Суть акції проста — зібрати відеоколекцію виконання «Щедрика» різними людьми, при цьому кожен учасник повинен кинути виклик трьом іншим колективам. Флешмоб став «вірусним» і розійшовся не тільки по території України, а й перетнув її межі. Робота композитора Леонтовича зазвучала у Польщі, Іспанії, Росії, Фінляндії та навіть у Канаді. Зараз #Щедрик100challenge переступив позначку у 50+ відеоробіт, і продовжує набирати оберти. Так, наприклад, нещодавно композиція прозвучала монгольською.
Ми вирішили відібрати ТОП-5 кращих челленджів, для цього звернулися за допомогою до засновника та ідейного натхненника флешмобу Назарія Давидовського.
Дуже люблю джаз і тому був просто вражений тим варіантом, який запропонував Андрій Бондаренко.
Загалом, на сьогодні колекція відео нашого флешмобу налічує три відповіді з Канади, але це відео було першим з американського континенту. Коли «Щедрик» звучить на березі Атлантичного океану, це не може не зворушити.
З Генріхом Грохольським — нащадком давнього подільського роду меценатів ми вже кілька років підтримуємо теплі дружні відносини. Він є дуже великим поціновувачем українських народних пісень. Як зазначає сам Генріх, що за 250 років, які їхній рід прожив на Поділлі, вони наче зріднились з українським народом. Тому це відео для мене дуже дороге.
Свого часу Микола Леонтович працював на Донбасі. Він був вчителем співів у школі на станції Гришино. Сьогодні дуже символічно, що дітки-переселенці з Донбасу, разом з вінницьким гуртом «Очеретяний кіт», співають «Щедрика». Хочеться вірити, що з приходом Нового року, прийде на наші землі мир і спокій.
З Максимом Бережнюком нас пов'язують давні товариські відносини з часів студентства у Києві. Він фанат українських народних інструментів. В його арсеналі більше сотні різновидів музичних інструментів. І сьогодні приємно, що він підтримав нашу ідею у такій досить креативній та сучасній формі.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер