцева жителька Ольга. — Тільки якось рекламувати це потрібно. Хочеться, щоб до Тульчина приїздили не тільки, коли щось відкривають, або під час проведення Operafest Tulchyn, а й просто так, на вихідні. У нас красу наводять. Ми таку історію маємо. Такі люди свого часу у нас зупинялися. Маю надію, що відкриття музею стане подією, що вплине на туристів.
Читайте також:
Як пройшов перший фестиваль «Від Щедрика до Carol Of The Bells»
Розклад роботи:
Робочі дні — вівторок-субота з 9:00 до 18:00.
Неділя робоча відповідно до замовлень
Вартість:
для учнів та студентів — 10 грн.
для дорослих — 15 грн.
Екскурсійне обслуговування:
для учнів та студентів — 30 грн.
для дорослих — 60 грн.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер